ROKETSAN

Başlatan 7Skies, Mar 11, 2016, 07:11 ÖS

« önceki - sonraki »

Defence

ROKETSAN ürünleri Londra'da vitrine çıkıyor


Türkiye'nin roket ve füze sistemleri üreticisi ROKETSAN, yeni iş ve ihracat olanakları için Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı'na katılacak

Küresel savunma ve güvenlik sektörünü bir araya getiren önde gelen organizasyonlardan DSEI, 12-15 Eylül'de Londra'da yapılacak.
Savunma ve havacılık sanayisine yönelik en son ekipman ve sistemlerin sergileneceği fuar, uluslararası ilişkiler geliştirmek ve yeni iş fırsatları yaratmak için olanaklar sunuyor.

Kırkı aşkın ülkeden bin 600'den fazla katılımcıya ev sahipliği yapacak fuarı, yaklaşık 34 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Fuara, bakanlar, silahlı kuvvet mensupları, sektörün önde gelen oyuncuları ve sektörde faaliyet gösteren şirketler katılım gösterecek.
Son dönemde geliştirilen özgün ürünlerle ihracat performansını artırmayı amaçlayan Türk şirketleri de fuara katılacak. "Roket ve füze sistemlerinde lider kuruluş olma" vizyonuyla hareket eden ROKETSAN da bu amaca uygun olarak fuarda yer alacak. ROKETSAN, 2007'den bu yana katıldığı fuarda bu yıl daha da gelişen ürün yelpazesiyle boy gösterecek.

ROKETSAN, müşterilerinin mevcut ve potansiyel ihtiyaçlarını karşılayabilmek, pazar payını artırmak amacıyla ortaya koyduğu yeni teknoloji ve ürünlerini dost ve müttefik ülkelere tanıtacak. ROKETSAN'ın bu yıl standında lazer güdümlü Cirit füzesi, UMTAS Uzun Menzilli Tanksavar Füzesi, L-UMTAS Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füzesi, OMTAS Orta Menzilli Tanksavar Füzesi, SOM-J JSF Uyumlu Stand Off Mühimmatı, Teber Lazer Güdüm Kiti modelleri sergilenecek.

Stantta MAM-L ve MAM-C mini akıllı mühimmatları, Hisar Hava Savunma Füzesi, Denizaltı Savunma Harbi Roketi, TRG-122 Füzesi, TRG-300 Kaplan Füzesi, kaideye monteli Cirit modelleri de yer alacak. Stantta ayrıca tapa modelleri, T-107/122 Çok Maksatlı ve Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) Sistemi, T-122/300 Çok Maksatlı ve Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) modellerine yer verilecek.

Fuara, ASELSAN, BMC, HAVELSAN, Katmerciler, MKEK, Nurol Makina, Otokar gibi Türk savunma sanayisinin önde gelen kuruluşları da katılacak.

İLK KEZ DEVLER LİSTESİNDE

ROKETSAN, son dönemde gösterdiği büyümenin bir sonucu olarak geçen yıl ulaştığı rakamlarla dünyanın en prestijli savunma sanayisi listesi olarak kabul edilen "Defense News Top 100"de yer aldı. Şirket, 364 milyon dolar ciroyla listeye 98. sıradan giriş yaptı. Şirket, son 12-13 yılda ciro olarak yaklaşık 8 kat büyüdü. Ciroda ihracatın payı yıllara göre değişmekle birlikte son 3 yılın ortalaması yüzde 50'yi buldu. Şirket uzun vadede ihracatın en az yüzde 25-30 bandında olmasını hedefliyor.

ROKETSAN, DSEI 2015'te iki önemli iş birliği anlaşmasına imza atmıştı. Lockheed Martin ile yeni nesil havadan karaya seyir füzesi SOM-J'nin F-35 uçaklarının iç silah istasyonuna entegrasyonu, Thales ile "lazer yaklaşma algılayıcısı" teknolojisinin Hisar tipi füzelerinde kullanılması ve uluslararası pazarlaması konularında mutabakata varılmıştı.

http://www.dunyabulteni.net/manset/407386/roketsan-urunleri-londrada-vitrine-cikiyor Mesajı Paylaş

meraklı

Roketsan AUSA Fuarı'nda


9-11 Ekim 2017 tarihleri arasında Vaşington/ABD'de gerçekleştirilecek AUSA 2017 Fuarı'nda, 7927 nolu standımıza bekliyoruz.

http://www.roketsan.com.tr/roketsan-ausa-fuarinda-6/ Mesajı Paylaş

meraklı

Roketsan Arms&Security Fuarı'nda


10-13 Ekim 2017 tarihleri arasında Kiev/Ukrayna'da gerçekleştirilecek Arms&Security 2017 Fuarı'nda yer alacak, Salon 3, F71 nolu standımıza bekliyoruz.

http://www.roketsan.com.tr/roketsan-armssecurity-fuarinda/ Mesajı Paylaş

meraklı

Roketsan'dan yurt dışı atağı

Roketsan, ihracatını artırmak ve uluslararası işbirliği olanaklarını geliştirmek için ekim ayında 3 fuara katılarak ürün ve kabiliyetlerini sergileyecek.

En büyük 100 savunma şirketi arasına adını yazdırmayı başaran Roketsan, daha üst sıralara tırmanmak için yeni ihracat ve iş birliği olanakları arıyor. Şirket, bu kapsamda ekim ayında Ukrayna, Güney Kore ve ABD'deki 3 ayrı fuarda yeni pazarlara kapı aralamaya çalışacak.

Türkiye'nin roket ve füze sistemleri üreticisi Roketsan, ihracatını artırmak ve uluslararası işbirliği olanaklarını geliştirmek için yürüttüğü çalışmaları yoğunlaştırıyor. Şirket, bu kapsamda bu ay 3 fuara katılım gösterecek.

Roketsan, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de 10-13 Ekim'de gerçekleştirilecek Arms&Security Fuarı'na bu yıl ilk kez katılım sağlayacak.

Şirket, Ukrayna'da, Cirit Lazer Güdümlü Füze Modeli, UMTAS Uzun Menzilli Tanksavar Füze Modeli, L-UMTAS Lazer Güdümlü Uzun Menzilli Tanksavar Füze Modeli, OMTAS Orta Menzilli Tanksavar Füze Modeli, Teber Lazer Güdüm Kiti Modeli, MAM-L ve MAM-C mini akıllı mühimmat modelleri, TR-122 Topçu Roketi Modeli, TR-300 Topçu Roketi Modeli, Denizaltı Savunma Harbi Roketi Modeli ve Kaideye Monteli Cirit Modeli'ni sergileyecek.

Asya pazarına özel önem

Roketsan, 17-22 Ekim'de rotasını Güney Kore'nin başkenti Seul'e çevirecek. Şirket, ADEX 2017 Fuarı'na bu yıl 2. kez katılım sağlayacak.

Özellikle Asya pazarında ilerlemeye büyük önem veren Roketsan, fuar sırasında başta Güney Kore olmak üzere bölgedeki diğer ülkelerle iş birliği imkanlarını ortaya koymayı ve geliştirmeyi hedefliyor. Roketsan, müşterilerin mevcut ve potansiyel ihtiyaçlarını karşılayabilmek, pazar payını artırmak amacıyla ortaya koyduğu yeni teknoloji ve ürünlerini fuar süresince dost ve müttefik ülkelere tanıtacak.

ABD ve Avrupa pazarı için AUSA 2017

Roketsan, her yıl Washington'da düzenlenen AUSA 2017 Fuarı'na ise bu yıl 7. kez katılım sağlayacak. Türkiye ile birlikte 55 ülke, 700'ün üzerinde firma ve 26 bin civarında ziyaretçi katılımı beklenen fuar, 9-11 Ekim'de gerçekleştirilecek.mFuar kapsamında Roketsan standında birçok hava ve kara sistemleri sergilenecek.

https://www.dunya.com/sirketler/roketsandan-yurt-disi-atagi-haberi-385052 Mesajı Paylaş

meraklı

#19
Eki 10, 2017, 01:35 ÖS Last Edit: Eki 10, 2017, 01:40 ÖS by meraklı
ROKETSAN, Ukrayna'daki Arms and Security 2017  fuarında, Ukrayna'nın SFTE Spets Techno Export firması ile ortak reaktif zırh (ERA) geliştirilmesine yönelik bir iş birliği anlaşması imzalamış.

ROKETSAN Yönetim Kurulu Başkanı M. Emin Alpman ile SFTE Spets adına Başkan Yardımcısı Vladyslav Belbas'ın imzaladığı çerçeve anlaşması kapsamında Türkiye ile Ukrayna'nın ortak geliştireceği reaktif zırh sistemi, Türkiye'deki tankların anti-tank füzelerine karşı korunması amacını güdüyor. Mesajı Paylaş

ocay

Muhtemelen Duplet ERA sistemi.. IDEF'de sergilenmişti Mesajı Paylaş

radar

Roketsan 7.Kez AUSA Fuarı'nda

Roketsan, her yıl Vaşington-ABD'de düzenlenen AUSA 2017 Fuarı'nda bu yıl da son teknoloji ürün ve sistemleriyle yerini aldı. 9-11 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşen fuara çok sayıda ülkenin askeri ve sivil yetkilileri katılım sağladı. Fuarda çeşitli hava ve kara sistemlerini sergileyen Roketsan, mevcut ve potansiyel projeler kapsamında görüşmeler gerçekleştirdi.

http://www.roketsan.com.tr/roketsan-7-kez-ausa-fuarinda-2/ Mesajı Paylaş

putty

Nasıl vize alacaklar fuara giderken bakalım Mesajı Paylaş

HDS

Vizesi olanlar gider. Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Galiba Amerikanın vize kararı konusunda bir yanlış anlaşılma var? Amerika "Ben Türklere vize vermeyeceğim" demiyor. "Türkiye'de, Türklere yönelik vize işlemlerini durdurdum" diyor. Bu nedenle herhangi bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, Türkiye dışındaki herhangi bir Amerikan dış temsilciliğinden Amerika vizesi alabilir. Yani ben Türkiye'de Amerika vizesi için başvuramıyorum ama Bulgaristan'a veya Yunanistan'a gidip başvurumu gerçekleştirebilirim.

Aynı şekilde, Amerikan vatandaşlar daı, her zaman yaptıkları gibi Türkiye'ye geldiklerinde havaalanında vize alamıyorlar ama, gelmeden önce, Amerika dahil dünyanın herhangi bir yerindeki Türk diplomatik misyonundan, Türkiye vizesi alabilirler.

Sonuç olarak Roketsan görevlileri, ya da diğer vatandaşlarımız, maliyetli ve uğraştırıcı olmakla birlikte, Amerika ile ilişkilerine kaldıkları yerden devam edebilirler. :) Mesajı Paylaş

radar

Roketsan Arms&Security 2017 Fuarı'nda

Roketsan, 10-13 Ekim 2017 tarihleri arasında Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen Arms&Security Fuarı'na bu yıl ilk defa katıldı. Yenilikçi ve çözüm odaklı ürün ve sistemleriyle ziyaretçilerin ilgisini çeken Roketsan, standında Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail DEMİR ve Savunma Sanayii Müsteşarı Müsteşarı Yardımcısı Köksal LİMAN başta olmak üzere çeşitli ülkelerden üst düzey delegasyonları ağırladı.

http://www.roketsan.com.tr/roketsan-armssecurity-2017-fuarinda/ Mesajı Paylaş

Defence

MSI Dergisi'nin IDEF Özel Sayısı'nda yayımlanan, "Roket, Füze ve Mühimmat Alanındaki Yeniliklerin IDEF'teki Adresi: ROKETSAN" başlıklı tanıtıcı makalenin tam metnine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Roket, Füze ve Mühimmat Alanındaki Yeniliklerin IDEF'teki Adresi - ROKETSAN

Dünyanın önde gelen roket, füze ve güdümlü mühimmat firmalarından ROKETSAN, geniş ürün yelpazesini, IDEF 2017'de ziyaretçilerin ilgisine sunuyor. KAAN Füzesi'nden tapa sistemlerine, SOM Stand-Off Mühimmat ailesinden MAM Akıllı Mühimmat ailesine, UMTAS'tan CİRİT'e; roket, füze ve mühimmat alanında her segmentte etkin ürünler geliştiren ROKETSAN, aynı zamanda, balistik zırh ve mühimmat tesisleri gibi niş alanlarda getirdiği çözümleri de IDEF'te sergiliyor.

ROKETSAN, bir yandan kendi özgün teknolojilerini geliştirerek faaliyet alanlarında yeni standartları belirliyor diğer yandan da başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere, küresel tehditlere karşı da mücadele veren müşterilerine, etkin ve acil çözümler sunuyor. ROKETSAN ürünlerinin iki önemli özelliği yüksek teknoloji ve kendini sahada ispat etmiş olma, bu ürünlere gösterilen ilgiyi de artırıyor. Bu nedenle ROKETSAN'ın en geniş katılımla yer aldığı fuar olan IDEF 2017'deki standının; roket, füze ve mühimmat alanındaki son yenilikleri yakından takip eden her kesimden ilgili tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor.

ROKETSAN standında ilk defa sergilenecek ürünler arasında; KAAN Füzesi, TRG-122 Füzesi, TRG-300 KAPLAN Füzesi ve MAM-C Mühimmatı yer alıyor. ROKETSAN'ın topçu füze ailesinin son üyesi olan KAAN, 610 mm çapa ve 2.500 kg ağırlığa sahip. Katı yakıtlı bir füze olan KAAN, 470 kg'lık harp başlığını; Küresel Konumlama Sistemi (KKS) Destekli Ataletsel Navigasyon Sistemi (ANS) ile hedefine yönlendiriyor. Füzenin fırlatma aracı, her biri kendi izolasyonlu kompozit podu içinde yer alan 2 adet KAAN Füzesi'ni taşıyabiliyor. MAM-C ise ROKETSAN'ın, başarılı ve kendisini ispat etmiş mini akıllı mühimmat (MAM) ürün ailesini, yeni bir üye ile genişletiyor.

Emin Adımlarla Zirveye

Toplam çalışan sayısı 2.268, mühendis sayısı 1.000 kişiyi geçen ROKETSAN'da, çalışanların 58'i doktora; 568'i ise yüksek lisans derecesine sahip. Firma, 2016'yı 1 milyar TL'yi aşan ciro ile tamamladı; bu sürede gerçekleştirdiği Ar-Ge harcaması ise 269,9 milyon lira mertebesine ulaştı.

ROKETSAN, IDEF 2017'ye, 2016 yılı ve 2017'nin ilk birkaç ayında, projelerinde bir dizi önemli kilometre taşını geride bırakmış olarak geliyor:

-TRG-300 KAPLAN Füze Sistemi, Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi.
-MAM-L, Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girdi.
-HİSAR-A ve HİSAR-O Füzeleri'nin test atışları başarıyla gerçekleştirildi. Bu testler kapsamında, Türkiye'de ilk defa geliştirilen çift darbeli
motor da kendini ispat etti.
-SOM Seri Üretim Projesi'nin hat kalifikasyonu çalışmaları tamamlandı; teslimatlar devam ediyor.
-ROKETSAN, öz kaynakları ile geliştirdiği ve MK-81 ile MK-82 genel maksat bombalarına uygulanan TEBER Lazer Güdüm Kiti'nin testlerini
başarıyla tamamladı.
-TRG-122 Roketi, prototip testlerini başarıyla tamamladı. Ürünün kalifikasyonuna yönelik çalışmalar devam ediyor.
-OMTAS'ın, ürün ve üretim hattı kalifikasyonları tamamlandı.
-Konya Karapınar'da gerçekleştirilen, "HÜRKUŞ Uçağı L-UMTAS Füzesi Atış Gösterimi"nde, ROKETSAN tarafından geliştirilen, Lazer Güdümlü
Uzun Menzilli Tanksavar Füze L-UMTAS; Savunma Sanayii Müsteşarlığı inisiyatifiyle başlatılan ve TUSAŞ tarafından geliştirilen, eğitim ve
yakın hava destek uçağı HÜRKUŞ'tan, ilk kez ve başarıyla atıldı.
-Roketsan Balistik Koruma Merkezi tarafından geliştirilen RS-PRG-10 İstatistiki RPG Koruma Sistemleri yurt içi ve yurt dışı çeşitli zırhlı
araçlara uygulanmıştır.

ROKETSAN Yönetim Kurulu Başkanı Emin ALPMAN, IDEF 2017'nin, şirketin gittiği yönü gözler önüne sermek adına çok iyi fırsat olduğunu
vurgulayarak, şunları belirtti: "ROKETSAN, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının bir kuruluşu olarak, Türkiye'nin çok önemli bir değeri. Çalışmalarımızı, IDEF 2017 sırasında, başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Genelkurmay Başkanımız ve Milli Savunma Bakanımız olmak üzere, devlet büyüklerimize gururla göstereceğiz. ROKETSAN, her IDEF'te, ortaya koyduğu yeni teknolojilerle ve ürünlerle gelişimini gözler önüne seriyor. ROKETSAN 2035 Vizyon Belgemiz doğrultusunda, ROKETSAN'ı daha da yukarılara taşımak için çalışmaya devam ediyoruz. Bu süreçte, yol arkadaşlarımızla; çözüm ortaklarımız ve alt yüklenicilerimizle birlikte koşmak istiyoruz. Çeşitli etkinliklerle Türkiye'nin dört bir yanında yeni iş ortakları edinmek için, kendimizi ve çalışmalarımızı anlatıyoruz; çözüm ortağımız olabilecek firmaların neler yaptıklarını dinliyoruz. IDEF 2019'da, daha da geniş bir ürün ailesiyle, yeni başarılarla yerimizi alacağız; sanayileşmeyi tabana ve özellikle Anadolu'ya yaymak için ROKETSAN olarak elimizden gelenin fazlasını yapmaya devam edeceğiz.

ROKETSAN, müşterilerinin karşısına, geçmişte teslim ettiği başarılı ürünler ve tüm fikri mülkiyet hakları kendisine ait olan teknolojilerle çıkıyor; kesinlikle, sınırları belli ve değişemez, esnek olmayan çözümlerle çıkmıyor. Müşterilerimizi dinliyoruz; onların ihtiyaçlarını anlıyoruz, altyapılarını değerlendiriyoruz ve onlara özel, terzi usulü çözümler geliştiriyoruz. Gerek Türk Silahlı Kuvvetleri gerekse dost ve müttefik ülkeler, ROKETSAN'ın bu yaklaşımından son derece memnun. Ürün ve çözümlerimiz, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda çeşitleniyor, gelişiyor. Bu çalışmalarımızın bir sonucu olarak, yakın gelecekte, Türkiye'nin 2023 hedeflerine de katkı sağlayacak yeni ihracat projelerine dair haberleri sektörle paylaşıyor olacağız. Tüm fuar katılımcılarını, roket, füze ve mühimmat alanındaki son yenilikleri görmek için, ROKETSAN standına davet ediyorum."

IDEF 2017'de Sergilenecek ROKETSAN Ürünleri

SOM
SOM-J
HİSAR-A
HİSAR-O
CİRİT
UMTAS
L-UMTAS
OMTAS
TEBER
MAM-L
MAM-C
Patriot Füzesi (GEM-T) Kontrol Tahrik Sistemi
KAAN Füzesi ve Fırlatma Aracı
TRG-300 KAPLAN Füzesi ve Fırlatma Aracı
TRG-122 Füzesi
T-122/300 Silah Sistemi
T-107/122 Silah Sistemi
KMC Aracı (Kaideye Monteli CİRİT)
DSH Atıcı Sistemi ve Roketi
ASPIDE Roket Motoru
TESEO Roket Motoru
Dipten Yanma Ünitesi
Tapa Sistemleri
Balistik Koruma Sistemleri
Mesajı Paylaş

putty

#27
Eki 14, 2017, 02:39 ÖS Last Edit: Eki 14, 2017, 02:46 ÖS by putty
Bu listede eksik olan ve fuar yorumlarında da arada kaynamış bir mühimmat var oda 280 mm güdümlü rokettir. Ben bu roketin yeni olduğunu fark edip sormuştum yeni diyede teyit etmişti görevli ama 280 miydi şimd itam da anımsamıyorum aslında yanlış çap da veriyor olabilirim. Ama güdümlüydü ve yeni üründü. Biraz es geçildi bizim tarafımızdan da bu ürün nedense hiç dikkat çekmedi bu roket bolluğunda arada kaynadı oysa taktik silah olarak çok anlamlı. Yan MLRS için yada 122 mm roketleri attığımız ortak platformdan atılacak taktik menzilde bir silah. Gerçi hangi roket taktik değilki oda var.
Resimdeki önden ikinci sivri burunlu roket. Bu roketiin ne olduğu tam belli değil ben MLRS ler için yerli çözüm olduğunu düşünüyorum. Bu arada sormak isterim ne oldu bu bizim MLRS ler hiç görünmez oldular cephede de yerleri yok törenlerde de tatbikatlarda da. Sanki kullanım dışı gibi bir haldeler. Aslında FNSS üzerinde biraz çalışsa bir yerli MLRS ortaya çıkardı.

Mesajı Paylaş

Göktuğ

Putty,

O mühimmat TRG 230 Roketi.Aciklamasi yapılmıştı fuar zamanı.

Mesajı Paylaş
Bilen söylemez,söyleyen bilmez.

turkdefence

Evet, 122 ile 300 arasındaki açığı kapatmak için geliştirildiğini söylemişlerdi. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter