Iran Tarafindan Ele Gecirilen ABD`nin Scan Eagle IHA`si (2012)

Başlatan Ice Man, Mar 23, 2016, 01:46 ÖS

« önceki - sonraki »

Ice Man

Iran Tarafindan Ele Gecirilen ABD`nin Scan Eagle IHA`si


2012 Yilinin sonlarina dogru Iran Devrim Muhafizlari Hava ve Uzay Komutanligi tarafindan ABD`nin Bir Insansiz Hava Aracinin daha ele gecirildigi soylendi, ABD bu Iddiayi red ettikten Iki gun sonra Iran ele gecirilen IHA`nin goruntulerini yayinladi.

Goruntulen yayinlandiktan sonra Pentagon bu olayi dogruladi, Goruntulerde de goruldugu uzere IHA tamamen saglam sekilde ele gecirilmis ve RQ-170`den sonra medyaya yansiyan Ikinci olay olmustur.
Not: Yazinin tumunde Acik Kaynkalardan yararlanmistir.

Ice Man
Mesajı Paylaş

Ice Man


Ice Man


Ice Man


Merkator

İran: ABD'nin Suriye ve Irak'taki İHA'larının kontrolünü ele geçirdik

İran Devrim Muhafızları Kolordu Hava Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Amir Ali Hajizadeh, Suriye ve Irak üzerinde uçan ABD'ye ait birkaç İHA'nın Devrim Muhafızları Ordusu (IRGC) tarafından kontrolünün ele geçirildiğini iddia etti.

İran haber ajansı FARS'a konuşan Hajizadeh olaya dair yaptığı açıklamada  "Suriye ve Irak üzerinde uçan 7-8 İHA'nın kontrolünü ele geçirdik, İHA'ya gelen verilerin takibini yaptık ve verileri ilk elden ele geçirdik" İfadelerini kullandı.

http://www.kokpit.aero/iran-dan-iha-aciklamasi Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter