TUSAŞ C-130 Erciyes Modernizasyon Projesi

Başlatan Merkator, Mar 18, 2018, 10:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »

HDS

Yapanlardan kimse kaldıysa. Mesajı Paylaş

Kabardey

@HDS Hocam birşeyler söyleniyordu ama bu kadar olduğunu hiç düşünmemiştim. Mesajı Paylaş

murattekin

Link-16 bir nakliye uçağının nasıl işine yarar? Merak ettiğimden soruyorum. Mesajı Paylaş
...

orko_8

Yüksek riskli harekat ortamında hava indirme ya da alçak uçuş vb gibi görevlerde kim dost kim düşman kim nerede gibi bilgileri içeren taktik resme ihtiyaç duyuyorlar. Mesajı Paylaş

anafor2016

Nakliye uçaklarımıza modern öz savunma sistemleri takmayı düşünmüyormuyuz? Mesajı Paylaş

Kartalbey

Konulmadığından emin misiniz? Mesajı Paylaş

anafor2016

https://www.leonardocompany.com/en/products/miysis-dircm-3?f=/search

https://news.northropgrumman.com/news/releases/northrop-grumman-infrared-countermeasures-system-for-the-kc-135-achieves-milestone-c

Yukardaki gibi özsavunma sistemleri olduğunu hiç duymadım görmedim.

Askeri kargo uçaklarımız tehlikeli bölgelere yolcu ve yük taşıyabiliyor. O tarz ülkelerde kendilerini korumaları için en modern öz savunma sistemleri ile donatılmaları gerektiğini düşünüyorum.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

https://www.aa.com.tr/tr/dunya/somalide-yardim-malzemeleri-tasiyan-ucak-dustu-6-olu/1829031

Somali'de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele için yardım malzemeleri taşıyan uçağın düşmesi sonucu 6 kişi hayatını kaybetti.

Somali Ulaşım Bakanı Mohammed Salad, basına yaptığı açıklamada, başkent Mogadişu'dan Bardale bölgesine giden yardım malzemeleri taşıyan uçağın düştüğünü duyurdu.

Uçakta 6 kişinin bulunduğunu bilgisini paylaşan Salad, arama kurtarma çalışmalarında 5 kişinin cesedine ulaşıldığını kaydetti.

Salad, olay bölgesine ekipler gönderildiğini ve soruşturma başlatılacağını ifade etti.

Öte yandan, ulusal basında yer alan haberlerde, uçağın terör örgütü Eş-Şebab tarafından düşürüldüğü öne sürüldü.

Ülkenin güneyindeki çok sayıda köy ve kasabayı işgali altında bulunduran Eş-Şebab, sık sık güvenlik görevlileri ve sivilleri hedef alan saldırılar düzenliyor.
Mesajı Paylaş

HDS

C-130'lara AN/AAR-47 MWS ve karşı tedbir atıcıları takılıyor.

A-400M'leri bilmiyorum. Onlara DIRCM da eklemek isteriz muhtemelen satan olursa. Mesajı Paylaş

murattekin

Tai'nin yaptığı açıklamaya göre içime dert olan Erciyes projesinde 7 uçak tamamlanmış. Mesajı Paylaş
...

orko_8

Proje başlangıç kararı üzerinden 21, sözleşme imzası üzerinden 14 yıl geçmiş. Kazandırdığı yetenek ve altyapı bakımından çok çok değerli bir proje ama 1. o deneyim ve altyapı korunabildi mi? 2. Uçakların ne kadar ömrü kaldı? Mesajı Paylaş

MrExelance

Mevzunun uzamasının sebebi nedir bu kadar üstat? Mesajı Paylaş

bnb

Deneyim ve altyapı kaybolsa modernizasyon devam edebilir mi? Mesajı Paylaş

anafor2016

Ürünü üretiminde, eğer tasarım kriterleri doğru belirlenmişse deneyim kaybolsa da üretim sorunsuz devam edebilir. Yetkili personel (tasarımı yapan mühendisler) ayrılırsa bile kalan personeller yeni bir tasarım yapamasalar bile  üretim onayını almış mevcut ürünün üretimini sürdürebilirler. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter