Leonardo M-345

Başlatan Merkator, Eyl 24, 2018, 11:00 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Merkator

Leonardo, M-345 ile Afrika'ya açılacak

İtalyan askeri havacılık devi Leonardo, Paramount Group ile birlikte Afrika pazarı için M-345 tipi eğitim uçağını yeniden konfigüre edecek. İki şirket söz konusu işbirliği anlaşmasını Güney Afrika'nın Pretoria şehrinde düzenlenen Afrika Savunma ve Havacılık Fuarı'nda imzaladı.

Anlaşmayla ilgili konuşan Leonardo'nun Uçak Bölümü Genel Müdürü Lucio Valerio Cioffi, Afrika pazarının M-345 programı için büyük potansiyel sergilediğine inandıklarını belirterek, "M-345, çok yetenekli ve bir turboprop uçağı ile karşılaştırılabilir maliyetlere sahip temel / gelişmiş bir eğitim uçağıdır. Bu özellikler ve daha fazlası M-345'i Afrika pazarı için mükemmel bir hale getirmektedir" dedi.

Yeni M-345, hava Kuvvetlerinin eğitim sürelerini kısaltmasına izin veriyor ve pilotların, dünya çapında hizmet veren mevcut temel / ileri eğitim uçaklarından daha yüksek performanslı uçuş özelliklerine sahip bir platformdan yararlanmasını sağlıyor. Ayrıca, önemli ölçüde daha düşük maliyetlerle yüksek kalitede eğitim elde etmek için eğitim müfredatındaki en zorlu görevlerin yerine getirilmesini sağlar.

http://www.kokpit.aero/leonardo-m345-ile-afrika-pazarinda Mesajı Paylaş

nokta

Akdeniz'de Daha Çok Eğitim Uçağı

Son dönemlerde gerilimlerin had safhada olduğu Akdeniz'e kıyısı olan ülkelerden İtalya, jet eğitim uçağı siparişi verdi.

İtalyan Hava Kuvvetleri için Leonardo ile imzalanan anlaşma kapsamında 13 adet M345HET (High Efficiency Trainer / Yüksek Verimlilikli Eğitim Uçağı) tedarik edilecek. Eskiyen MB339'ların yerini alması planlanan uçaklar için imzalanan anlaşma ile firma, beş yıl boyunca lojistik destek sağlayacak buna ek olarak yer konuşlu eğitim sistemleri de anlaşmada yer alıyor.

2020 yılında teslim edilmesi planlanan uçaklar, M345'in gelişmiş bir modeli. İlk uçuşunu 21 Aralık 2018'de yapan M345HET'ten İtalyan Hava Kuvvetleri'nin gösteri ekibi olan Frecce Tricolore için de dahil olmak üzere toplamda 45 adet tedarik edilmesi planlanıyor.

http://c4defence.com/Gundem/akdeniz-de-daha-cok-egitim-ucagi/8270/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter