TU-22 Stratejik Bombardıman Uçağı

Başlatan Trilogy, Tem 03, 2018, 05:11 ÖS

« önceki - sonraki »

Trilogy

Tu-22M3 uçağı 4 adet Kinjal füzesi taşıyabilecek

Tu-22M3 stratejik bombardıman uçağının, yeni nesil hipersonik füze Kinjal ile donatıldığı belirtildi.

Sputnik'e konuşan Rus askeri savunma sanayisinden bir kaynak, "Kinjal füzesinin test edileceği Tu-22M3, bu füzelerden 4 tanesini taşıyabilecek" dedi.
Halihazırda Kinjal füzeleri, MiG-31BM avcı uçaklarına yerleştiriliyor. Her bir uçak bir adet füze ile donatılıyor. Ancak MiG-31BM, stratejik bombardıman uçağına kıyasla daha kısa menzile sahip.

MODERNİZASYONA İHTİYAÇ VAR

Rus askeri uzman Viktor Murahovskiy, Tu-22M3'ün bu sayıda Kinjal taşıyabilmesi için modernize edilmesi gerektiğini belirterek, "Özellikle radyoelektronik donanım ve bu füzelerin yerleştirilebileceği dış süspansiyonların güçlendirilmesi alanında ciddi modernizasyon gerekecek. Muhtemelen bu konu, testler sırasında işlenecek" ifadelerini kullandı.
Kinjal ile donatılan Tu-22M3 uçaklarının, potansiyel düşmanın uçak gruplarına karşı etkili mücadele edebileceğini belirten Murahovskiy, 4 adet Kinjal'ın, modern hava savunma tarafından korunan önemli hedefleri vurma olasılığını önemli ölçüde artıracağını dile getirdi.

TU-22'NİN YENİ HAYATI

Kinjal füzelerin Tu-22M3'e yerleştirilmesinin, 40 yıldır Rus ordusuna hizmet eden uçağa yeni hayat kazandıracağını kaydeden uzman, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bunun ekonomik açıdan da akıllıca olduğunu düşünüyorum. Böylelikle yeni uçakların geliştirilmesi için çok para harcamayız, sadece mevcut olanları modernize ederiz. MiG-31 ve Tu-22, önemli bir geçmişe sahip uçaklardır".

https://tr.sputniknews.com/savunma/201807031034114813-stratejik-bombardiman-ucagi-yeni-nesil-hipersonik-fuze-ile-donatildi/

Mesajı Paylaş

nokta

Rusya, Tu-22M3M Bombardıman Uçaklarını Denemeye Başlayacak

Rusya, modernize edilen Tupolev Tu-22M3M stratejik bombardıman uçaklarının yer ve hava denemelerine başlayacak.  Değişken geometriye sahip uçağa yeni navigasyon ve iletişim sistemlerinin yanı sıra motor, motor kontrol, hedefleme sistemleri de modernize edildi.

United Aircraft (UAC) firması Tu-22M3M uçaklarının aviyonik ekipmanlarının yüzde 80'in montajının tamamlandığını, bunun için Rusya içinde üretilen ürünlerden yararlanıldığını açıkladı. UAC'ın açıklamasına göre deneme inceleme maksatlı uçuşların ardından Tu-22M3M uçağı ortak testler için Rusya Hava Kuvvetlerine teslim edilecek.

Rusya'nın 67 adet Tu-22M uçağına sahip olduğu ve en eski uçağın 34 yaşında olduğu sanılıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/rusya-tu22m3m-bombardiman-ucaklarini-denemeye-baslayacak/6922/1 Mesajı Paylaş

nokta

Modenize 'Backfire-C'den İlk Uçuş

Tupolev'in önemli bir modernizasyon uyguladığı Tu-22M3M 'Backfire-C' süpersonik uzun menzilli stratejik bombardıman uçağı ilk uçuşunu yaptı. Tu-22M3M, 28 Aralık'ta Gorbunov Kazan Havacılık Fabrikası'na (KAZ) ait bir hava üssünden havalandı.

Uçak, dört adet Kinzhal hipersonik seyir füzenin yanı sıra yeni gemi savar füze taşıyabilecek.

Rusya'nın Birleşik Uçak Şirketi (United Aircraft Corporation /UAC) basın ofisine göre, uçuş 37 dakika sürdü ve bin 500 m irtifada rutin bir modda gerçekleştirildi.

Tu-22M3M prototipi, Rus yapımı bir dijital aviyonik paketi ile donatıldı ve yeni hedefleme, navigasyon, iletişim, motor kontrolü ve elektronik harp alt sistemleri yüklendi. Uçağın 'elektronik beyni' ile etkileşime giren sistemlerin yaklaşık yüzde 80'i yeni. Böylece, modernleşme, 'Backfire-C' ye artan savaş, navigasyon, otomasyon ve bakım yetenekleri ve güncellenmiş Tu-160M ​​'Blackjack' stratejik bombardımanıyla aynı olan bir aviyonik paketi verdi.

http://www.c4defence.com/Gundem/modenize--backfirec-den-ilk-ucus/7624/1 Mesajı Paylaş

nokta

Modernize İkinci Tupolev-22M3M İlk Uçuşunu Yaptı

Rusya Devlet Ajansı Tass, ülkenin modernize edilmiş ikinci stratejik bombardıman uçağı Tupolev-22M3M'nin ilk uçuşunu gerçekleştirdiğini bildirdi. Uçak, Kazan uçak üretim tesisinden havalandı ve aynı alana indi. Modernize edilmiş bombardıman uçağı X-32 seyir füzesi ve hipersonik füzeleri taşıyabileceği iddia edildi.

Tupolev'in (Rus devlet şirketi Rostec'in bir iştiraki) basın servisi, uçağın havalanma ve iniş parametrelerini tahmin etmek ve IT ve kontrol sistemini test etmek için havalandığını ekledi.

Basın servisi, ikinci Tupolev-22M3M'nin yakın gelecekte bir dizi test uçuşuna başlayacağını söyledi.

Yeni modernize bombardıman uçağı Tupolev-22M3M ilk uçuşunu 28 Aralık 2018'de gerçekleştirdi. Uçuş 1.500 metre irtifada 37 dakika sürdü.

https://c4defence.com/Gundem/modernize-ikinci-tupolev22m3m-ilk-ucusunu-yapti/9570/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter