Şahed 129 İHA Ikinci ve Silahli Nesili (IRAN)

Başlatan Ice Man, Mar 22, 2016, 11:37 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Ice Man


Ice Man


Ice Man


Ice Man


Yalquzaq

Bu füzeler hakkında bilgi verebilir misiniz?
Mesajı Paylaş

Ice Man

Sadid 1 ve 2 fuzeleri, degisik ozellikle ve versiyonlara sahip oldugunu bilmekteyiz ama halen resmi kaynaklarca teknik ozellikleri aciklanmis degil. Mesajı Paylaş

nokta

Sınıra Yeni İHA Desteği

İran İslam Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri Ordusu, ülkede üretilen üç adet Silahlı İHA Mohajer-6'yı (Göçmen-6) göreve soktuğunu açıkladı. Platformların nereye konuşlandırıldığı açıklanmazken, İran Ordusu'nun yayımladığı fotoğraflardan,  Mohajer-6'in kuzeydoğu İran'da, Afganistan sınırına 170 km uzaklıktaki hava üssünde olduğu sanılıyor. 

İran'ın sınırlarına yönelik tehditleri tanımlamak ve savunmak amacıyla kullanılması planlanan İHA'lar güdümlü silah sistemiyle donatıldı. Geniş kanat açıklığına sahip Mohajer-6, çeşitli coğrafi konumlara entegre olarak kolay kullanım özelliği sağlıyor. Mohajer ailesinde tekerlekli iniş takımı ilk defa Mohajer-6'da kullanılmış ve İHA 2018 yılında seri üretime girmişti.

Mohajer-6 İHA 2 bin km menzile ve 24 saat uçuş süresine sahip. İHA iki adet akıllı mühimmat taşıyor. Qaem akıllı mühimmat termal ve optik detektör olmak üzere iki ayrı arayıcı başlık tipine sahip. 6 km menzilli mühimmat 1.7 kg harp başlığı taşıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/sinira-yeni-iha-destegi/8383/1 Mesajı Paylaş

Merkator

İran yeni İHA sistemi Kian'ı tanıttı

İran'da Hava Savunma Günü dolaysıyla düzenlenen törende İranlı uzmanların tasarım ve yapımını gerçekleştirdikleri "Kian" askeri İHA'sı ilk kez tanıtıldı.

Fars Haber Ajansı'nın haberine göre, İran Hava Savunma Kuvveti Komutanı General Alirıza Sabahifard "Kian" İHA'sının kamuoyuna tanıtıldığı törende yaptığı konuşmada taarruz ve savunma amaçlı Kian İHA'sı iki modelde ve izleme ve keşif görevleri için ve uzun menzilli uçma özelliği ile nokta vuruşu yapacağı görevlere göre tasarlanarak imal edildiğini belirtti.

İran Hava Savunma Kuvveti Komutanı General Alirıza Sabahifard "Kian" İHA'sı İSK başkomutanının talimatı ve destekleri ile İranlı genç uzmanlar tarafından tasarlandığını ve tasarlandıktan yaklaşık bir yıl sonra üretilerek operasyonlara hazır hale getirildiğini vurguladı.

Kian İHA'sı uzun menzilli uçuş kabiliyeti ile ülke sınırlarının çok çok ötesinde düşman hedeflerini yok edebilme ve savunmayı düşman topraklarına yapma kabiliyetine sahip olduğu belirtildi.

http://www.kokpit.aero/iran-iha-kiha Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter