Taksiciler

Başlatan hergeleci, Şub 24, 2018, 08:13 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

anafor2016

Istanbul da turkuaz ve siyah lüks taksiler dolaşıyor. Umarım kalite farkı vardır Mesajı Paylaş

Memocan

Siyah lüks taksinin yeri başka da Turkuaz taksinin bence hiç gereği. Onun yerine plaka fiyatını ucuzlatıp taksilerin günlük yevmiyelerini düşmesi sağlanmalı ve bu da taksimetreye yansıtılmalı. Bu işten esnaf zarar etmez, hatta talep artacağı için kazancı da artar, vatandaş da daha ucuza seyahat eder. Tek kaybeden para babası plaka sahipleri olur. Onlar da halkın ve esnafın yanında çok küçük bir dilim. Mesajı Paylaş

saladin

Uberin son durumu me? Eksisozlukten anladigim hala kullanan var ama galiba sessiz sedasiz ve belki de kacak kullaniliyor. Mesajı Paylaş

matmat26

Uber vergi ödemeye başladı.

Vergi ödendiğine göre sıkıntısı da kalmadı. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Türkiye'deki tüm taksi şoförlerinin mesleki yeterlik sertifikası almadan trafiğe çıkamaması ve sertifikasyon işlemleri sırasında, adli sicil kaydı ve uyuşturucu madde kullanmadığına yönelik sağlık raporu ibraz etmesine yönelik olarak başlattığımız proje fiilen başladı...

Proje, başlangıçta projenin birlikte yürütülmesi için istekli olan bakanlığın, bakan değişiminin ardından pek istekli davranmaması nedeni ile, Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlığı bünyelerine kaydırılarak fiilen başladı. İlk aşamada pilot uygulama, taksicilerden en çok şikayet alınan İstanbul'da başlıyor.

Halen Mesleki Yeterlik Kurumu, Taksi Şoförlüğünün de sertifikalı hale getirilmesi için mevzuat çalışmalarına devam ediyor.

İnşallah bir kaç yıl içinde ülkemizde tüm Taksi Şoförleri, suç ve suçludan arınmış hale gelecek... Mesajı Paylaş

erdem

Olumlu bir gelisme. Umarim sonu gelir. Ugrasanlarin ellerine saglik.

Yeni havaalanindan ulasim icin Uber kullanilabiliyor mu su anda - bilen var mi? Mesajı Paylaş

musti

İngiletere'de taksilerin sol güneşliğine taksicinin kim olduğunun belgesi vardır.  Hatta bu belgeler yolcu ile şöför mahalini ayıran

pencereyede asılıyordu.

Ayrıca şikayet numarası vardır ama hiç gerek olmaz.Ben hiç aldatılmadım. Tabi 20 sene  önceydi . Ama mesela aldatıldığı ispatlanırsa o şöförün lisansı iptal edilirdi. 

Türkiye de taksiciyi şikayet edeceğin merci yok. Ne polis ne belediye bakmıyor.   

Mesajı Paylaş

theavengers

Cunku Turkiye bir avam cumhuriyetidir.

Toprak agasi koy enstitulerini kapatabilir, taksiciler/minibusculer/ozel halk otobusculeri istedigini yaptirabilir.

Ankara bu ulkenin baskenti. Minibusculer, ozel halk otobusculeri para kazanacak diye Kizilaya, Ulusa, Sihhiyeye ugramadan bir yere gidemezsin.

Taksici para kazanacak diye Uber falan gelemez. Taksici devleti tehdit edebilecek kadar cesurdur cunku avam cumhuriyeti oldugumuzu o da bilir.

Minibus soforu yaya gecidinden gecerken yanlislikla carpacak olsa inip beni yavaslattin diye dayak atacak kadar yuzsuzdur cunku avam cumhuriyeti oldugumuzu o da bilir. Mesajı Paylaş
All animals are equal but some animals are more equal than others.

hergeleci

Taksiciden aracına binen Senegalli turiste şok sözler
https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/taksiciden-aracina-binen-senegalli-turiste-sok-sozler-4016900/

Yeni havalimanini kullananlar bu itlere metronun yapilacagi 2021 yillina kadar mahkum. Ne zaman itlaf edilecek bunlar? Mesajı Paylaş

meraklı

Devleti olmayan milletlerde herkes istediğini yapar, yaptığı da yanına kar kalır

Taksisine binen kadına tecavüz etti

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde, taksi sürücüsü R.B. (36), aracına binen genç kadını ormanlık alana götürerek tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Olay, İzmit Kent Ormanı'nda meydana geldi. Jandarma karakoluna gelen genç kadın, bir taksicinin tecavüzüne uğradığı iddia ederek şikayette bulundu. Genç kadın, İzmit şehir merkezinde taksi sürücüsü R.B.'nin aracına bindiğini, kendisini zorla Kent Ormanı'na götürdüğünü, burada tecavüz ettiğini ileri sürdü.

Şikayet üzerine soruşturma başlatan jandarma, R.B.'yi gözaltına aldı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen R.B. tutuklandı.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201908081039885864-taksisine-binen-kadina-ormanda-tecavuz-etti/ Mesajı Paylaş

petibor

Bence yalan bu olay. Suçun doğasına aykırı bir kaç saat içinde yakalanacağı belli değil mi. Bankayı soyup kimliğini bankacıya bırakmak gibi. Mesajı Paylaş

DelKu

Sohbete İd nedir nelere kadir ile başlayabilirdim ama kısa keseyim "Adaletin olmadığı yerde ahlak da yoktur."Montaigne Mesajı Paylaş

Memocan

Bence de Ahlak'ın olmadığı yerde kanun insanları durduramaz. Mesajı Paylaş

freelancer

Uber kullanılmıyor en son yeni havalimanında uygulamayı indirip denedim çalışmadı. Taksicilere gelince bu arkadaşları en başta şımartan kim bi onlara bakalım. 0 KM aracı ötv'siz ötv'siz ben vermedim, uberi de biz kaldırmadık. Vatandaşı bunlara mahkum edenler yine havalimanını falan yapanlar bu nasıl denge politikası anlamadım. Mesajı Paylaş

canıtez

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda görevli taksicilere 13 ayrı dalda eğitim

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından hayata geçirilen  "Taksi Şoförlerine Turizm Eğitimi" programı kapsamında Sabiha Gökçen Havalimanı'nda görev yapan taksicilerin eğitimi başladı. Eğitimler, davranış bilgisinden turistlerle iletişime, taksicilikte uyulması gereken kurallardan suç önleme yöntemlerine kadar 13 ayrı dalda olacak ve eğitim sonrası sınavlarda başarılı olanlara 'başarı belgesi' verilecek.

İstanbul'da taksi şoförlerinin turizm konusundaki farkındalıklarını artırmak ve turistlere karşı bilinçli davranışlarını pekiştirmek amacıyla başlatılan "Taksi Şoförlerine Turizm Eğitimi" programı kapsamında Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda görev yapan yaklaşık bin taksi şoförünün eğitimi başladı. Eğitim programının açılış törenine Sabiha Gökçen Havalimanı Mülki İdare Amiri Necip Çakmak, Sabiha Gökçen Havalimanı Emniyet Şube Müdürü Nilgün Selvi, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Sabiha Gökçen Havaalanı Taşıma ve İşletme Kooperatifi (SAWKOOP) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çavuş ile eğitim alacak ilk grup taksi şoförleri katıldı. Yaklaşık bin taksi şoförünü katılacağı eğitimlerde; akademisyenler, profesyonel turist rehberleri, mimar, kişisel gelişim uzmanları ders verecekler. Eğitimler, davranış bilgisinden turistlerle iletişime, taksicilikte uyulması gereken kurallardan suç önleme yöntemlerine kadar 13 ayrı dalda olacak ve eğitim sonrası sınavlarda başarılı olanlara 'başarı belgesi' verilecek.

"EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Açılış töreninde konuşan Sabiha Gökçen Havalimanı Mülki İdare Amiri Necip Çakmak, "Arkadaşlar önemli olan üç konu var. Biz millet olarak geleneğimiz gereği misafiri severiz. Misafire çok önem veririz. İkincisi, biz geçmişte işimizi en iyi yapan millettik. Hala öyle olmalıyız. Üçüncü olarak İstanbul'da çalışıyoruz. İstanbul dünyanın başkentidir. Bu da bir ayrıcalık bizim için. Bu ayrıcalıkta bulunmamız için eğitimli olmalıyız. Böyle bir eğitimi sağladığı için önce Bakanımıza, Kültür Müdürlüğümüze ve desteği olanlara teşekkür ediyorum. Eğitimli olalım. Önce eğitileceğiz ki daha sonra işimizi yapalım. Bilmediğimiz şeyleri burada öğreneceğiz. Ben de bazı programlara katılacağım. Çünkü şunu hiç unutmayın, hepimiz doğduğumuz günden öleceğimiz güne kadar bir şeyler öğrenmek zorundayız. Hele böyle hazırlanmış bir eğitimi hiç kaçırmayın" dedi. 

"YEVMİYE SİSTEMİ MAAŞ SİSTEMİNE DÖNMELİ"

Programdaki amacın ticari taksideki hizmet kalitesini ve araç kalitesini yükseltmek olduğuna dikkat çeken Sabiha Gökçen Havaalanı Taşıma ve İşletme Kooperatifi (SAWKOOP) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çavuş şunları söyledi: "O yüzden bunu bir bütün olarak ele almak gerekir. Bu tür organizasyonların devamının getirilmesini bekliyoruz. Biz de verilen bilgi, belirli periyotlar ile bu eğitimlerin verileceğidir. Her şeyin başı eğitimdir. Bizler ticari taksiler olarak 2010 yılından itibaren hizmet kalitesini artırabilmek için ciddi yatırımlar yaptık. Benim önerim bu ticari taksiler için bir yevmiye sistem var. Bunu maaş sistemine çevirsek ve şoför arkadaşlarımızın hak ettiği maaşları verdikten sonra şoför A kaliteli hizmet vererek bahşiş alacak. Bu sayede A kaliteli bir hizmet verecek. Eğitimin yanında bunu da birleştirdiğimiz zaman şoförün yolcu ile ilgili kötü muamele yapmasının önüne geçilerek daha kaliteli bir hizmet vermiş olacak."

http://www.kokpit.aero/taksicilere-egitim Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter