Meltem 3 Projesi

Başlatan 7Skies, Mar 28, 2016, 06:49 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

dum

#15
Nis 08, 2016, 11:12 ÖÖ Last Edit: Nis 08, 2016, 12:44 ÖS by dum
@cursedc,

Malatya kara hava alayı tugay oluyor. Yapisal değişiklik organizasyonla başlar.İleri heliportlar konusu ise şöyle. Yüksekova tümene inemez belki ama, yüksekova havaalanına inebilir, aynı şekilde şırnak tümen zorlar ama cizre havaalanı var. Van'da filo zaten havaalanında, mardin'de, d.bakırda, erzincan ve erzurum'da havaalanı var. Dığer sayamadığım yerlerde de.

Hedefteki iniş alanları için ise , şu her karakol ve üs bölgesinde etrafı açık alan olan 20x20 beton pist mevcut. Az yesin de sığsın.

Olmadı araziye inerler.. Mesajı Paylaş

sahin1

Kara Hava Alayı'nın tugay olmasının sonuçlarını biraz açar mısınız? Mesajı Paylaş

dum

Yeni tabur veya taburlar eklenecek ki ; alay'dan tugay'a doğru gelişiyor. Taaruz taburu , ağır helikopter taburu iha taburu diyeyim ben. Atak, ch47 ve bayraktar/vestel diye anlayın siz.

Dolayısıyla bu taburlar organik olarak malatya'nın birliği olacağına göre hangar, bakım ekipmanı, tabur binaları inşası veya geliştirmesi de yapıldı/yapılıyor demektir.

2.ordu bölgesinde görevli taaruz helikopterleri , hafif,orta ve ağır helikopter taburları ve taktik iha filosu malatya'ya bağlı olacak ve buradan görevlendirilecek, bakımları ve lojistiği buradan takip edilecek demektir.


Bakalım 3.ordu'nun alayı da malatya'daki tugay'a bağlanacak mı acaba?  O zaman 2 ve 3. Ordu bölgeaindeki tüm kara havacılık ünitelerinin kumandanı malatyadaki tugay komutanı olur.

Mesajı Paylaş

sahin1

Ben mi yanlış hatırlıyorum? 3. ordunun alayı diye bir şey kaldı mı? Kara Havacılık yeniden organize olmamış mıydı? Yani İstanbul, Ankara, İzmir, Malatya'da alaylar yer alıyordu. 3. ordu alayı kaldırılmıştı, diye hatırlıyorum. Mesajı Paylaş

dum

Doğru hatırlıyormuşsunuz. Oralarda göreve gidenler için görevlendirme ve geçici birlikler kuruluyormuş. Van gibi..

E kuzey doğu anadolu ile işim olmadığından eaki bilgiler ezberden gelmiş. Özür. Mesajı Paylaş

mhm

- Meltem 3 projesi altında Türk Deniz Kuvvetleri'nin ilk ASW kabiliyetli ATR-42'si Leonardo-Finmeccanica firmasının Turin tesislerinde sertifikasyon sürecindeymiş. Ayrıca İtalya'da benzer kabiliyetli ilk ATR-42'sini birkaç hafta içerisinde teslim alacakmış.
http://www.defensenews.com/story/defense/international/europe/2016/07/22/italy-atr72-maritime-leonardo-finmeccanica/87429168/ Mesajı Paylaş

ocay


ocay

https://twitter.com/Rotorfocus/status/812650472632975360

TAI tesislerinde entegrasyon işleri devam eden iki Meltem-III uçağı Mesajı Paylaş


nokta

Meltem III'te ilk ATR72 Mayıs ayında Deniz Kuvvetleri'ne teslim edilecek

Deniz Kuvvetleri'nin Deniz Karakol görevlerinde kullanılacak ilk ATR72 tipi uçağının önümüzdeki mayıs ayında teslim edilmesi planlanıyor.

İlk iki uçak, iki yıl önce Deniz Kuvvetleri'nin havacılık birimlerine verilmişti. Halen bu uçaklar personel ve kargo naklinde kullanılıyor. Ayrıca uçağın deniz karakol modellerinde görev yapacak pilotlar da ATR72'lerde eğitimlerini alıyor. Kalan dört uçağın ikisinin bu yıl, kalan ikisinin de gelecek yıl teslim edilmesi öngörülüyor.

İLK UÇAK GEÇEN YIL UÇTU

TAI ile İtalyan Alenia Aermacchi S.p.A arasında Temmuz 2012'de imzalanan anlaşmaya göre ilk ATR72-600 tipi uçak Fransa'nın Toulouse kentindeki imalat hattından çıkarak Ankara Akıncı'ya uçtu. TAI ilk ATR72'yi 19 Nisan 2013 tarihinde teslim alarak modifikasyon işlemlerine başladı.

Uçakta antenlerin konulacağı bölgelere yapısal, ana gövde de elektrik tadilatı yapıldı. Bu uçak ilk uçuşunu 14 Temmuz 2016 tarihinde yaptı. Daha sonra uçak test ve sertifikasyon için İtalya'ya gönderildi. Torino'da yapılan testlerin önemli ölçüde tamamlanırken ilk ATR72-600'ün mayıs ayında Türkiye'ye gelmesi öngörülüyor.

Topel Deniz Hava Üssü'nden kalktıktan sonra ATR72-600'ler ana üssünden 1850 ila 2220 kilometre uzaklıktaki hedeflerine ulaşıp bu bölgede 4 saat görev yapabilecek. Her türlü hava şartında uçabilen ATR72-600'ler, toplam 10 saat havada kalabilecek. Su üstü harbi, denizaltı savunma harbi ve kendini korumak için hava savunma harbinde kullanılacak uçaklar gerektiğinde taşıdığı torpidolarla hedeflerine atış yapabilecek.

http://www.kokpit.aero/mayista-teslim-edilecek Mesajı Paylaş

dmc

ATR-72'lere füze entegre edilebiliyor mu? Biz sadece torpido kullanacağız sanırım. Mesajı Paylaş

murattekin

Sevindirici bir haber. Çabuk oldu. Ben 2020-21 bekliyordum  8) Mesajı Paylaş
...

swat

6(DKU)+2(GM) şeklinde değil miydi? Mesajı Paylaş

Observer

Evet. 6 Deniz Karakol (DKU), 2 Genel Maksat (GM).

Uçaklara bir süre sonra Temren füzelerinin entegrasyonu planlanıyor. Yani UMTAS-ER. Mesajı Paylaş

soufa

12 yilin sonunda ilk ucak sonunda teslim ediliyor. Ne bu hız pes valla Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter