ASPİLSAN

Başlatan kimlikci, Nis 26, 2016, 04:12 ÖS

« önceki - sonraki »

kimlikci

ASPİLSAN Sivil Uçaklar İçinde Batarya Üretecek


Dünyada uçak bataryası üreten 5 firmadan biri olan ASPİLSAN, askeri uçak ve helikopterlerden sonra sivil havacılık için de akü üretmeye başladı. ASPİLSAN'ın üretimiyle F-16, F-4E ve CN235 uçaklarında kullanılan bataryalar, Avrupa Havacılık ve Uzay Ajansı ile yürütülen sertifikasyon süreci tamamlandığında sivil uçaklarda da kullanılabilecek.150 çeşitten fazla batarya imal eden ASPİLSAN, yeni geliştirdiği sistemlerle yüzde 35 civarında verimlilik artışı yakaladı. Alman BWB ve Fransız SOPEMEA laboratuarlarının kalite sertifikalarına sahip şirketin bir sonraki hedef ise lityum aküler.

http://www.kokpit.aero/aspilsan-sivil-ucak-batarya Mesajı Paylaş

kimlikci

MSI Dergisi Aspilsan Genel müdürü ile röportaj yaptı
http://www.milscint.com/tr/soylesi-aspilsan-genel-muduru-ferhat-ozsoy/ Mesajı Paylaş

ocay

Konteynerde devasa bataryalar yapıyorlar şimdi.

Bunlar savaş alanında olmazsa olmaz artık Mesajı Paylaş

Karabasan

ASPİLSAN, Türkiye'nin ilk Lityum İyon Silindirik Pil Üretim Tesisi'nin temellerini yıl ortasına kadar atacak. Teknoloji yoğun üretim yapacak tesisin, Kasım 2020 itibarıyla kurulu hale getirilmesi ve Mart 2021'de de seri üretime geçmesi planlanıyor.
https://www.aa.com.tr/tr/bilim-teknoloji/yerli-pille-milyon-dolarlar-ulkede-kalacak/1399785 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Terra

Enerjide stratejik iş birliği

Türkiye'nin ilk AR-GE kurumu olan TÜBİTAK MAM ile ASPİLSAN arasında, 22 Kasım 2019 tarihinde, "Stratejik Ortaklık İş Birliği Protokolü" imzalandı.

İmza törenine; TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan, MAM Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Makaracı, Enerji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Abdülkadir Balıkçı, Enerji Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Fehmi Akgün, ASPİLSAN Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Bölük, ASPİLSAN Genel Müdürü Ferhat Özsoy ve beraberindeki heyet katıldı.

Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan konuşmasında, 2004 yılında kurulan Batarya Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi'nin ülkemizin millileşme hamlesine ileri teknoloji ile katkı sağladığını belirtti. TÜBİTAK MAM'ın nitelikli insan kaynağı ve altyapı imkânları ile ASPİLSAN Enerji A.Ş.'nin Batarya Ar-Ge Merkezi olarak görülmesi gerektiğini, bir sonraki teknolojiye birlikte karar vererek çalışmalara devam etmenin önemini ifade etti.

ASPİLSAN Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Bölük, TÜBİTAK MAM ile imzalanan "Stratejik Ortaklık İş Birliği Protokolü"nden duyduğu memnuniyeti ifade ederken, ülkemizin taşınabilir enerji sistemleri alanında dışa bağımlılığını azaltmanın ortak çalışma alanları ile mümkün olduğunun önemine değindi.

TÜBİTAK MAM ile ASPİLSAN Enerji A.Ş. arasında imzalan "Stratejik Ortaklık İş Birliği Protokolü" kapsamında, havacılık, raylı sistemler vb. sektörlerde hizmet sunmak amacıyla Pil Teknolojileri, Enerji Depolama Sistemleri ve Yakıt Pili alanlarında iş birliği yapılması hedefleniyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/11/29/enerjide-stratejik-is-birligi/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter