Türk Sivil Denizcilik Haberleri

Başlatan minigitav, Mar 27, 2016, 09:35 ÖS

« önceki - sonraki »

Atılgan

Şehit Temel Şimşir vapuru sefere başladı

Şehit Temel Şimşir vapuru sefere başladıOrdu'yu denizle bütünleştirmek amacıyla daha önce atıl durumda olan Şehit Temel Şimşir vapuru gerçekleştirilen restorasyon çalışmasının ardından Ordu turizmine kazandırıldı.

Ordu'yu denizle bütünleştirmek amacıyla daha önce atıl durumda olan Şehit Temel Şimşir vapuru gerçekleştirilen restorasyon çalışmasının ardından Ordu turizmine kazandırıldı.

Şehit Temel Şimşir vapurun Ordu turizmine önemli katkılar sunacağının altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, "Bugün en mutlu olduğum günlerden birini daha yaşıyorum. Güzel Ordu'muza bugün güzel bir imkân daha kazandırdık. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak restorasyon çalışmasını tamamladığımız Şehit Temel Şimşir vapuru artık deniz üzerinde halkımıza hizmet verecek. Bu vapur ile hep karadan seyrettiğimiz Ordu'muzun güzelliklerini artık denizden de seyretme fırsatına kavuşacağız. Ayrıca vapurumuz, Altınordu, Ünye, Fatsa ve Gülyalı ilçelerimiz arasında da seferler düzenleyerek ilçe halkımızın da hizmetinde olacak. Turizme önemli katkılar verecek olan bu vapurun ilimize ve ilçelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Rabb'im kaza bela vermesin" diye konuştu.

Vapur'da yok yok

Deniz turizmine büyük oranda katkı sağlayacak ve Ordulu vatandaşa denizi sevdirecek Şehit Temel Şimşir vapurunda restoran, kafeterya, düğün salonu, çocuk oyun alanı, canlı müzik alanı gibi vatandaşa hitap edecek mekânlar bulunuyor.

600 kişilik kapasiteye sahip vapurda aynı zamanda toplantılar yapılırken, turlar da düzenlenebilecek.

https://www.denizhaber.net/sehit-temel-simsir-vapuru-sefere-basladi-haber-96142.htm Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter