Rheinmetall

Başlatan nokta, Eki 11, 2017, 03:21 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Rheinmetall'in Gözü ABD Pazarında

Bugün kapılarını kapatacak olan AUSA'da, Amerikan Ordusu'nun açıklanan büyük modernizasyon programından pay almak isteyen diğer birçok Amerikan zırhlı araç üreticisinin yanında, Rheinmetall de bayrak gösteriyor. Pazarla yakından ilgilenen Rheinmetall, her ne kadar fuara katılımını mühimmat, balistik koruma sistemleri ve C4ISR  yoğunluklu olarak gerçekleştirse de bu büyük iş kaleminden pay alma konusunda hevesli.

Rheinmetall ayrıca,Alman Ordusu'nun  iki büyük tedarik projesi için teklif veren ortak bir girişimdeki ana yüklenici rolü hakkında ziyaretçilerini bilgilendiriyor; MoTaKo - Mobil Taktische Kommunikation (mobil taktik iletişim) ve MoTIV - Mobiler Taktischer Informationsverbund (mobil taktik bilgi sistemi). İki projenin, German Bundeswehr 4.0'da olduğu gibi Alman ordusunun gelecekteki dijital komuta ve kontrol sisteminin omurgasını oluşturması hedefleniyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/rheinmetallin-gozu-abd-pazarinda/4971/1 Mesajı Paylaş

Terra

Rheinmetall yeni lazer silah istasyonunu test etti

Almanya merkezli Rheinmetall firması, İsviçre'de Zürich yakınlarındaki Ochsenboden tesislerinde başarılı bir lazer silah sistemi istasyonu ile atış denemesi gerçekleştirdi.

Rheinmetall 28 Şubat'ta yeni lazer silah istasyonunun Aralık 2018'de başarıyla test edildiğini açıkladı. Sistemle yapılan testler kapsamında değişik tip ve çaptaki drone ve havan mühimmatları otomatik veya manuel olarak imha edildi.

Geliştirilme çalışmaları kapsamında 100 kW gücündeki lazerler silahlandırılabilen istasyonun Alman ordusunun hizmetinde yer alan MANTIS hava savunma sistemine entegre edilmesi planlanıyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/03/03/rheinmetall-yeni-lazer-silah-istasyonunu-test-etti/ Mesajı Paylaş

nokta

Rheinmetall, Zırh Koruma İçin Firma Satın Aldı 

Alman Rheinmetall şirketi, zırh ve koruma sistemlerinin geliştirilmesi ve inşası için IBD Deisenroth Engineering GmbH adlı şirketin devralındığını açıkladı.

Almanya merkezli aile şirket, uzun süredir silahlanma programlarına katılım gösteren, alanında lider şirketlerden biri olarak dikkat çekiyordu. Bu firmanın ürünü Gelişmiş Modüler Zırh Koruma aktif sistemi için Modüler Genişletilebilir Zırh Sistemi kompozit zırh sistemini içerir. IBD Diesenroth, ana muharebe tankları (MBT'ler) ve orta ila ağır zırhlı savaş araçlarının tandem harp başlıklı roketlere karşı aktif koruma sağlamak için tasarladığı SMART PROTech konseptini Haziran ayında tanıtmıştı.

Rheinmetall'in açıklamasında, IBD Deisenroth Engineering GmbH'yı devralma maliyeti hakkında bilgi verilmedi. Sözleşme 1 Haziran 2019'da yürürlüğe girecek.

http://m.c4defence.com/Gundem/rheinmetall-zirh-koruma-icin-firma-satin-aldi/7963/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter