Havelsan EHSİM Elektronik Harp Sistemleri A.Ş.

Başlatan nokta, Ağu 06, 2019, 06:55 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

ASELSAN, EHSİM'e Ortak

ASELSAN, Havelsan Ehsim'in yüzde 50'sini devraldı

ASELSAN, Havelsan Ehsim Hava Elektronik Harp Sistemleri'nin yüzde 50'sini devraldı.

ASELSAN, Kamuyu Aydınlatma Platformunda bir özel durum açıklaması yaptı.

Açıklamada, "Havelsan Ehsim Hava Elektronik Harp Sistemleri Mühendislik Ticaret AŞ'nin yüzde 49'luk kısmının gerçek kişilerden, yüzde 1'lik kısmının ise Havelsan Hava Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ'den olmak üzere toplam payların yüzde 50'sinin devralınmasına yönelik pay devri sözleşmeleri imzalanmış olup, gerekli ödeme ve tescil süreçlerinin tamamlanmasını müteakip ilgili şablon ile ayrıca açıklama yapılacaktır" ifadeleri kullanıldı.

http://c4defence.com/Gundem/aselsan-ehsim-e-ortak/8473/1 Mesajı Paylaş

ocay

Umarım firma kabiliyetleri pasife çekilmez. Mesajı Paylaş

Terra

HAVELSAN'a '5 yıldız'

Türkiye Kalite Derneği'nin (KalDer), European Foundation for Quality Management (EFQM) Avrupa Kalite Yönetim Vakfı Mükemmellik Modeli doğrultusunda yaptığı değerlendirme sonucunda "Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi"ni alan HAVELSAN, Türk savunma sanayisinde bu belgeyi alan ilk şirket oldu.

Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde 26-27 Kasım 2019 tarihlerinde gerçekleştirilen 28. Kalite Kongresinin ikinci gününde düzenlenen ödül töreninde HAVELSAN'ın ödülünü Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Şenol aldı.

EFQM'in ulusal iş birliği ortağı olan KalDer, HAVELSAN'ı; iş mükemmelliği ve mükemmel kuruluşlar için sahip olunması gereken tüm unsurları içeren "liderlik, strateji, çalışanlar, iş birlikleri-kaynaklar, süreçler-ürünler-hizmetler, çalışanlarla ilgili sonuçlar, müşterilerle ilgili sonuçlar, toplumla ilgili sonuçlar ve iş sonuçları" olmak üzere Mükemmellik Modelinin 9 ayrı kriteri üzerinden değerlendirdi.

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, Mükemmellikte Yetkinlik 5 yıldız belgesinin, mükemmellik yolculuğundaki kararlılıklarının göstergesi olduğunu belirterek, "2016 yılında Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız Belgesini almıştık. KalDer, bize iyileştirmeye açık alanları sundu ve geride kalan süre içinde bu alanlarda iyileştirme projelerini hayata geçirdik. Sonuçta Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız Belgesini almaya hak kazandık" diye konuştu.

Savunma sanayimizde birçok şirketin gerek çalışma hayatında gerekse de üretimde kaliteyi ön planda tuttuğunu ve sektörün bu nedenle ülkemizin lokomotif sektörü haline geldiğini de dile getiren Atalay, "Hepsi birbirinden değerli savunma sanayi şirketlerimiz arasında, EFQM Mükemmellik Modeli kriterlerine uyum konusunda odaklanarak 5 yıldızı alan ilk şirket olmak HAVELSAN adına gurur verici" diye konuştu.

KalDer'in 1 baş değerlendirici ve 6 yetkinlik değerlendiricisi ile çok sıkı bir değerlendirme yaptığına ve çalışanların görüşlerini de bu değerlendirmeye dahil ettiğine dikkat çeken Atalay, "Takım ruhu ile toplam kalite yolculuğumuzu destekleyen, kurumsal süreç yönetimi ve sürekli iyileştirme felsefesine bağlılıklarıyla EFQM modelinin özünde yer alan yapısallık ve yaygınlaşmayı sağlayarak, yetkinlik seviyemizdeki ilerleyişe katkı sağlayan tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim" dedi.

http://defenceandtechnology.com/2019/11/28/havelsana-5-yildiz/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter