Milli Taretler ve Stabilize Silahlar

Başlatan ocay, Mar 29, 2016, 08:05 ÖS

« önceki - sonraki »

ocaySarp Katar VAB aracı üzerinde Mesajı Paylaş

ocay

STAMP'in iki versiyonu daha geliyor.

STAMP-Light ve yeni nesil STAMP-II Mesajı Paylaş

ocayMalezya Sahil Güvenliği'nin 6 karakol botu için 30mm ASELSAN STOP seçilmiş. Mesajı Paylaş

ocay

ASELSAN gelen talepler üzerine zırhlı araçlar için 25 ve 30 mm toplu insansız kulelerini tamamlamışlar. IDEF'da sergilenir herhalde.

FNSS TEBER
OTOKAR MIZRAK ve BOZOK

İle baya zengin bir alternatifimiz var. Mesajı Paylaş

swatOtokar Mızrak UKKS

ORTA KALİBRE UZAKTAN KOMUTALI KULE SİSTEMİ​

Mızrak-30, z​​ırhlı muharebe araçları için tasarlanan, araç içerisinde zırh koruması altında oturan nişancı ve komutan tarafından uzaktan kontrol edilen silah sistemidir. Zırh delici, tahrip ve otomatik top için mevcut olan tüm tipte mühimmatları kullanabilmektedir. Programlanabilir ABM mühimmatı kullanmak opsiyonel olarak mümkündür. 30mm kalibre ana silaha eş eksenli 7.62mm makinalı tüfek bulunmaktadır. Mızrak-30, son nesil sayısal atış kontrol sistem mimarisinde tasarlanarak iki eksende bağımsız stabilize komutan ve nişancı görüş sistemleriyle donatılmış, bu görüş sistemlerinde faydalı yük olarak yüksek performanslı termal kamera, ccd gündüz görüş kamerası ve lazer mesafe bulucuya sahiptir. Her iki görüş sisteminde de otomatik hedef takip özelliği mevcuttur.​

Otokar BozokBOZOK 25 MKT

TEK KİŞİLİK ELEKTRİK TAKATLİ STABİLİZE KAPALI KULE

Bozok 25 MKT, tek kişilik elektrik takatli stabilize kapalı silah kulesi, ana silah olarak 25mm çift beslemeli otomatik top kullanmak üzere tasarlanmıştır. Kule, yüksek performanslı elektrik takatli top/kule tahrik ve stabilizasyon sistemine sahiptir. Kulede sayısal termal/gündüz nişancı periskop sistemi bulunmaktadır. Nişancı periskobu yüksek performanslı soğutmalı termal kamera, ccd gündüz kamerası ve lazer mesafe bulucuya sahiptir, otomatik hedef takip özelliği mevcuttur. Araç içerisinde komutana periskop görüntüsünü gösteren komutan görüntüleme ünitesi bulunmaktadır. 25mm kalibre ana silaha eş eksenli 7.62mm makinalı tüfek bulunmaktadır.
BOZOK 12.7 MKT​

TEK KİŞİLİK MANUEL TAKATLİ MAKİNALI KAPALI SİLAH KULESİ

Bozok 12.7 MKT tek kişilik manuel makinalı kapalı silah kulesi, 12.7mm uçaksavar makinalı tüfek, 7.62mm makinalı tüfek ve 40mm bombaatar makinalı tüfek ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Kule, termal kamera ve ccd kameraya sahip sayısal nişancı görüş sistemine ve çok fonksiyonlu nişancı görüntüleme bilgisayarı ünitelerine sahiptir. Opsiyonel konfigürasyon olarak lazer mesafe bulucu da içeren sayısal termal/gündüz nişancı periskop sistemi kuleye entegre edilmektedir. Silah ve atış kontrol fonksiyonları sayısal silah kontrol birimi ve çok fonksiyonlu nişancı görüntüleme bilgisayarı ile kontrol edilmektedir.
Mesajı Paylaş

anafor2016M60T üzerindeki nedir? Stamp mı? Mesajı Paylaş

HDS


anafor2016

Pardon ya, Sarp ile karıştırdım :). Mesajı Paylaş

ocay

The Malaysian Maritime Enforcement Agency (MMEA) has selected the SMASH 30 mm remote controlled stabilised naval gun system from Turkish defence company Aselsan for the three new offshore patrol vessels (OPVs) it is acquiring from local shipbuilding joint venture THHE Destini.

Speaking to Jane's at the Langkawi International Maritime and Aerospace (LIMA) exhibition on 22 March, an official from the service has also confirmed that the system will be positioned as the OPV's primary weapon, and will be complemented by a stern-facing 12.7 mm machine gun position.

The same type of weapon has previously been selected by the service for another class of newbuildings that the service is anticipating from Destini Shipbuilding & Engineering: the 44 m New Generation Patrol Craft (NGPC).

According to specifications provided by Aselsan, the SMASH system is fitted with a 30 mm Mk 44 Bushmaster-II cannon that fires 200 rds/min, and can be operated either via an operator console or in automatic tracking mode.

The weapon features an independent electro-optic sensor, but can also be configured to accept target data assigned by a host ship's suite of sensors, including radar and fire-control directors.

The MMEA is expected to receive the first of the three new OPVs by 2021.

http://www.janes.com/article/68918/lima-2017-malaysia-selects-turkish-30-mm-naval-gun-system-for-new-opvs

Malezya 3 OPV gemisi için ASELSAN SMASH 30 sistemini seçmiş Mesajı Paylaş

ocay


cagribey

Altındaki taşıyıcı platform FNSS Kaplan-20 ZMA'ya benziyor ama o değil. Acaba göstermelik birşey mi yoksa üzerin çalışılan birşey mi?

Obüs, tank, zırhlı araç resimleri geliyor Aselsan'dan. Aynı zamanda lazer silahı, exosketelon, radar, hava savunma vs. Bu işin sonu nereye varır acep? Mesajı Paylaş
''Bre sorun Nemçelü'ye Lehli'ye,
Ne de çabuk unuttular Muhac'ı''

ocayMIZRAK-S Tareti Mesajı Paylaş

ocayASELSAN NEFER Mesajı Paylaş

Karabasan

NEFER e yurt dışından 2 müşteri çıkmış
Atışlı testlere gönderilecekmiş
http://www.trthaber.com/haber/ekonomi/aselsanin-neferi-ilk-kez-satilacak-334684.html Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

turkdefence

Deniz araçları ve İDA'lar için olan sistemler hariç, kara araçları için taret vs listesi

http://sadfor.savtera.org/index.php?topic=2262.0 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter