Türkiye -Pakistan Savunma Sanayii İlişkileri

Başlatan kimlikci, Nis 01, 2016, 04:19 ÖS

« önceki - sonraki »

NoLoven

Artık almasında, TAI / TUSAŞ orada dağ gibi duruyor. Motor işi de takvimine uygun işliyor. T-X , F-X projeleri de çalışıyor. Sabır beyler sabır. Yakında çok güzel haberler alacağız. Hem de üst üste yağacak... Evet inanıyorum beklentilerimizin üzerinde olacak ama zamana ihtiyaç var. Hadi hayırlısı.  Mesajı Paylaş

Kartalbey

MSB Akar Pakistanda imiş. Ziyaret ile ilgili MSB basın açıklaması şöyle:


Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın Pakistan Temasları

Millî Savunma Bakanı Akar, Katar'daki temaslarının ardından resmi ziyaretlerde bulunmak üzere Pakistan'ın başkenti İslamabad'a gitti.

Bakan Akar, buradaki programı kapsamında ilk olarak Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nı ziyaret etti. Karargâhta askeri törenle karşılanan Akar, müteakiben, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Qamar Javed Bajwa ile görüştü.

Bakan Akar daha sonra Pakistan Savunma Üretim Bakanlığını ziyaret etti. Burada Pakistan Savunma Üretim Bakanı Zobaida Jalal ile bir araya gelen Bakan Akar, daha sonra Pakistan Genelkurmay Başkanlığı'na geçti.

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar için Pakistan Genelkurmay Başkanlığı Karargahında da askeri tören düzenlendi. Tören sonrası Bakan Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Zubair Mahmood Hayat ile görüştü. Bakan Akar, Pakistan Genelkurmay Başkanlığını ziyaretinin ardından Savunma Bakanlığında Pakistan Savunma Bakanı Pervez Khattak ile görüştü. Bakan Akar, bu görüşmenin ardından Başbakanlıkta Pakistan Başbakanı İmran Khan ile bir araya geldi.

Millî Savunma Bakanı Akar, daha sonra, Cumhurbaşkanlığında Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi ile de bir görüşme gerçekleştirdi.

http://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/20122018-77070 Mesajı Paylaş

nokta

Pakistan Güven Tazeledi

Pakistan, Türkiye ile Stratejik Ekonomik İşbirliği çerçevesinde güven tazeledi. İslamabad yönetimi, motor konusunda yaşanan sorunlara rağmen T129 Atak helikopterlerinin tedariki konusunda irade gösterdi. IDEF 2019 öncesi gelen açıklamada, Pakistan Ordusu'na 30 adet helikopter tedariki konusunu gündeminde tuttuğunu yeniden belirten ülke, Türkiye'ye 52 adet MFI-17 Super Mushshak satışı konusunda da gerekli tüm şartların hazır olduğunu yeniden vurguladı.

Türkiye ve Pakistan, geçtiğimiz dönemlerde T129 Atak ve MFI-17 Super Mushshak uçaklarının tedariki alanında mutabakata varmıştı. Bu kapsamda Pakistan'ın 30 adet T129 Atak; Türkiye'nin de 52 adet Super Mushshak tedarik etmesi konusunda taraflar bir aksiyon planı belirlemişti.

http://www.c4defence.com/Gundem/pakistan-guven-tazeledi/8054/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter