JSF F-35 Lightning II

Başlatan mhm, Eki 01, 2015, 10:22 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

ATMACA

TULGA

F-35 üzerindeki talihsizlikler bitmiyor.

Pistte kuş çarpan F-35B ağır hasar aldı

NECDET GÜRSOY

Amerikan Deniz Piyadelerine ait F-35B Müşterek Taarruz Uçağına kuş çarptı. Japonya'daki kazada yaralanan olmazken F-35B ağır hasar nedeniyle 'kal' oldu.

Havalanmadan önce pist yönünde taksileyen uçağın pilotu kuş çarpması sonucu kalkıştan vazgeçti. Herhangibir yaralanmanın yaşanmadığı olay 7 Mayıs'ta Japonya, Iwakuni'deki Deniz Piyadeleri Hava İstasyonu'nda meydana geldi.

Kazanın ardından güvenlik soruşturması ve hasar değerlendirmesi yapan uzmanlar, ilk değerlendirmede uçağa verilen zararın 2 milyon dolar eşiğini aştığını ve A sınıfı bir kaza olarak nitelendirildiğini belirtilerek uçağın 'kal' edileceğini açıkladı.

Kokpit.aero

Mesajı Paylaş

anafor2016

Kuş çarpması uçağı perte çıkarabilir mi? Mesajı Paylaş

delenda_est_carthago

Anlamadim, 2 milyon dolar esigini acan hasarlarda  80-100 milyon dolarlik ucagi cope mi atiyorlarmis? Mesajı Paylaş
Dum spiro, spero

mechanicus

Kaskodan para almak için yapıyolar öyle delenda ;) Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

May 22, 2019, 08:18 ÖÖ Last Edit: May 22, 2019, 08:20 ÖÖ by HARZEMŞAH
Daha neler göreceğiz?
Olay tırmandıkça tırmanacak...
Taaa ki, uçurumun kenarına gelene dek.

Şimdi ikinci aşamaya geçiliyor. Bizimkiler F-35'lerin verilmeyeceğini anladıkları anda karşı tedbirler alacaklardır. NATO tatbikatlarına katılımların azaltılması, ABD'ye sağlanan kolaylıkların kaldırılması, fiilen kullanılmayan İncirlik'in faaliyetlerinin durdurulması, Karadeniz'deki NATO faaliyetlerine verilecek desteklerin minimize edilmesi vs...

Ama ben Cumhurbaşkanına katılıyorum. F-35'ler gecikmeli de olsa gelecekler... Mesajı Paylaş

DelKu

Ben de diyorum ki S400ler bu ülkeye gelmeyecek , olan en sonunda gene halkın parasına olacak zaten paramız çok boldur bizlerin gönlümüz de cömerttir. Bi SU-24 'e 2.5 milyar dolar + masraflar şeklinde ödeme yapan dünya üzerinde tek ülke biz olacağız zannedersem Mesajı Paylaş

Yakın

100 uzman eğitim için boşu boşuna gitti, savunma bakanı CAATSA yaptırımlarına hazırlanıyoruz diye öylesine konuştu diyorsunuz yani? Mesajı Paylaş

DelKu

Aynen öyle diyorum , göreceğiz. Bu ülkede önemli tek ama tek şey var(uzuncana bir süredir) bios gibi şey , gerisi boş. Dahasını yazmam. Anlayan zaten anlamıştır Mesajı Paylaş

BETONBEY

İşin ucunda D. Akdeniz, Kıbrıs falan olmayaydı yeniçeri gibi 2 ileri 1 geri yapardık ama hiç sanmıyorum...

Fransız Kıbrıs'a üs kurma peşinde, uçak gemisi grubunu falan getirip gezdiriyor, İsrail Yunanla sabah akşam tatbikat yapıyor, ABD, AB D. Akdeniz'de MEB ilanı konusunda sabah akşam bize ayar vermeye çalışıyor, Yunana, GKRY'e destek açıklaması yapıyor, ahval bu iken biz 2. sistemi de 3. sistemi de alırız.

Hatta Fransa'nın son dönem hamleleri sonrası Samp-T projesi ne zaman patlayacak diye de bakar oldum.

S-400'leri Ermeni sınırına yada Karadeniz'e koymakla Samp-T bataryalarını Akdeniz ve Ege'ye koymak bence aynı şey :)

Ben hem C.Başkanı'na hem Harzemşah üstada katılıyorum. S-400'leri alırız hem de çifter çifter alırız, üzerine belki füzelerinden bazılarını belirli bir ortaklıkla üretir envantere sokarız, geçte olsa F-35' leri de alırız ve hatta 2-3 batarya Patriot bile alırız ama Samp-T konusu kafamda soru işareti olmaya başladı...

Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Çevrenizi sarıp size havlayan köpek sürüsü, ilk taşı yiyene dek havlar sonra çil yavrusu gibi dağılır...

Haber, Habertürk'den:

https://www.haberturk.com/eski-rum-bakan-bizim-icin-turkiye-ile-savasacak-ulke-yok-2462665

Eski Rum Bakan: Bizim için Türkiye ile savaşacak ülke yok

Eski Rum Dışişleri Bakanı Nikos Rolandis, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin sondaj çalışmalarını durduracak bir ülke olmadığını belirterek, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oyunu akıllıca oynuyor. Türkiye'yi kim durdurabilir ki? Bizim için hangi filo Türkiye ile savaşacak?" dedi

Rumların ilk 17 Şubat 2003'te Mısır ile imzaladığı doğalgaz antlaşmasını anımsatan Rolandis, "Mısır ile antlaşma imzalandıktan sonra Ada'ya dönüyorduk. Dönüşte dönemin Rum Yönetimi lideri Glafkos Klerides bana, 'Niko, şimdi imzaladığın bu anlaşmayı al da ofisindeki kasana kilitle çünkü Kıbrıs sorunu çözülene kadar hiçbir şey olamaz' dedi. Kıbrıs sorununun çözülmeyeceğini ben de gördüğümden Başkan Klerides´e katıldım" diye konuştu.

DHA'nın haberine göre Türkiye ile gerilimin artmasının kendilerine bir fayda sağlamayacağını kaydeden Rum Eski Dışişleri Bakanı şöyle devam etti;

"BİZİM İÇİN SAVAŞACAK ÜLKE YOK"

"Son noktaya varırsan, gelip senin için savaşacak ülke yoktur. Büyük sorunların varsa her zaman tek başınasındır. Durum nispeten iyiyken dostun çoktur ama uçurumun kenarına geldiğinde, tek başına kalırsın ve elinden geleni tek başına yapmak zorundasın. Erdoğan´ın başında olduğu Türkiye´nin, kolayca uzlaşılacak bir ülke olmadığına inanıyorum. Erdoğan, öngörülemezdir, tehlikelidir keza bunu Afrin´de göstermiştir. Suriye´ye girdi, ilini aldı ve neredeyse istediğini yapıyor. Erdoğan, Rusya yönünde de hareket ederek oyunu akıllıca oynadı. Çok değerli bir müttefik edindi. Rusya, Batı´dan koparacak ve NATO ile ilişkisini bozacak bir müttefik istemiyor. Şu anda teçhizat, enerji satıyor, nükleer santral yapıyor, bunları neler takip eder bilemem. Türkiye yıllardan beridir Rusya´dan elektrik enerjisi satın alıyor. Yanı başımızda, gelecekte bize çok ciddi sorunlar çıkarabilecek bir ittifak: Rusya-Türkiye-İran ittifakını kurdu."

"TÜRKİYE GÜÇLÜ BİR ÜLKE"

"Biz, Türkiye profesyonel personel bulamayacağı için sondaj yapamaz takıntımızla kaldık" diye devam eden Rolandis, "Azerbaycan var, şu anda İran müttefiki, bunlar, petrol konusundaki en iyi uzmanlardır. Yapacak personel mi bulamaz? 80 milyonluk ülke olduğunu ve Orta Asya´daki bir 80 milyonun daha kontrol ettiğini unutmayalım. Oraya gittim ve Türkiye´nin ne yaptığını gördüm. Azerbaycan´da, Kazakistan´da, Kırgızistan´da, Özbekistan´da at oynatıyor. Bunlar Batı için çok kıymetli olan petrol zengini ülkelerdir. Türkiye´yi, hiç kimsenin güç olarak görmezden gelemeyeceği Türk merkezli Asya bütününün parçası sayıyorlar. Şimdi buna Rusya ve İran´la ittifaklar da eklendi. Dış politikamızı belirlerken doğru analizler yapmalıyız, kolay şeyler değil" şeklinde konuştu."
" Mesajı Paylaş

dum

MSB Hulusi Akar  bey  çok hoşuma giden bir söz söyledi..

"Evet coğrafya kaderdir. Coğrafyamızdaki ülkelerin kaderi  bizimle beraber yaşamaktır. Biz buradayiz. Kabul edecekler."

Bir nevi bu kadar çinliyi nereye gömeceğiz onu düşünüyorum  dedi yani..(swh).

Ama , lâkin, fakat ; hazır olmak lâzım cancağızım.  O kadar çok hata(!) yapıldı ve oyalanıldı ki;  iç siyasette biraz alt tondan ideoloji yapılsa fena olmaz.. Mesajı Paylaş

DelKu

Bazen en olmayacak , akla gelecek en son şeyi yapmak çok vurucudur, örnek olarak atıyorum: Gitsek rum kesimiyle birebir anlaşma yapsak gazların paylaşımını sondaj masraflarını bölüşmeyi karı bölüşmeyi adanın kuzey sahalarında da ortaklığı  önersek , buraların güvenliğini teklif etsek nasıl bir durum ortaya çıkar ? O çöl bedevileri entarileriyle kutup ayazında kalakalmış gibi olur mu? Fikir jimnastiği yapalım
Tabi mesaj daha çok doğu akdeniz konusunu ilgilendiriyor ama herşey o denli içiçe geçti ki! Mesajı Paylaş

BuLuT__

Oldu Güney kıbrısı devlet olarak kabul edip tescilleyelim
Kıbrıs türk cumhuriyeti üzerinede bir bardak su içelim.
Onun yerine yunanistana gidip aynı teklifi yapsak adamlar sana acaba ne der?...! Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter