Kibar Holding

Başlatan kimlikci, Nis 01, 2016, 05:07 ÖS

« önceki - sonraki »

kimlikci

Kibar Holding Savunma Sanayii'ne 800 milyon Dolar Yatırım Yapacak  17 Kasım 2015


Türkiye'nin ihracattaki ortalama kilogram fiyatı olan 1.5 dolarlık limiti aşmak için başlatılan çalışmalar Kibar Holding'in uçak ve tank gövdelerinde kullanılacak özel alaşımlı malzemeler üretecek yatırımıyla taçlanıyor. Teşvik belgesi için başvurusu yapılan 800 milyon dolarlık yatırım Ankara'nın onayını bekliyor. Türkiye'de üretilemeyen ve milyonlarca dolar ödenerek yurtdışından ithal edilen bu tür ileri teknoloji içeren malzemeler için her türlü bilgi birikimine sahip olduklarını söyleyen Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, projeyi "Çok stratejik bir yatırım olarak" nitelendirdi.

Teşvik Belgesi Bekleniyor


Kibar, "Fabrikanın yeri belirlendi. Yatırım bütçesi 800 milyon dolar. Türkiye'de yapılmayan, sanayimizde eksik olan alüminyum ağırlıklı, yeni alaşımların yapılacağı bir fabrika kurmayı planlıyoruz" dedi. Gerekli başvuruların yapıldığını ve yatırım teşvik belgesinin çıkmasını beklediklerini söyleyen Kibar, "Uçağın ve tankın gövdesinde kullanılan malzemeleri üretecek bir yatırım. Yerli uçak projesine de büyük katkı sağlayacak" diye konuştu. Türkiye'nin bu alandaki açığını kapatmaya aday olan projenin başlaması için çok geç kalındığını söyleyen Kibar, "Seçim sonrasında teşvik belgemizi alıp da temel attığımızda, 3-3.5 yıl içerisinde yatırım tamamlanır. Assan Alüminyum'un ürettiği ince döküm teknolojisini de bu fabrikada kullanacağız" şeklinde konuştu.

http://www.kalipstore.com/-1-8408-kibar-holdingten-teknolojiye-800-milyon-dolarlik-yatirim.html


Assan Alüminyum 1.4 milyar Liralık Teşvik aldı 11 Şubat 2016Kibar Holding'in sahibi olduğu Assan Alüminyum, Karasu'da yapmayı planladığı yatırım için devletten 1,4 milyar lira yatırım teşviki aldı. Resmi Gazete'de yayımlanan Aralık 2015 yatırım teşvikleri listesinde yer alan Assan Alüminyum, Karasu'da uzay havacılık, savunma sanayi, ulaşım uygulamaları, otomotiv ve denizcilik başta olmak üzere sac, şerit, levha ve plaka üretimi yapacak. Assan içecek kutularını bile burada üretecek.

Dünya Gazetesi'nde yer alan habere göre Kibar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar yatırımla ilgili "Şu anda Türkiye'de yapılmayan ürünler üretilecek. Orada üretilecek ürünler şu anda Türkiye'de ithalat yoluyla karşılanıyor. Ama bizim bu yatırımın akabinde özellikle savunma, uçak, otomotiv, gıda sanayindeki o ürünleri ithal ikame etme gibi bir düşüncemiz var. Aynı zamanda da ihracat pazarlarına da bu ürünlerden tedarik edeceğiz" dedi.

http://www.sakaryayenihaber.com/72452-kibar-holding-in-1-4-milyar-tesvikli-yatirimina-onay-haberi.html


Şirketin Web sitesi

http://www.kibar.com/

Mesajı Paylaş

Kabardey

Koreliler ile ortak çalışan firma bunlar mıydı, yoksa bu başka bir girişim mi? Mesajı Paylaş

kimlikci

Holding Hyundai marka otomobillerin distribütörlüğünü yapmakta Mesajı Paylaş

Kabardey

Cevap için teşekkürler üstadım. Mesajı Paylaş

HDS

Assan-Hanil, Assan aluminyum artık stratejik firmalar haline geliyorlar bizim için. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter