HAVELSAN

Başlatan kimlikci, Mar 17, 2016, 01:17 ÖS

« önceki - sonraki »

Çıspıntır

#15
Oca 25, 2017, 10:33 ÖÖ Last Edit: Oca 25, 2017, 10:35 ÖÖ by Çıspıntır
"CİDDİ OYUN" ÇÖZÜM YARIŞMASI BAŞLADI

HAVELSAN, oyun motoru teknolojisinin "Ciddi Oyun" kapsamında, simülasyon ortamlarında kullanılabileceği yaratıcı çözümler aramaktadır. 

Oyun motorlarının simülasyon ortamında kullanımı söz konusu olduğunda, karşılaşılan en önemli sorunlardan biri, simülasyon senaryosunun belirli genişlikten büyük olduğu durumlarda oyun motorunun ve fiziksel modellerin davranışlarında karşılaşılan kısıtlardır. Bu açık inovasyon yarışmasının amacı, oyun motoru kısıtlarının veya problemlerinin ortadan kaldırıldığı çözümlerin ortaya çıkarılmasıdır.   
ÖDÜLLER   

1. Birincilik Ödülü: 25.000 TL   
2. İkincilik Ödülü:  15.000 TL
3. Üçüncülük Ödülü: 10.000 TL


https://inovasyon.havelsan.com.tr/hvlsn/openCompetition.jsp?id=1 Mesajı Paylaş

Merkator

KATAR'IN PİLOTLARINI HAVELSAN YETİŞTİRECEK

Katarlı pilotların eğitimi için 40 milyon dolarlık yatırımla simulatör eğitim merkezi geliştiren HAVELSAN, yılda 1000 pilota eğitim verecek. Firma şimdi de ülkedeki varlığını artırmak için Doha'da ofis açmaya hazırlanıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yazılım mühendisliği alanındaki ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla kurulan Hava Elektronik Sanayi (HAVELSAN) yurtdışındaki varlığını genişletiyor. 2012'de Katar ile HAVELSAN arasında imzalanan pilotların eğitimi için hazırlanan Agusta Westland Simülatör Uçuş Eğitim Merkezi'ni geçen hafta Katar Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim eden firma, Katar'ın askeri ve sivil pilotlarının yetiştirilmesine katkıda bulunacak. HAVELSAN Genel Müdür Yardımcısı Lütfü Özçakır yılda bin pilota eğitim verilmesinin planlandığını söyledi.

40 MİLYON $'LIK SÖZLEŞME

40 milyon dolar sözleşme bedeli olan merkezin içinde uçuş, kapı makinalı tüfek ve kısmi uçuş eğitim simülatörleriyle taktik kontrol merkezinin bulunduğunu anlatan Özçakır, "Agusta Westland Simülatör Uçuş Eğitim Merkezi'ni geçen hafta Katar Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim ettik. Merkezin, bütün idame ve işletme hizmetleri 3 yıl boyunca Türk teknisyenler tarafından Doha'da verilecek. Yüzde 70'i yerli imkanlarla geliştirilen bu merkez sayesinde sadece HAVELSAN değil, Türkiye'deki diğer simülasyon şirketleri de ekmek yiyecek" dedi.

ORTAK YATIRIM İMKANLARI

Katar Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları için proje teklif çalışmalarının devam ettiğini belirten Özçakır, şöyle devam etti: "Katar'ın askeri siber güvenlik ihtiyaçlarını da karşılamaya hazırız. Ankara'daki HAVELSAN Siber Güvenlik Eğitim Merkezi'nin benzerini Katar'da kurmak için çalışıyoruz. Katar'daki işadamlarıyla da yatırım imkanlarını araştırıyoruz. Katar Airways'e de simülatör ve kabin içi eğlence sistemleri üretmek istiyoruz."

HAVELSAN, Katar'ın başkenti Doha'da Ortadoğu'daki ilk ofisini açmak için kolları sıvadı. Özçakır yaklaşık 20 mühendis ve teknisyenden oluşacak ekibin, Ortadoğu ülkelerinde, iş geliştirme ve proje yönetim hizmetlerini yürüteceklerini belirtti. Özçakır, Sudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Bahreyn, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri'ne bu ofisle proje hizmetlerini yürüteceklerini vurguladı.


http://www.airkule.com/haber/KATAR-IN-PILOTLARINI-HAVELSAN-YETISTIRECEK/26921 Mesajı Paylaş

Terra

HAVELSAN, RAYTHEON'IN 3 YILDIZLI TEDARİKÇİSİ OLDU

2016 yılında Raytheon, birlikte çalıştığı tedarikçi firmaların en iyilerinden birisi olarak HAVELSAN'ı, 3 yıldızlı tedarikçi ödülüne layık gördü.
 
"Raytheon IDS 10 Year Supplier Excellence Conference" etkinliğinde HAVELSAN, Deniz Kuvvetleri Komutanlığının Yeni Tip Denizaltı Projesi kapsamında, MK-48 Torpidosunun ISUS K/K Sistemine Entegrasyonu Projesi ile En İyi Tedarikçi Firma ödülüne layık görüldü.

Yapılan Değerlendirmeye göre HAVELSAN, maliyet, kalite, süreç uyumluluk, proje yönetimi ve zamanında teslimat kriterlerinde en yüksek puanlardan birini aldı.

Bahse konu ödül Raytheon'un ABD dışında birlikte çalıştığı 250 firmadan sadece 10 firmaya verildi.

http://www.havelsan.com.tr/TR/Main/haber/4536/havelsan-raytheon%E2%80%99in-3-yildizli-tedarikcisi-oldu Mesajı Paylaş

Merkator

Havelsan'da üst düzey atama


Savunma, güvenlik ve bilişim alanlarında, ileri teknolojiye dayalı yazılım yoğun özgün çözüm ve ürünlere sahip firma HAVELSAN'da Siber, Güvenlik ve Bilişim Teknolojileri (SGBT) Genel Müdür Yardımcılığına yeni bir isim atandı.

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi ve TÜBİTAK yöneticisi Dr. Mehmet Demirer, HAVELSAN Siber, Güvenlik ve Bilişim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı oldu.

Hacettepe Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümünde Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini gerçekleştiren Demirer, doktorasını İngiltere-Sussex Üniversitesinde tamamladı. Demirer, TÜBİTAK BİLGEM'de de görev aldı.

http://www.kokpit.aero/havelsan-ust-duzey-atama Mesajı Paylaş

Trilogy

HAVELSAN Katar'da ofis açıyor

HAVELSAN, Katar'ın başkenti Doha'da ofis açacak. Hava Elektronik Sanayi (HAVELSAN), Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akif Nacar, AA muhabirine, Doha'da açılacak ofisin, HAVELSAN ile Katar arasında süregelen dayanışmayı genişletmeyi ve şirketin Doha'da yürüttüğü projeleri takip etmeyi hedeflediğini söyledi.

Şu an Katarlı yetkililerle HAVELSAN'ın faaliyet alanları kapsamında teknik eğitim, deniz sistemleri gibi birçok konuda görüşmeler yürüttüklerini aktaran Nacar, HAVELSAN'ın Katar ile 2013 yılından beri çok sayıda konuda iş birliği yaptığını belirtti.

İş birliği alanlarının siber güvenlik, bilgi teknolojileri, komuta kontrol sistemleri, eğitim ve simülasyon teknolojilerini kapsadığını ifade eden Nacar, HAVELSAN'ın, Katar Savunma Bakanlığına uçuş simülasyonu sistem projesini gerçekleştirdiğini ve yakında kullanılmaya başlanacağını dile getirdi.

http://anadoluagency.com/tr/bilim-teknoloji/havelsan-katarda-ofis-aciyor/880193 Mesajı Paylaş

radar

Havelsan'ın, Katar'daki AW139 Simülatörünün saha testleri tamamlandı.


Havelsan'ın, Katar Hava Kuvvetleri için geliştirdiği KATAR AW139 Simülatör Sistemleri Projesi'nin saha kabul testleri tamamlandı.

HAVELSAN'ın, Katar Hava Kuvvetleri için geliştirdiği KATAR AW139 Helikopter Simülatörü Entegre Eğitim Merkezi Projesi, saha kabul testlerinden başarıyla geçti.

Dünyadaki en büyük 5 simülatör üreticisinden biri olan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanı sıra dost ve müttefik ülkelerin eğitim ve simülasyon sistemleri ihtiyaçlarını karşılayan HAVELSAN, gerçekleştirdiği ihracatla ülke ekonomisine ve savunma sanayisine katkı veriyor.

Askeri havacılıkta pilotların ve teknik uçuş personelinin eğitim ihtiyaçlarını desteklemek üzere anahtar teslimi akademi konseptleri sunan HAVELSAN, Katar için de bir dizi çözüm üretti.

Şirket, 2013 yılında imzalanan sözleşme kapsamında, Katar Hava Kuvvetleri için tam görev simülatörü, uçuş ve navigasyon prosedürleri eğiticisi, kabin ekibi eğitim simülatörü, debrifing sistemi ve taktik kontrol merkezi üretimi gerçekleştirildi.

Son olarak AW139 helikopteri tam görev simülatörünün teslim edilmesinin ardından Katar'da gerçekleştirilen saha kabul testleri başarıyla tamamladı. Böylece projenin garanti süreci de başlamış oldu.

Proje kapsamındaki işlerin yüzde 70'i yerli ürünlerle gerçekleştirilirken, bütün idame ve işletme hizmetleri 3 yıl boyunca Türk teknisyenlerce verilecek.

Katar Entegre Eğitim Merkezi'ne ziyarette bulunan HAVELSAN yönetimi de projede gelinen son durumu yerinde inceledi.

Katar Hava Kuvvetleri pilotları, oluşturulan eğitim merkezinin bir parçası olarak AW139 eğitimlerini HAVELSAN simülatör ve sistemlerinde gerçekleştirecek. Yaklaşık 40 milyon dolara mal olan merkezde yılda bin pilota eğitim verilmesi planlanıyor.

GERÇEK UÇUŞA EŞDEĞER EĞİTİM

Katar Hava Kuvvetleri için tesis edilen anahtar teslim KATAR AW139 Helikopter Simülatörü Entegre Eğitim Merkezi Projesi, HAVELSAN'ın referans projeleri arasında yer alıyor.

Pilot koltuğuna oturulduğu andan itibaren gerçek bir uçuş deneyimi yaşatan tam görev simülatöründe, havada karşılaşılabilecek hemen her türlü durum ve operasyon seçeneği test edilebiliyor. Farklı hava koşulları yaratılarak pilot kabiliyetlerinin testinin gerçekleştirilebildiği simülatörle Katar semalarında kar yağışı altında helikopter kullanımı deneyimi de yaşatılıyor.

Simülatörde, Katar'ın yaklaşık 11 bin kilometrekarelik sınırının yüksek çözünürlüklü; 100 bin kilometrekarelik Körfez bölgesinin de orta çözünürlüklü uydu görüntüleri kullanılıyor.

Projenin en büyük parçasını oluşturan 47 ton ağırlığındaki tam görev simülatörü, 7 tırla taşınmıştı.

Tam görev simülatörü henüz HAVELSAN tesislerindeyken 50 Katar Hava Kuvvetleri mensubu Türkiye'ye gelerek 600 saatlik uçuş eğitimi almıştı.

HAVELSAN'IN ORTADOĞU'YA AÇILAN KAPISI

HAVELSAN, Katar'da yürütülen projelerin devamını sağlamak ve yeni iş olanaklarını değerlendirmek amacıyla Ortadoğu'daki ilk merkezini bir süre önce bu ülkede kurdu. Şirket, Katar'daki ofisle ayrıca Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Bahreyn, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri gibi Ortadoğu ülkelerine yönelik iş geliştirme ve proje yönetim hizmeti faaliyetleri yürütmeyi amaçlıyor.

Katar Hava ve Deniz Kuvvetleri için komuta kontrol, eğitim ve simülasyon, yönetim bilgi sistemi projeleri kapsamındaki ihtiyaçları karşılamaya talip olan HAVELSAN, Katar'ın askeri anlamda siber güvenlik ihtiyaçlarına da yanıt vermek istiyor.

Şirket, sivil alanda Katar Hava Yolları'na simülatör ve kabin içi eğlence sistemleri üretmeyi amaçlıyor

http://www.airporthaber.com/havacilik-haberleri/havelsan-sinavdan-gecti.html Mesajı Paylaş

nokta

HAVELSAN Simülatörü Kabul Testlerini Geçti


HAVELSAN, 2013 yılında imzaladığı sözleşme kapsamında Katar Hava Kuvvetleri için geliştirdiği AW139 Helikopter Simülatörü Entegre Eğitim Merkezi Projesi'nin Katar'da yürütülen saha kabul testlerini başarıyla tamamladığını duyurdu. Proje kapsamında firma, Katar için tam görev simülatörü, uçuş ve navigasyon prosedürleri eğiticisi, kabin ekibi eğitim simülatörü, debrifing sistemi ve taktik kontrol merkezi üretimi gerçekleştirdi. Testlerin tamamlanmasıyla birlikte projenin garanti sürecinin de başlamış olduğunu açıklayan HAVELSAN, bütün idame ve işletme hizmetleri 3 yıl boyunca Türk teknisyenlerce verileceğini belirtti.

Katar Hava Kuvvetleri pilotları, oluşturulan eğitim merkezinin bir parçası olarak AW139 eğitimlerini HAVELSAN simülatör ve sistemlerinde gerçekleştirecek. Yaklaşık 40 milyon dolara mal olan merkezde yılda bin pilota eğitim verilmesi planlanıyor.

HAVELSAN, Katar'da yürütülen projelerin devamını sağlamak ve yeni iş olanaklarını değerlendirmek amacıyla Ortadoğu'daki ilk merkezini bir süre önce bu ülkede kurdu. Şirket, Katar'daki ofisle ayrıca Suudi Arabistan, Kuveyt, Umman, Bahreyn, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri gibi Ortadoğu ülkelerine yönelik iş geliştirme ve proje yönetim hizmeti faaliyetleri yürütmeyi amaçlıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/havelsan-simulatoru-kabul-testlerini-gecti/4786/1 Mesajı Paylaş

radar

ATALAY'A, ASİAD'DAN ÖDÜL

Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD) tarafından düzenlenen 3. ASİAD Zirvesi'nde dijital dönüşüme verdiği katkılardan dolayı yılın CEO'su ödülü Ahmet Hamdi Atalay'a verildi.

Zirvenin açılış konuşmasında söz alan ASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Eda Ersoy Tombakoğlu ulaşımdan sağlığa, haberleşmeden eğitime kadar her alanda geçmişle kıyaslanamayacak yeni bir dönemin başladığını belirterek, "Akıllı robotlar, sensörler, 3B yazıcılar, dronelar, gelişmiş veri depolama ve analiz sistemleri ve daha birçok teknoloji bu dönüşümde kilit rol oynamakta. Fiziksel objelerin interneti sayesinde birbirleriyle konuşabilen akıllı ve bağlantılı sistemler var artık." dedi.

Konuşmaların ardından geleneksel ASİAD ödülleri takdim edildi. Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "ASİAD Vefa Ödülü "ne layık görülürken, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Düzenleme Genel Müdürü Saim İlçioğlu'na "Sivil Toplum Dostu Ödülü" verildi. "Yılın Genç İşadamı Ödülü "ne layık görülen isim iş adamı İlkay Sünger oldu.
Zirvenin temasına özgü verilen "Dijital Dönüşüm Ödülleri" de sahiplerini buldu.

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay da gerek iletişim sektöründe yaptığı önemli projeler gerekse askeri ve sivil alandaki büyük yazılım projelerinden dolayı Dijital Dönüşüm ödülüne layık görüldü.

Ödülünü Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu'dan alan Atalay, ödüle layık görülmesinden dolayı yaşadığı mutluluğu dile getirdi. Başdanışman Topçu da HAVELSAN ile ilgili bir anısını paylaşarak HAVELSAN'ın ilk kurulduğu günlerde bulunduğu çalışmayı aktardı. HAVELSAN'ın ülkemiz için çok önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Topçu, HAVELSAN Genel Müdürü Atalay'a başarılarının devamını diledi.

http://www.havelsan.com.tr/TR/Main/haber/4553/atalay%E2%80%99a-asiad%E2%80%99dan-odul Mesajı Paylaş

meraklı

HAVELSAN: 1982'den 2017'ye, 35 Yıllık Başarı Öyküsü

MSI Dergisi'nin 148'inci sayısında yayımlanan, "HAVELSAN: 1982'den 2017'ye, 35 Yıllık Başarı Öyküsü" başlıklı tanıtıcı makalenin tam metnine, aşağıdan ulaşabilirsiniz:


"Kuruluş değerlerimizden gelen güç ile geleceğin teknolojilerini üretiyoruz."

Milletimizin öz sermayesi ile 1982'de kurulan HAVELSAN, aradan geçen 35 yıl içinde, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'nin yanı sıra kamunun kritik altyapılarına yönelik ürün ve hizmet sağlayan büyük bir teknoloji firması konumuna erişmiştir. HAVELSAN, bugün; Türkiye'de ve dünyada birçok referans projeye imza atan küresel bir yazılım geliştiricisi, sistem entegratörü ve siber tehditlere karşı özgün çözümler üreten milli teknoloji merkezidir.

Sermayesinin tamamına yakını Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV)'na ait olan HAVELSAN, 1.350'yi aşkın uzman personeli, Ankara'daki merkezi ve Hacettepe Teknokent, ODTÜ Teknokent ve Pendik'teki Ar-Ge ve teknoloji merkezleri ile başta savunma sanayimiz olmak üzere, sektöründe yerli üretimin lideri konumundadır. Ulusal başarılarının yanında, uluslararası pazarlarda da yenilikçi ve sürdürülebilir stratejileri ile belirlediği faaliyet alanlarında, güvenilir ve yüksek teknolojili ürün ve hizmet sağlayıcısıdır.

HAVELSAN, Türk Ticaret Kanunu'na göre faaliyet gösteren bir ticari firma olmanın yanı sıra TSKGV'nin bir kuruluşu olarak, aynı zamanda bir misyon şirketidir. HAVELSAN, varlığını borçlu olduğu yüce Türk milletinin ve onun silahlı kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu ileri teknolojiye sahip ürün ve hizmetleri; yerli, güvenilir ve ekonomik olarak sunma misyonu ile gelişimini sürdürmektedir.

Bu kapsamda HAVELSAN:

Türkiye ortalamasının üstünde Ar-Ge yatırımı yapmakta ve cirosunun %5'inden fazlasını Ar-Ge harcamalarına ayırmakta,
Ürün ve hizmetlerinde katma değer ile yerlilik oranını sürekli arttırmaktadır.

HAVELSAN; bir misyon şirketi olma sorumluluğuyla, kritik teknolojiler geliştirme ve üretme anlayışında, Türkiye'de bu alanda çalışan, küçük ve orta büyüklükteki bütün firmaların da kabiliyetlerinden azami ölçüde yararlanmak üzere, iş eko-sistemi yaklaşımı ile faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda, başta TÜBİTAK olmak üzere, çok sayıda üniversite ve araştırma merkezleri ile de yakın iş ve güç birliği içinde çalışmaktadır.

HAVELSAN'ın Ana Faaliyet Alanları

Yazılım yoğun ileri teknolojik çözümler sunan HAVELSAN, 4 ana faaliyet alanına yoğunlaşmaktadır:

Komuta Kontrol ve Savaş Sistemleri,
Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri,
Yönetim Bilgi Sistemleri ve
Ülke Güvenliği ve Siber Güvenlik Çözümleri.
HAVELSAN, bu faaliyet alanlarından; kara, hava ve deniz platformları için ürettiği komuta kontrol ve savaş sistemleri ile simülatör teknolojileri ve eğitim konusunda, dünyanın önde gelen üreticilerinden biridir. Yönetim Bilgi Sistemleri ve Siber Güvenlik konularında da HAVELSAN, ülkemizin lideri ve mükemmeliyet merkezi konumundadır.

Komuta Kontrol ve Savaş Sistemleri

HAVELSAN, bünyesinde geliştirdiği özgün teknolojiler ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı olan Komuta Kontrol ve Savaş Yönetim Sistemlerini üretmekte ve bu sistemleri, ilgili platformlara entegre etmektedir. Bu itibarla, Savunma Sanayii Müsteşarlığı için tek sistem sağlayıcı konumundadır:

Komuta Kontrol Bilgi Sistemleri: HAVELSAN, bu uzmanlık alanında, Hava Kuvvetleri Bilgi Sistemi (HvBS) gibi, ülkemizin en büyük ERP projesini başarıyla teslim etmiştir.

Hava Platformları Komuta Kontrol Sistemleri: HAVELSAN, deniz karakol uçaklarına görev destek ve yer destek sistemleri sağlama amacına yönelik başlatılan MELTEM programlarında kendi payına düşen görevleri başarıyla yerine getirdikten sonra, kazandığı deneyim ve bilgi birikimi ile savunma sanayimizin en büyük inisiyatiflerinden, Barış Kartalı Programı'nda önemli bir görev almıştır.
Deniz Platformları Savaş Sistemleri: HAVELSAN, mevcut ve geleceğin savunma sistemlerini daha akıllı hâle getirecek çözümler geliştirmekte ve bu kapsamda; su üstü, hava ve su altı platformlarımız için hayati olan komuta kontrol sistemlerine akıl katan çözümler üretmektedir.

HAVELSAN, Komuta Kontrol ve Savaş Sistemleri faaliyetleri ile havadan erken ihbar ve deniz karakol uçaklarının, su üstü ve su altı deniz platformlarının, stratejik, taktik ve operasyonel seviyede karada konuşlu karargâh ve birliklerin; görev sistemi yazılımlarını, savaş yönetim sistemlerini ve komuta kontrol ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu sistemlerin üretim ve entegrasyonu alanında, liderliğini devam ettirmektedir.

HAVELSAN, deniz sistemlerinde 10 yılı aşkın süredir gerçekleştirip başarı ile teslim ettiği projeleri ile Deniz Kuvvetlerimizin en büyük yerli ana yüklenicisi ve en önemli çözüm ortağı olmakla gurur duymaktadır. GENESİS modernizasyon projesi ile başlayan ve ulusal gururumuz Milli Gemi (MİLGEM)'nin Savaş Yönetim Sistemleri, tüm yerli üretim platformların komuta kontrol yazılımları ve veri dağıtım sistemleri ile devam eden yetkinlik, HAVELSAN'ı bu alanda rakipsiz kılmaktadır. HAVELSAN'ın, ileri teknolojiye tam hâkimiyet gerektiren böylesine kritik bir alandaki bu başarısı, Türkiye'nin ulusal güvenliği açısından da büyük önem taşımaktadır.

Deniz platformlarında geleceğin teknolojisi ile geliştirilen Ağ Destekli Savaş Yönetim Sistemi (ADVENT) de yine HAVELSAN'ın birikimi ve Deniz Kuvvetlerimizin desteği ile gelecekte üretilecek tüm yerli savaş gemileri için standart sistem olacaktır.

HAVELSAN'ın sistemleri, sadece Türkiye'de, 40'ı aşkın deniz platformunda yer alıyor. Bu alanda Türkiye'de tek adres olma özelliği taşıyan HAVELSAN, aynı zamanda Pakistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Umman gibi ve sayısı gün geçtikçe artan ülkelere de sistem sağlayıcısı ve entegratör olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Eğitim Teknolojileri ve Simülatör Sistemleri

Dünyadaki ilk on simülatör üreticisi arasında yer alan HAVELSAN, Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri alanında, ülkemizde bir mükemmeliyet merkezi olarak hizmet vermektedir. Dünyada otorite olarak kabul edilen EASA (Avrupa Havacılık Emniyeti Ajansı) tarafından en yüksek seviye olarak belirlenen "D" seviyesinde tam görev simülatörü üretim sertifikasına sahip olan HAVELSAN'ın ürünleri, dünyanın dört bir yanında kullanılmakta ve itibar görmektedir. HAVELSAN Eğitim ve Simülasyon Teknolojileri, uluslararası rakiplerimizle hem teknoloji hem maliyet hem de kalite olarak dünya pazarında rekabet etmektedir.

Hava Kuvvetlerimizin sabit ve döner kanatlı eğitim, savaş, nakliye türü uçakları için, toplam 11 hava üssündeki -sayısı gün geçtikçe artan- HAVELSAN simülatörleri, %100'e yakın bir kullanılabilirlik oranında hizmet vermektedir. HAVELSAN Tam Görev Simülatörleri ile verilen eğitimler, gerçek uçaklar ile yapılan uçuşlara eşdeğer sayılmakta ve pilotlarımızın harbe hazırlık seviyelerine katkı sağlamaktadır.

Hava platformlarına ek olarak, son dönemde, kara sistemleri ve denizaltı dalış simülatörü gibi ürün yelpazesini genişletecek girişimlerde bulunan HAVELSAN, 2015 yılından itibaren, eğitimi bir bütün olarak ele alma ve ürünlerin yanı sıra eğitim hizmeti de sunma stratejisini benimsemiştir. Bu kapsamda, kişisel yetkinlikleri de üst seviyelere çıkarmayı hedefleyen HAVELSAN;

- Topçu İleri Gözetleme Simülatörü,
- Simülasyon Destekli Harp Oyunları,
- Meskûn Mahallerde Muharebe Eğitim ve Test Sahası,
- Entegre Taktik Ortam Eğitim Sistemi,
- Tatbikat Kontrol Merkezi,
- Harekât Alanı Üç Boyutlu Canlandırma Modülü,
- Atış Eğitim Simülatörü,

gibi sistemlerle bu hedefini gerçekleştirmek adına önemli mesafe almıştır.

Simülatör ürünlerinin yanı sıra Eğitim Teknolojileri alanına önemli yatırım yapan HAVELSAN, artık Silahlı Kuvvetlerimizin ihtiyacı olan yeni nesil bilgisayar destekli eğitim sistemlerini topyekûn bir Eğitim Merkezi konsepti ile ele almakta ve anahtar teslim eğitim merkezlerini kullanıcıların beğenisine sunmaktadır. HAVELSAN'ın, bu kapsamda, jet uçağı eğitim merkezinden orman yangıları ile mücadele eğitim merkezine kadar, geniş bir spektrumda ürün ve hizmet yelpazesi bulunmaktadır. Bu alanda geliştirilen teknolojileri ürün hâlinde tasarlama, geliştirme ve üretmenin yanında, eğitim çözümleri de HAVELSAN'ın iddiasını sürdürdüğü faaliyet alanlarının başında gelmektedir.

Savaş pilotu eğitiminde kendini kanıtlayan HAVELSAN, şimdi, Türk Hava Yolları için sivil pilotların eğitiminde de söz sahibi konuma gelmek için çalışmalarını yönlendirmiştir. Türk Hava Yolları ile imzalanan sözleşme ile HAVELSAN, Türkiye'de ilk kez bir yolcu uçağı simülatörünün üretimini üstlenmiştir. Böylece, daha önce görev kritik (mission critical) alanlarda Türk Silahlı Kuvvetleri pilotlarının eğitiminde; maliyet etkin ve teknoloji yoğun şekilde rol alan HAVELSAN, dünya semalarında uçan sivil pilotların eğitimini de üstlenerek çıtayı yükseltmiştir.

Yönetim Bilgi Sistemleri

TSK ve kamunun, görev kritik ve büyük boyutlu bilişim projelerinde; sayısal dönüşümü sağlayan, güvenli ve güvenilir milli çözümler sunan HAVELSAN, Türkiye'nin e-dönüşüm alanında önde gelen ürün ve hizmet sağlayıcısıdır. Türkiye'yi yoğun kâğıt bürokrasisinden kurtaran, zaman ve etkinlik kazandıran HAVELSAN'ın büyük ölçekli referans sistemleri, günlük hayatımızın her alanında kullanılmaktadır. Seçimlerde oylar sayılırken Seçim Sistemi (SEÇSİS), adalet hizmetlerinin sayısal hâlde kullanılmasında Ulusal Yargı Ağı Projesi (UYAP), ev almak için tapu dairesine gittiğimizde Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) gibi sistemler, HAVELSAN'ın imzasını attığı ve günlük hayatımıza dokunan dev projelerdir.

2015 yılından itibaren sağlık bilişimi alanındaki tecrübesini bir adım öteye taşıyan HAVELSAN, Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri (HBYS) ile hastanelerin, hem idari hem tıbbi hem de yönetim ve  organizasyon olarak daha etkin hizmet verebilmesinin altyapısını ortaya koymuştur. Hastanelerin, sürekli ve gerçek zamanlı olarak izlenebilmesi ve yönetilebilmesini sağlayan sistem, diğer kamu kuruluşları ile veri alış verişi yapabildiği gibi, diğer sistemlerle de entegre olabilmektedir.

HAVELSAN imzalı yönetim bilgi sistemleri, uygulandığı kurum içindeki mevcut aksaklıkların tespiti ve çözümlenmesinin yanı sıra kurum süreçlerinin; daha etkin, kaliteli, izlenebilir ve güvenilir bir şekilde, bilgi güvenliği zafiyeti oluşturmadan yönetilmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda, karar destek sistemlerine güvenilir ve detaylı kaynak veriyi sunarak, yönetim kademesinin daha tutarlı ve etkin kararları zamanında alması için destek vermektedir.

Şimdiye kadar hayata geçirilen başarılı projelerin devamı olarak HAVELSAN; bilgi teknolojileri sistemleri, müşteri ihtiyaçlarına özel uygulamalar, süreçlerin hızlandırılması, işlevselliğin, verimliliğin ve güvenilirliğin arttırılması, sistemler arası entegrasyon ve birlikte çalışabilirlik sağlayan anahtar teslim çözümler üretmeye devam etmektedir.

Ülke Güvenliği ve Siber Güvenlik Çözümleri

HAVELSAN, son yıllarda, ulusal güvenlik açısından giderek önemi artan ve milli bir ihtiyaç olarak görülen siber güvenlik alanını, kendi stratejik öncelikleri arasında görmekte ve bu alana, önemli yatırımlar yapmaktadır. Yaşamlarımızın teknoloji ve internet ile bağımlı hâle gelmesi, kişileri olduğu kadar, kurumları ve ülkeleri de tehdit edebilecek istenmeyen durumların oluşmasına neden olabilmektedir. Etkin, güçlü, kaliteli ve milli siber savunma sistemlerinin geliştirilmesi, uygun çözüm ve hizmetlerin sunulması, siber tehditlerin ve kötücül yazılımların analiz edilmesi, etkilerinin canlandırılması gibi birçok önemli kabiliyetin, ulusal güvenliğimiz için önemi açıktır. Tüm bu ihtiyaçları karşılayacak çözümleri, HAVELSAN, yıllar içinde oluşmuş güçlü tecrübesi ve ileri teknolojik kabiliyetleri ile güvenilir bir şekilde sunmaktadır.

Kara, hava, deniz ve uzayın yanında artık siber alan da beşinci boyut olarak uluslararası mücadelelerin bir başka harekât sahasını oluşturmaktadır. Toplumsal hayatımıza yeni giren bu fenomene dönük önlemler, aslında şimdiye kadar HAVELSAN'ın faaliyet gösterdiği alanlardaki çözümlerin doğal içeriği olarak, HAVELSAN ürünlerinde yerini almış bulunmaktadır. Yerli ve milli siber güvenlik ürünlerini birçok kritik kurum ve kuruluşun hizmetine sunan HAVELSAN, değişen ve gelişen ihtiyaçlara cevap veren; "Siber dünyadaki güvence" vizyonu ile hareket etmektedir.

Türkiye'nin siber güvenlik alanındaki ilk mükemmeliyet merkezi olan Siber Savunma Teknolojileri Merkezi (SİSATEM)'ni hizmete açan HAVELSAN, siber güvenlikte "Milli çözümler olmazsa olmaz!" ilkesi ile yoluna devam etmektedir.

Türkiye'nin Siber Güvenlik Mükemmeliyet Merkezi HAVELSAN-SİSATEM, aşağıdaki uzmanlık alanlarında hizmet vermektedir:

Siber Güvenlik Operasyon Merkezi,
Siber Yazılım Analiz ve Test,
Kamu ve Özel Sektör Kurumsal Güvenlik Desteği,
Siber Güvenlik Uzmanlık Eğitimleri ve
Yerli Siber Güvenlik Yazılımları Geliştirilmesi.

Sonuç

Kendi özgün teknolojilerini geliştiren ve üreten HAVELSAN, katma değeri yüksek, kaliteli ve güvenli ürün ve çözümleri ile yurt içinde ve yurt dışında müşterilerinin stratejik çözüm ortağıdır.

En büyük değerlerinden biri olan "güvenilir firma" ilkesi ile hareket eden HAVELSAN, bu güveni boşa çıkarmamak için, her zaman olduğu gibi, bugün ve yarın da sahip olduğu seçkin ve yüksek nitelikli çalışanları ve özgün teknolojileri ile hizmet vermeye devam etmektedir.

Ülkemizin, yazılım yoğun teknolojilerde kritik (stratejik) ihtiyaçlarının karşılanmasında 35 yıldır lider rol üstlenmiş olan HAVELSAN, Cumhuriyetimizin 100'üncü yaşını kutlayacağımız 2023 yılında, alanında, Türkiye'nin küresel bir markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

http://www.milscint.com/tr/tanitici-makale-havelsan-1982den-2017ye-35-yillik-basari-oykusu/ Mesajı Paylaş

Merkator

Katar AW139 Simülasyon Eğitim Merkezi savunma bakanlarının katılımıyla açıldı

Katar AW139 Simülasyon Eğitim Merkezi Açılışı, Türk ve Katarlı Savunma Bakanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Merkezin açılışına Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir katıldı.

Katar Emirliği Hava Kuvvetleri için tesis edilen anahtar teslim eğitim merkezi için HAVELSAN tarafından yerli imkanlarla üretilen Agusta Westland Helikopter Tam Görev Simülatörü, geçen yıl Aralık ayında Katar'a gönderilmişti.

Dünyadaki en büyük ilk 5 simülatör üreticisinden biri olan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin her türlü simülatör ihtiyacını karşılayan HAVELSAN, aynı zamanda simülatör ihracatıyla ülke ekonomisine ve savunma sanayisine katkıda bulunuyor.

http://www.kokpit.aero/katar-aw139-simulasyon-egitim-merkezi Mesajı Paylaş

Kartalbey

HAVELSAN PERSONELİ YÜKSEK LİSANS DİPLOMALARINI ALDI

HAVELSAN ile Bahçeşehir Üniversitesi arasındaki işbirliği ile 2015 yılından bugüne düzenlenen MBA (İşletme Yüksek Lisans) Programı öğrencileri diplomalarını aldı.
 
HAVELSAN Merkez Tesislerinde düzenlenen törene Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay'ın yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi akademisyenleri katıldı.

Törende konuşma yapan Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, iki kurumun böyle bir işbirliğine imza atmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bahçeşehir Üniversitesi'nin HAVELSAN işbirliği ile hayata geçirdiği bu işbirliği üniversitemiz için bir gurur kaynağıdır" dedi.

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, programa katılan personelin yoğun çalışma ile 2 yılın ardından bu başarıya ulaştıklarını söyleyerek HAVELSAN'ın dünya devleri ile rekabet eden bir şirket olduğunu vurguladı. Atalay; "HAVELSAN'ın rakipleri dünya markaları… Kalite, kurumsal süreçler, teknoloji ve sürdürülebilirliğin yanında insan kaynağımızla da bu dünya devleri ile rekabet etmemiz gerekiyor. Biz, yazılım sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olarak üretim bandı veya makineleşme üzerine bir rekabet üstünlüğü sağlamıyoruz. Bu rekabeti üretecek tek kaynağımız bizim insan kaynağımızdır" şeklinde konuştu.

2015 yılından bugüne kadar devam eden işbirliği çerçevesinde toplam 84 HAVELSAN Personeli İşletme Yüksek Lisansı programını tamamladı. Üstelik HAVELSAN'lılar, Türkiye'nin önde gelen akademisyenlerinden mesai saatleri sonrası, şirket merkezlerindeki akademi sınıflarında eğitim alma fırsatı yakalamış oldu. Şirketlerinden ayrılmadan MBA derslerine katılan çalışanların, üniversite kampüs ortamı ayağına gelmiş oldu.

Programı birincilikle tamamlayan HAVELSAN Proje Müdürü Çağrı Bozbey, program ile ilgili şunları söyledi: "Bir mühendis olarak mezun olduğum MBA Programı sadece benim özgeçmişimde yazacak bir katkı değil, faydasını her gün göreceğim, çevreyi ve dünyayı daha iyi algılayabileceğim bir aydınlanma fırsatıydı. HAVELSAN ve Bahçeşehir Üniversitesi'ne bu altın fırsat için teşekkür ederim."

İki kurum arasındaki işbirliğinin önümüzdeki yıllarda da katılımcı sayısını artırarak devam etmesi ön görülüyor. Savunma Sanayii'nde çalışanlarına şirket konforunda yüksek lisans eğitimi alma imkânı sağlayan HAVELSAN, teknoloji alanının yanı sıra insan kaynağı yatırımı konusunda da iddiasını ortaya koyuyor.

http://www.havelsan.com.tr/TR/Main/haber/4555/havelsan-personeli-yuksek-lisans-diplomalarini-aldi Mesajı Paylaş

Merkator

Havelsan Genel Müdürü Atalay: 'Ortadoğu'da büyüyeceğiz'

Türkiye'nin ardından Ortadoğu bölgesinde tasarladığı simülasyon sistemleri ile adından söz ettiren Havelsan, Dubai Air Show'da yeni ürünlerini bölgeye tanıttı.

Türk Silahlı Kuvvetleri için geliştirdiği helikopter ve uçak simülasyonlarının ardından Havelsan sivil pazara da adım attı. Türk Hava Yolları için geliştirdiği Boeing 737-800 serisi simülatör, kurulan mock-up ile bölgeye tanıtıldı.

Katar Silahlı Kuvvetleri'ne teslim ettikleri AW139 simülatörü ile çok iyi tanındıklarını belirten Havelsan Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, "Bu bölge ile ilişkilerimiz çok iyi. Katar'dan askerler toplantı için geldiklerinde Türkiye'yi dolaşıyorlar. Ev bakanlar var. Hatta tatillerini yapıyorlar, sağlık kontrollerini bile yapanlar bizi memnun ediyor. İlişkiler geliştikçe, Türkiye'ye bakış savunma projelerinde değişiyor. Bu konuda önemli atılımlar yapmak istiyoruz" dedi.

http://www.kokpit.aero/havelsan-dubai-atalay-2017 Mesajı Paylaş

canıtez

#27
Kas 16, 2017, 11:39 ÖÖ Last Edit: Kas 16, 2017, 11:41 ÖÖ by canıtez
Havelsan harekat hazırlık süresini 1 saate indirdi

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, Komisyon'un Havelsan ziyaretini Gazete Habertürk'ten Yiğitcan Yıldız'a anlattı: "Havelsan'ın sistemleri öncesinde bir harekâtın hazırlığı 2 haftayı aşıyordu"

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Sanayi, Ticaret, Enerji, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nun Türk savunma sanayii şirketlerine yaptığı ziyaretler hakkındaki söyleşimizin ikinci bölümünde, Komisyon başkanı Ziya Altunyaldız ile Havelsan'daki izlenimlerini konuştuk. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı şirketi olan Havelsan'ın 1982 yılında kurulduğunu belirten Ziya Altunyaldız, "Havelsan, 35 yıl içinde sadece Hava Kuvvetleri'ne bakım hizmeti veren bir küçük işletmeden, kamu ve özel sektöre savunma ve bilişim alanında hizmet sağlayan bir dünya markası haline geldi" dedi.

Havelsan'da üretilen Hava Kuvvetleri Bilgi Sistemi'nin kendi alanında dünyanın en büyük entegre sistemi olduğunu kaydeden Ziya Altunyaldız, "Havelsan'ın 1997 yılında geliştirdiği bu sistem öncesinde bir harekâtın hazırlığı 2 haftadan fazla zaman alıyorken, şimdi sistem üzerinden 1 saatten kısa sürede harekâta hazır hale geliniyor. Yurtdışında 25 ayrı program kullanılarak yapılan bu işlem, Türkiye'de bu sistem sayesinde tek program üzerinden yapılıyor. Sistem dost ve müttefik ülkelerin kullanımına sunuldu" diye konuştu.

GELİRİNİN % 22'Sİ AR-GE'YE

Altunyaldız, şirketin bin 400 personeli ile yüksek katma değere sahip, teknoloji-yoğun ve görevkritik ürün, çözüm ve sistemleri hayata geçirdiğini vurguladı. Havelsan'ın 3 Ar-Ge merkezi, 850 Ar-Ge personeli ve toplam gelirleri içerisinde yüzde 22 Ar-Ge projesi payı ile önemli bir noktada durduğunu belirten Altunyaldız, "Havelsan'ın kendi kurmuş olduğu Ar-Ge sistemini kullanması, savunma sanayii ve bilişim alanlarında dışa bağımlılıktan kurtulmaya büyük destek sağlıyor" dedi.

'SİBER KAPININ ANAHTARI BİZDE OLACAK'

Havelsan'ın siber güvenlik sistemleri de ürettiğini anlatan Altunyaldız, "Türkiye'de siber güvenlik sistemlerinde yakın döneme kadar dışa bağımlı durumdaydık. Artık yerli ve milli çözümlerimiz var. Havelsan, Türkiye'nin ilk Siber Savunma Teknolojileri Merkezi'ni (SİSATEM) kullanıma aldı. Burada milli siber güvenlik sistemi kuruluyor. Yani artık kapının kilidi de anahtarı da bizde olacak" diye konuştu..

 'DÜNYA DONANMALARI TÜRK SİSTEMLERİNİ TERCİH EDİYOR'

İlk milli savaş yönetim sisteminin Havelsan tarafından endüstriyel ürün haline getirildiğini, Havelsan imzalı komuta kontrol ve savaş sistemleri ile gemi ve denizaltı veri dağıtım sistemlerinin 40'ı aşkın deniz platformunda kullanıldığını belirten Ziya Altunyaldız, "Sadece Türk donanması değil, dünya donanmaları Havelsan imzalı sistemlere yöneliyor. Pakistan'ın denizaltılarını modernizasyon projesi en güncel örnek" dedi.

SİMÜLATÖR ALANINDA İLK 3'TE

Ürettiği, Topçu İleri Gözetleme Simülatörü, Simülasyon Destekli Harp Oyunları, Entegre Taktik Ortam Eğitim Sistemi, Tatbikat Kontrol Merkezi, Harekat Alanı Üç Boyutlu Canlandırma Modülü, Atış Eğitim Simülatörü ile de Havelsan alanında dünyada ilk 3'te yer alıyor.

http://www.kokpit.aero/havelsan-harekata-hazirlik-suresi
Mesajı Paylaş

Alkyone

Siber Güvenlikte HAVELSAN ve TURKCELL İşbirliğine Gidecek

Türkiye'nin önde gelen bilgi, iletişim ve teknoloji şirketleri HAVELSAN ve Turkcell, mobil iletişim alanında araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) faaliyetleri yürütmek için iş birliği yapacak.
Alınan bilgiye göre, yazılım yoğun çözümler üzerinde çalışan HAVELSAN ile GSM operatörü Turkcell, Ar-Ge ve inovasyon konularında birlikte çalışma kararı aldı. Bu amaçla, Ankara'daki HAVELSAN Merkez Tesisleri'nde düzenlenen törende, iki şirket arasında niyet mektubu imzalandı. Törene, HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdullah Çavuşoğlu, HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay'ın yanı sıra Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ve Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin katıldı.
Çavuşoğlu, törende, mobil güvenlik ve iletişim alanında duyulan önemli bir eksikliğin bu iş birliğiyle giderileceğine inandığını söyledi.
HAVELSAN ve Turkcell arasındaki iş birliği kapsamında, bilgi ve iletişim teknolojileri ile siber güvenlik konularında ulusal düzeyde ihtiyaç duyulan yazılımlar geliştirecek. Şirketler, yerli ve milli tasarım, üretim için Ar-Ge çalışmaları yapacak.

http://aa.com.tr/tr/bilim-teknoloji/mobil-dunyaya-yerli-yazilim-uretecekler/979889 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

meraklı

HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Azaklı Oldu

HAVELSAN'ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Azaklı oldu. Prof. Dr. Mustafa Alkan da Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi.

8 Aralık 2017 tarihinde düzenlenen Yönetim Kurulu Toplantısında alınan karara göre HAVELSAN'ın yeni yönetimi şöyle şekillendi:

Fethi AZAKLI: Yönetim Kurulu Başkanı

Taner DÜVENCİ: Yönetim Kurulu Başkanvekili

Ahmet AKYOL: Yönetim Kurulu Üyesi

Gökhan GÖKAY: Yönetim Kurulu Üyesi

Prof. Dr. Mustafa ALKAN: Yönetim Kurulu Üyesi

 

Fethi Azaklı'nın Özgeçmişi

1959 yılında Rize- İkizdere'de doğan Fethi Azaklı, 1982 yılında Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü'nden, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Eğitim Uzmanlığı ve Psikolojik Danışmanlık yapan Azaklı, 1996 yılında İstanbul Barosuna kayıtlı olarak avukatlık yaptı.  2009 yılında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nda (TİB) göreve başlayan Azaklı, 2014 yılında TİB Hukuk Dairesi Başkanı oldu. Ardından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda Başkanlık Müşavirliği yapan Azaklı, 8 Aralık  tarihinde HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve başladı.

 
Prof. Dr. Mustafa Alkan'ın Özgeçmişi

1962 yılında Kayseri Develi'de doğan Prof. Dr. Mustafa Alkan, Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliğinden Mezun olduktan sonra aynı üniversitede Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. Yüksek Lisans ve Doktorasını Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında tamamladı. 1988-1994 Yıllarında Türk Standartları Enstitüsü Kayseri Bölge Müdürlüğünde görev yaptı. 1998 Yılında Doçent oldu.

2001-2012 Yıllarında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda Kurum Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Alkan, 2012 Yılında Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümüne Prof. olarak atandı aynı bölümde Bölüm Başkanı olarak 2012-2015 yıllarında görev yaptı.

Türkiye Bilişim Konseyi Kurucusu ve Bilgi Güvenliği Derneği Kurucusu ve Başkanlığı görevinde bulunan Prof. Dr. Alkan'ın 100'ü aşkın ulusal ve uluslararası yayını bulunmaktadır.

http://www.milscint.com/tr/havelsan-yonetim-kurulu-baskani-fethi-azakli-oldu/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter