Iran Ordusu Deniz Kuvvetleri (IRI NAVY)

Başlatan Ice Man, Nis 07, 2016, 10:32 ÖS

« önceki - sonraki »

petibor

İranda temel sanayi var otomobil üretimi milyon rakamında bizim ürettiğimiz her şeyi üretiyorlar hatta bizden daha yerli üretmeye de mecbur kaldılar. Kendi otomobil markaları kendi araba motorları filan var. Üniversiteleri var milyonlarca üniversite öğrencisi var yurt dışında okuyan İran lılar var. Savunma sanayi enstütüleri var savunma sanayi üniversitesi var bunun üstüne hem mecburiyet hem savunma konusunda bir tutkuda var. Bütün bunlar bir araya gelince durumu tahmin etmek zor değil. Yollar dükkanlar filan ölçü değil her şeye. İran bir şeyler yapmaya çalışıyor ve gördüğüm kadarı ilede yapıyor. Hep alaycı yaklaşıyoruz biraz bunu da tartışmalı kılacak halleri de vardı ama o durumda gittikçe daha zorlaşıyor ben başarılı buluyorum İRan ı. Yunan sunucu SOM a ABD taklidi deyince nasıl öfkelendik aynı şey hep taklit çakma diyoruz yaptıkları şeylere ama bakıyoruz o şeyler Lübnan da İsrail gemisi vuruyor Yemende Suudi tankı uçağı düşürüyor kamikaze dronu saldırı yapıyor törende Suriye de jet ihaları İsrail e dalıyor düşürülüyor normal iha ları her gün silahlı saldırı yapıyor iç savaşta. İran dan Suriye ye seyir füzesi ile misilleme yapınca İsrail ABD biz küçük bir şok yaşadık dimi hatırlayın İsrail buna güvenmesin diye tehdit etmek zorunda kaldı. Silahlar ortaya çıkarsa feleğimizi şaşırırız dikkatli olalım törendekiler ile alay etmek çok ucuz ama tutki savaş açtın feleğini şaşırırsan kötü olur. Biz yaptılar deyip tedbirli olalım bence en güvenlisi bu. Mesajı Paylaş

Atılgan

İRAN, DENİZALTINDAN FÜZE FIRLATMA TESTLERİ YAPACAK

İran, denizaltından ilk kruz füze fırlatma denemesinin de yapılacağı tatbikatın Körfez'de başlatıldığını açıkladı. 100'den fazla savaş gemisinin katılacağı tatbikatın Hürmüz Boğazı ile Hint Okyanusu arasında yapılacağı bildirildi.

İran, denizaltından ilk kruz füze fırlatma denemesinin de yapılacağı büyük çapta bir savaş gemileri tatbikatının Körfez'de başlatıldığını duyurdu.

3 gün sürecek ve 100'den fazla savaş gemisinin katılacağı deniz tatbikatının Hürmüz Boğazı ile Hint Okyanusu arasında yapılacağı kaydedildi.

İran Deniz Kuvvetleri'nden Amiral Huseyin Hanzade televizyonda yaptığı konuşmada "Deniz tatbikatının bir seri tehditlere karşı koymayı, silahların denenmesi, ekipman ve personelin savaşa hazır olmasını kapsayacak.

Şahan destroyerinin güvertesinden helikopter ve insansız hava aracı fırlatmanın yanında denizaltından füze fırlatılması da gerçekleştirilecek" dedi.

İran devlet medyası, mahalli olarak üretilen yeni denizaltı Fatih'in kruz füzesi ile donatıldığını ve geçtiğimiz hafta denendiğini söyledi.

İranlı yetkililer, İran'ın petrol ihracatının ABD tarafından engellenmesi durumunda misilleme olarak Körfez'de petrol ticaretinin ana yolu olan Hürmüz Boğazı'nı kapatmakla tehdit etmişti.

https://www.denizhaber.net/mobi/news_detail.php?id=86969 Mesajı Paylaş

Atılgan

İran Donanması, uzun menzilli İHA'lara kavuşuyor

İran Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Hüseyin Hanzadi, İran Donanması'nın yakında uzun menzilli İHA'lara kavuşacağını müjdeledi.
 
İran Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Hüseyin Hanzadi, devlet ne zaman Donanma herhangi bir okyanusa açılma kararı alacak olursa bunu büyük bir iktidarla yerine getirebileceklerini ve uzun süreli açık denizlerde kalma yeteneğine sahip olduklarını belirtti. Donanma'nın İHA yeteneklerine de temas eden Hanzadi, İran Donanması'nın yakında uzun menzilli İHA'lara kavuşacağını söyledi. Hanzadi, halihazırda da İran Donanması'nın 200 km menzilli İHA'lara sahip olduğunu, yeni İHA'ların katılması ile birlikte bu sınırın da ortadan kaldırılmış olacağını vurguladı.

https://www.denizhaber.com/guncel/iran-donanmasi-uzun-menzilli-ihalara-kavusuyor-h82474.html Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter