F-16 Modernizasyonu (Özgür) Projesi

Başlatan 7Skies, Eki 17, 2015, 08:36 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

HARZEMŞAH

Yanlış biliyormuşsunuz üstadım. Lütfen biraz daha araştırın... :) Mesajı Paylaş

KunteperCanavarı

Siz anlatın forum aydınlansın. Katkı vermekten imtina etmeniz anlamsız diyalogların oluşmasına sebebiyet veriyor. Mesajı Paylaş

uçakçı

Kunteper canavarı aslında fazla yanlış bilmiyor. Milli uçuş kontrol işi başka bir proje ki o konuda net bir ilerleme yok henüz. Mesajı Paylaş

doğu

Hürriyet'in haberiyle "özgür projesi" arasindaki iliskiyi anlayamadim. Şimdi Özgür projesi ile ilgili mi bu testler yoksa s400 radar denemesi mi ? ikisinin birbiriyle alakasi ne ?
 Ya da s400 radariyla bizim f16 larin konusturulmasi gibi bir calisma mi bu ? Oyle birseyler soylenmisti sanirim da daha dun bir bugun iki ne ara o seviyeye gelindi. Hürriyet sallamis olabilir. Mesajı Paylaş

HeleBiDinle

Eğer bu S-400 testi ise, bunu Ankara'nın göbeğinde, kör kör parmağım gözüne misali, bağıra çağıra yapıyor olmanın mutlaka bir politik amacı olmalı.

Yoksa, S-400 rahatlıkla Karapınar veya başka bir bölgeye nakledilip sessiz, sedasız test edilebilirdi. Mesajı Paylaş

sadalone

Mar 19, 2020, 11:38 ÖS Last Edit: Mar 19, 2020, 11:41 ÖS by sadalone
Aselsan Özgür kokpiti'nin F-16V'den veya Yunanistanın modernizasyonundan eksiği yok zaten aynı gibiler.

Ama yapılacak modernizasyondaki kokpit Hindistan'a F-21 adıyla sunulan F-16'lardaki gibi bir kokpit olmalı diye düşünüyorum...F-16'lar çok uzak olmayan bir zaman önce Block 50+ seviyesine çıkarıldı.Yeni bir modernizasyona gireceksek  bu işe para dökeceksek buna değmeli  kokpit ve radar F-16V seviyesinden daha fazlasını vermeli.

Mesajı Paylaş

Topgun

@Sadalone, sana katılıyorum. Ve evet bunu rahatlıkla yapabiliriz zaten. HÜRJET kokpiti aynen bu şekil hazırlanıyor ve bunu F-16'ya uygulamakta mümkün. Lakin Amerikan orjinli bir platforma onay olmadan çivi bile çakamazsınız. Bütün bu güzel dileklerimizi HÜRJET ve MMU için dileyeceğiz artık.. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter