MİT

Başlatan kimlikci, Nis 13, 2016, 10:51 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Bozok

Karabasan

Mit, Genel Kurmay ve Kuvvet Komutanlıklarının yeni karargahı yarın açılacak. Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

doğu

Boyle kurumlarin binalarinin sehir icinde sikis tepis olmasini onceki zamanlarin siyaset ve asker-halk iliskileri acisindan hakli buluyordum. Dip dibe olmak iyiydi, yeni kurulan ulkenin vatandaslari ustunde bir devlet otoritesini maksimum saglamak ve askerin siyaset ustundeki baskisini korumak amacliydi. Ankara'da ornegin Kizilay-Bakanliklar muhiti devletin herseyi, tum kurumlar orada neredeyse ve riskli bir durum bu. Tabii biraz da ongorusuzluk olmus, baskentin ne kadar buyuyecegi kalabaliklasacagi hesaplanamamis. Mit'in su anki secilen yeri mesela yeni yeni sehirlesiyor, 20 yila orasi da iyice dolar ayni sey olur, buna gore bir planlama yapip etrafta imari ona gore ayarlamak biraz izole kalmasini saglamak gerekir bu kurumlarin. Etrafina koca koca hava savunma bataryalari falan kurulacak dusunsenize evinizin balkonundan bakiyorsunuz uzun menzilli hava savunma sistemi manzarali. Gerci bu forumun bircok uyesi icin bu bir kabus sayilmaz :) ben istemem yine de, devlet guclu olsun ama beni ezmesin, bireyselligime saygi duysun isterim basimin ustunde tasirim... Mesajı Paylaş

Teknisyen

Mit'in yeni binasının olduğu yer yeni şehirleşen bir yer değil. Bir tarafı Ümitköy bir tarafı Etimesgut  ki bunlar bayağı bayağı nüfus barındıran yerler.O  alanın bu kadar boş olmasının sebebi zamanında Zırhlı birliklerin arazisi olmasıdır. Zırhlı birliklerin ihtiyacı nedeni ile arazi hem genişti hemde bu sayede yapılaşma olmadı.

Tabi dediğinizi destekleyecek bir bölgede yok değil.Bağlıca görece yeni yeni şehirleşen bir yer.O da muhtemelen askeri arazi diye zamanında imara açılmayan yerlere yol yapılmasındandır ama genel itibarı ile o arazi sağlı sollu baya bir yerleşim içindeydi. Mesajı Paylaş

doğu

Hocam 40 yildir Ankaradayim birakin etimesgutu baglicayi daha 20 sene evvel cukurambarda koyun otlatiyorlardi. Temel olarak soylemek istedigim anlasildiysa teferruatin cok onemi yok. Umitkoy'u oradan ayiriyorum oralardaki yerlesme ankaranin kalani gibi sikis tepis degil. Yoksa yani buradan once zaten Golbasi gibi bir ornek var oraya kadar gitti insanlar, benim kafamdaki yerleske fikrine gore cok az alan var zaten.. Mesajı Paylaş

Teknisyen

Anladım Sayın Doğu.

Arazi korunursa (ki içindeki bina gereği korumak zorundalar ama burası Türkiye) ve ağaçlandırılırsa  (bunun mahsuru yada faydası var mı hiç bilmiyorum) çevresi sıkış tepiş olsa bile bir hayli alan yeşil alan olarak kalacaktır. Mesajı Paylaş

Karabasan

May 10, 2020, 07:02 ÖS Last Edit: May 10, 2020, 07:17 ÖS by Karabasan
İtalyan vatandaşı Silvia Constanzo Romano Somali'de MİT'in düzenlediği istihbarat operasyonu ile kurtarıldı.
https://www.repubblica.it/esteri/2020/05/09/news/silvia_romano_e_stata_liberata-256171497/?refresh_ce
https://twitter.com/GiuseppeConteIT/status/1259140447353667585
MİT mensuplarının uçağının İtalya'ya indiği anlar
https://twitter.com/TSKgerigeldi/status/1259555364888084480 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

sadalone

İtalya bayağı fidye ödemiştir muhtemelen ama değer.. Mesajı Paylaş

HüsamettinErTürk

Gazetecinin yanında yürüyenler MİT personeli mi yoksa italyanın eşlik etmek için gönderdiği karşılama personeli mi? Mesajı Paylaş

putty

Kimin vatandaşını teröristler kaçırsa bizden yardım istiyor bu güzel bir şey mi sizce. Mesajı Paylaş

TeoMan

Somali malum bizimkilerin cirit attığı yer o yüzden pek şaşırmadım ama yine de reklamın iyisi kötüsü olmaz tabi. Mesajı Paylaş

şirpençe

Muhtemelen bizimkiler bilerek servis ettiler.

Çok uçuk anlaşılmaz ise Somali de patron biziz mesajı verilmiş olabilir. Özellikle BAE ye karşı.

Italya nin da işin için de olması güzel olmuş. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter