Otokar

Başlatan 7Skies, Mar 30, 2016, 02:18 ÖS

« önceki - sonraki »

kimlikci

Otokar 2014'te 353 zırhlı araç üretim, 368 araç satış rakamlarını, geçen yıl araç üretiminde 481'e, satışında 487'ye çıkardı. Söz konusu dönemde zırhlı araç üretimini yüzde 36'ya, zırhlı araç satışını da yüzde 32 ye çıkarttı.

Şirketin geçen yılki satışlarının yaklaşık üçte biri yurt dışına yapıldı.

http://aa.com.tr/tr/ekonomi/otokardan-zirhli-arac-atagi/552353 Mesajı Paylaş

ÜNAL

Acaba Otokar Mrap konusunda yeni yatırım yapar mı ?
Kaya 2 ve Kale çok modern ve sağlam duruyor ama BMC varken iş düşmez herhalde yeni araç çıkarmazlar .

Ayrıca bakalım  TSK Armayı bu haliyle beğenecek mi yoksa değişiklik yapılacak mı ? Mesajı Paylaş

kimlikci

Otokar'a 64,8 milyon euroluk Kobra siparişi


Şirketimiz, İç Güvenlik Kuvvetleri'nin ihtiyacı olan çeşitli tipte 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar ile bu araçların yedek parça ve eğitimini kapsayan 64,8 Milyon Euro tutarındaki bir siparişi kesinleştirmiştir.

Söz konusu sipariş ile ilgili teslimatların, yıl sonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır.


https://www.kap.gov.tr/bildirim-sorgulari/bildirim-detayi.aspx?id=530067 Mesajı Paylaş

turkdefence

Karadeniz (muhtemelen Giresun) yollarında bir Cobra

Mesajı Paylaş

kimlikci

Otokardan 106 milyon euroluk sipariş

İç Güvenlik Kuvvetleri'nin ihtiyacı olan 4x4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araçlar ile bu araçların yedek parça ve eğitimini kapsayan 106,1 Milyon Euro tutarında bir sipariş kesinleştirilmiştir.
Söz konusu sipariş ile ilgili teslimatlara yıl sonunda başlanarak, 2017 yılı ilk çeyreğinde tamamlanması planlanmaktadır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/540033 Mesajı Paylaş

matmat26

Sadece iki ayda 172 milyon € sipariş almış.. öhss..


Mesajı Paylaş

anafor2016

Cobra 2 isterleri çok iyi karşılamış olmalı. TSK nın envantere en kısa sürede aldığı ilk yerli üretim platform olmalı. Tanıtımı yapıldı ve siparişler almaya başladı.  Mesajı Paylaş

HDS

Otokar yakın zamanda Cobra II ve sair zırhlı araçları için yeni ve robotize bir üretim "hattı" devreye aldı. Dolayısı ile zırh levhalarının kesilip şekillendirilip çatılıp, kaynatılması ve sonrasında donatılması işi için şimdiye dek Cobra ve Arma için kullanageldikleri sistemi ve hattı kullanmayacaklar gibi görünüyor.

Yeni hatlar gelişmeye açık ve epey "büyük". Çoklu adedi kısa sürede beslemeye yetecek gibi. Mesajı Paylaş

Trilogy

Otokar, Endüstri 4.0 için çalışmalara başladı


Türkiye'nin önemli otomotiv ve savunma sanayi şirketi Otokar, 4'üncü sanayi devrimi olarak adlandırılan Endüstri 4.0'a geçiş için çalışmalara başladı.

Otokar'dan yapılan açıklamada, Sakarya'nın Arifiye ilçesinde ürettiği araçlarla 60'ın üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren, geçen yıl teknoloji ihracatına da başlayan Otokar'ın, dijital dönüşüm vizyonu çerçevesinde odaklanacağı 4 ana alanı "Müşteriye Dokunan Dijital Kanallar", "Dijitalleşmiş Üretim ve Tedarik Zinciri", "Analitik Karar & Pazarlama" ve "Dijital Ürünler & Servisler" olarak belirlediği belirtildi.
Ar-Ge, mühendislik kabiliyeti, deneyimli ve yetkin insan kaynağı ile 54 yılda birçok çalışmayı yürüten Otokar'ın, 15 ayrı projeyle yeni sanayi devrimine geçiş yapacağı, müşterilerinin ve çalışanlarının memnuniyetini de artıracağı ifade edildi. Projeyle iç iletişim çalışmaları, söyleşiler ve seminerlerin de hayata geçirildiği aktarıldı.

YERLİ VE MİLLİ KİMLİK ÖZELLİĞİNİ KORUYORUZ

Açıklamada görüşlerine yer verilen Otokar Üretim ve Tedarikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Proje Lideri Ali Rıza Alptekin, "Otokar olarak kurulduğumuz ilk günden itibaren kendi teknolojimizi geliştirerek ürünlerimizde yerli ve milli kimlik özelliğini koruyarak, topyekun mükemmellik felsefesi ile hareket ediyoruz. Ar-Ge çalışmaları için gerçekleştirdiğimiz 388 milyon TL'lik yatırımlarla sektörde birçok ilke imza attık. Uluslararası standartlarda yürüttüğümüz Ar-Ge çalışmalarıyla ürettiğimiz araçlarımız bugün 5 kıtada 60'ın üzerinde ülkede kullanılıyor." ifadelerini kullandı.

Dijital dönüşüm çalışmalarıyla şirketteki tüm birimlerin, paydaşların bilgi teknoloji sistemleriyle birbirine bağlanacağını belirten Alptekin, şunları kaydetti: "Yeni teknolojilere de adapte olabilecek dijital dönüşüm projeleri Otokar'ın tüm iş süreçlerini hızlandıracak. En yeni üretim teknolojileri ile birlikte adapte edeceğimiz projeler üretimden tedarikçi veya bayiye kadar tüm paydaşlarımızı akıllı iş platformuna kavuşturacak. 15 proje tamamlandığında üretimde, satış sonrası hizmetlerde yeni bir dönem başlayacak. Müşteriye özel ürün geliştirme süreçlerimizde bize hız katacak dijital dönüşüm çalışmaları ile tedarik zincirinin bütün aşamalarında önemli sonuçlar elde etmeyi hedefliyoruz."

Alptekin, çağın gerekliliklerini yakından takip eden Otokar'ın, gelecekte başarının anahtarının dijital dönüşüme ayak uyduranların elinde olduğuna inandığını vurgulayarak, dijital dönüşümü yeni üretim segmentlerine girmek kadar önemli ve kritik bir fırsat alanı olarak gördüklerini bildirdi.

http://www.ntv.com.tr/teknoloji/otokar-endustri-4-0-icin-calismalara-basladi,G-WaiZVSyU6peOy3e5EZAQ Mesajı Paylaş

Traverten

İlk elektrikli otobüs Türkiye'ye gönderildi


Rus şirketi Drive Electro tarafından Türk Otokar için üretilen ilk elektrikli otobüsü Türkiye´ye gönderdi.

Drive Electro'dan yapılan açıklamada, Otokar ile Aralık 2016´da imzalanan anlaşmaya bağlı olarak ilk elektrikli otobüs Moskova´dan Türkiye'ye gönderildiği belirtildi. Açıklamaya göre, sipariş veren şirketin planları arasında elektrikli otobüsün fabrika denemelerinin düzenlenmesi ve daha sonra İstanbul´a gönderilmesi yer alıyor.

Drive Electro açıklamasında, elektrikli otobüsün 12 metre uzunluğunda üst sınıf otobüs olduğu ve şarj kapasitesinin 40-50 kilometre olduğunu belirtildi ve şarj işleminin 6-10 dakika sürdüğü belirtildi. Drive Electro, Novosibirsk´de 2012 yılından itibaren Rosatom´un siparişi üzerine elektrikli otomobil ve elektrikli otobüs üretiyor. Tula´da 2014 yılında dünyadaki ilk şarjlı troleybüs hizmet vermeye başladı.

Aynı zamanda Doğu Avrupa piyasasına da çıkan Drive Electro ve Belkommunaş´ın ortak projesi olan troleybüsler 2016 sonunda Belarus yollarında hizmete başladı.

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/ilk-elektrikli-otobus-turkiyeye-gonderildi-1996682/ Mesajı Paylaş

murattekin

40-50 km menzil ile üniversite kampüs içi ulasımda ideal olabilir. Mesajı Paylaş
...

nokta

Londra'da Otokar Rüzgarı


Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, 12-15 Eylül 2017 tarihleri arasında Londra'da düzenlenecek savunma sanayi ve güvenlik fuarına katılacak. Türkiye'nin milli katılım gerçekleştirdiği DSEI 2017'de Otokar, kendi tasarımları olan zırhlı muharebe aracı ARMA 8x8 zırhlı aracı ile ÜÇOK kule sistemini sergileyecek.

Zırhlı Personel Taşıyıcı, Zırhlı Muharebe Aracı, Havan Aracı, Alçak ve Orta İrtifa Hava Savunma Aracı, İstihkam Aracı, Zırhlı Kurtarıcı, Komuta Kontrol aracı gibi farklı görevlerde yer alabilen Otokar ARMA, 7,62 mm'den 105 mm'ye kadar farklı silah sistemleri ile kullanılabiliyor. ARMA, ihtiyaçlar doğrultusunda farklı silah ve kule sistemleri ile donatılabiliyor.

Aynı ​platformda 12.7mm uçaksavar makinalı; 7.62mm makinalı tüfek veya 40mm bombaatar olmak üzere üç ana silahın kullanılabileceği stabilize makinalı tüfek platformu ÜÇOK da fuarda ilgililerin beğenisine sunulacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/londra-da-otokar-ruzgari/4846/1 Mesajı Paylaş

radar

Birkaç gün gecikmeli de olsa haberde pek çok yeni bilgi var.


Otokar, İngiltere'de ARMA 8x8 Zırhlı Aracı ile ÜÇOK Kule Sistemini Sergileyecek


Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, Türk savunma sanayisini yurtdışında başarıyla temsil etmeye devam ediyor. Mühendislik gücü, üstün tasarım ve test kabiliyetleri, üretim deneyimi ile dünya savunma sanayii sektöründeki konumunu her geçen gün güçlendiren Otokar, 12-15 Eylül 2017 tarihlerinde Londra'da gerçekleştirilecek DSEI'de yerini alıyor. Otokar, Avrupa'nın en büyük savunma sanayi ve güvenlik fuarlarından biri olan organizasyonda tamamı Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ürünlerini sergileyecek.

Son teknolojiye sahip ürün ve sistemlerin 4 gün boyunca sergileneceği ve Türkiye'nin milli katılım gerçekleştirdiği DSEI Fuarı'nda Otokar'ın ürünleri N6-158 nolu stantta görülebilecek. Savunma sanayiindeki konumunu teknoloji ihracatı ile farklı bir noktaya taşıyan Otokar DSEI 2017'de üstün hareket kabiliyeti, yüksek mayın, balistik koruma özelliğine sahip zırhlı muharebe aracı ARMA 8x8 ile zırhlı muharebe araçları için geliştirdiği, aynı platformda üç ana silahın kullanılabildiği ÜÇOK kule sistemini uluslararası kullanıcılara sergileyecek.

Son 10 yılda cirosunun yüzde 4'ünü araştırma ve geliştirmeye ayıran, fikri mülkiyet hakları kendisine ait savunma sanayii ürünleri ile 5 kıtada, 30'u aşkın ülkede hizmet veren Otokar'ın bu yılın başında önemli bir ihracat anlaşmasına imza attığını hatırlatan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç şunları söyledi: "Ülkemizin milli inovasyon ve teknoloji kabiliyetleri her geçen gün artarak gelişiyor. Otokar olarak bu gelişimin bir parçası olmaktan; savunma sanayiinde artık sadece ürünlerimizle değil; global ölçekteki bilgi birikimimiz, mühendisliğimiz, Ar-Ge ve teknoloji transferi kabiliyetlerimizle de ön plana çıkmaktan gurur duyuyoruz. Otokar mühendislerince tasarlanan ürünler ve kabiliyetlerimiz uluslararası arenada ilgi ile karşılanıyor ve başarı elde ediyor. Bunun en güzel örneklerinden biri de bu yılın ilk aylarında Birleşik Arap Emirlikleri ile gerçekleştirdiğimiz; Türkiye savunma sanayii için de tek kalemde imzalanan en büyük ihracat anlaşmasıdır. İngiltere'de de bu anlaşmaya baz olan aracımız ARMA'yı sergiliyoruz. Bu başarılarımızı, Otokar'ın ülkemiz için stratejik öneme sahip her türlü projeyi de başarıyla gerçekleştirecek yetkinliklere sahip olduğunun bir göstergesi olarak değerlendiriyoruz."

Savunma sanayi profesyonelleri, üreticileri ve kullanıcılarını bir araya getiren DSEi fuarına bu yıl 100'ü aşkın ülkeden 30 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor.

MODÜLER ZIRHLI MUHAREBE ARACI: ARMA 8x8

Birleşmiş Milletler görevleri başta olmak üzere, NATO ülkelerinde, Doğu ve Orta Avrupa bölgelerinden Afrika'ya kadar dünyanın farklı noktalarında 30 bine yakın askeri aracı kullanılan Otokar, fuarda yüksek taktik ve teknik özelliklere sahip yeni nesil çok tekerlekli modüler aracı ARMA 8x8 ile yer alacak. Üstün hareket kabiliyeti, yüksek mayın, balistik koruma özelliğinin yanı sıra orta ve yüksek kalibre silah sistemi entegrasyon opsiyonlarına sahip ARMA, en zor arazi ve iklim koşullarında, barış koruma ve insani yardım operasyonlarında hizmet veriyor. Amfibik opsiyonu da mevcut olan ARMA 8x8; özellikle yüksek muharebe ağırlığı ve geniş iç hacmi ile dikkat çekiyor. Zırhlı Personel Taşıyıcı, Zırhlı Muharebe Aracı, Havan Aracı, Alçak ve Orta İrtifa Hava Savunma Aracı, İstihkam Aracı, Zırhlı Kurtarıcı, Komuta Kontrol aracı gibi farklı görevlerde yer alabilen Otokar ARMA, 7,62 mm'den 105 mm'ye kadar farklı silah sistemleri ile kullanılabiliyor. ARMA, ihtiyaçlar doğrultusunda farklı silah ve kule sistemleri ile donatılabiliyor.

ÜÇOK KULE SİSTEMİ

ÜÇOK UKSS, aynı ​platformda 12.7mm uçaksavar makinalı; 7.62mm makinalı tüfek veya 40mm bombaatar olmak üzere üç ana silahın kullanılabileceği stabilize makinalı tüfek platformudur. Platform, 2-eksende bağımsız sürülebilen nişangaha sahiptir. Nişangahta termal kamera, CCD kamera ve lazer mesafe ölçer bulunuyor. İki eksende bağımsız nişangahı sayesinde artıkıl hedefin üzerinde sabit durmakta iken silah yan ve yükselişte balistik düzeltme açılarını görüntü/artıkıl hedeften kaymadan otomatik olarak alıyor. Bu özellik sayesinde ayrıca silah maksimum yükseliş açısında sabit iken bağımsız olarak her açıda hareket ettirilerek gözetleme imkanı sağlayan gözetleme modu fonksiyonu kullanıcıya sunuluyor.​

​​ https://www.otokar.com.tr/tr/kurumsal/haberler/otokar-ingilterede-kule-sistemini-sergileyecek

Mesajı Paylaş

nokta

Otokar, Bahreyn BIDEC-2917 de

Otokar, 16-18 Ekim 2017'de Bahreyn'de düzenlenecek olan BIDEC 2017 fuarında, kendi tasarımı tekerlekli zırhlı araçları ARMA 6x6, URAL ve COBRA'yı sergileyecek.

Paletli zırhlı araçlardan kule sistemlerine, 4x4 araçlardan 8x8'lere kadar uzanan bir ürün yelpazesine sahip olan Otokar firmasının ürettiği 30 binin üzerinde askeri araç, halihazırda bir çok farklı ülkenin hizmetinde yer alıyor. Otokar, 2016 yılında Körfez bölgesindeki varlığını güçlendirmek amacıyla Birleşik Arap Emirlikleri'nde Otokar Land Systems Limited adında yeni bir şirket kurdu. Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, BAE Silahlı Kuvvetleri'ne 8x8 amfibik muharebe araçları tedarik etmek amacıyla bu yıl Tawazun ile imzalanan işbirliği anlaşmasının ardından ihracatların bir adım daha ilerlediğini belirtti.

Otokar, uluslararası arenadaki işbirliklerini güçlendirmeyi ve yeni pazarlara açılmayı hedefliyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/arma-ural-ve-cobra-bahreyn-e-gidiyor/4981/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter