ROKETSAN

Başlatan 7Skies, Mar 11, 2016, 07:11 ÖS

« önceki - sonraki »

7Skies

.

kimlikci


kimlikci
Kaynak: Roketsan Dergisi 2016 Ocak Sayısı Mesajı Paylaş

kimlikci

ROKETSAN, İnternet sitesinden yaptığı açıklamayla, 1 - 4 Haziran tarihleri arasında Almanya'nın Berlin kentinde gerçekleştirilecek olan ILA Berlin Airshow'a katılacağını duyurdu. ROKETSAN, ürünlerini Hol 3, 504 nolu stantta sergileyecek.

http://www.milscint.com/tr/roketsan-ila-berlin-airshowa-katilacak/ Mesajı Paylaş

kimlikci


kimlikci

Roketsan ve Almanya savunma firması Junghans Defence tapa sistemlerini birlikte geliştirerek dünya pazarına sunmak üzere Fransa'da düzenlenen Eurosatory fuarında işbirliği anlaşması imzaladı. İki firma anlaşma kapsamında; uzun vadeli sürdürülebilir ortaklığı hedefleyerek, en iyi kalitede güvenilir tapa sistemlerini savunma sektöründeki mühimmat üreticilerine sunmayı öngörüyor. Roketsan'ın bilgi, deneyim ve altyapısının Junghans'ın tecrübesiyle birleşerek modern teknoloji ve yenilikçi yaklaşım ile geliştirilecek olan tapa sistemleri; Fransa, Almanya ve uluslararası pazarda üreticilere sunulacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/roketsandan-tapa-acilimi/912/1 Mesajı Paylaş

putty

Türk füze ve güdüm sistemleri uluslararası platformlara çıkıyor
Roketsan'ın yeni nesil füze sistemlerine uluslararası ilgi yoğunlaştı. Geliştirilen füze ve güdüm sistemleri, uluslararası platformlara da uygulanacak.ANKARA - Roketsan'ın geliştirdiği füze ve güdüm sistemleri, uluslararası platformlara uygulanacak. Daha önce açıklanan SOM seyir füzesinin F-35 uçaklarına uyarlanmasına yönelik ikinci faz başladı. Bunun yanı sıra uzun menzilli tanksavar füzesi UMTAS, kısa menzilli havadan yere Cirit ve klasik bombaları güdümlü hale getiren güdüm kiti TEBER'in yurt dışından gördüğü ilgi somuta dönüşüyor. Roketsan, 11-17 Temmuz günleri arasında İngiltere'nin Hampshire kentinde yapılan Farnborough Airshow'da bu yönde üç ayrı mutabakat zaptının imzalanacağını duyurdu.

Roketsan, yeni nesil füze sistemlerinde seri üretime başlamasının ardından, bunlara uluslararası ilgi yoğunlaştı. Bunlar içinde en prestijli olanlarından biri, Türkiye'nin de dahil olduğu F-35 programına SOM seyir füzesinin uyarlanması oldu. Böylece dünyanın en gelişmiş hava platformu durumundaki JSF F-35 uçaklarının ana silahlarından biri Türk yapımı SOM olacak. SOM-J adı verilen SOM versiyonu, Roketsan ve Lockheed Martin ortaklığında F-35 uçakları için değiştirildi. SOM-J havadan deniz hedeflerine yönelik olarak düzenlendi. SOM, F-35 uçaklarının bütün silahlarını gövde içinde taşıması nedeniyle, bu yapıya özel olarak yeniden dizayn edildi. Bu süreçte ikinci faz başlayacak. Bu fazda, füzenin yapılan değişiklikleri ve tasarımları geliştirilecek. TÜBİTAK SAGE ve Roketsan tarafından geliştirilen SOM, güdüm sistemi ve amaçlarına göre hali hazırda aileye dönüşmüş durumda.

Airbus, önce Cirit'i sonra TEBER'i istedi


Roketsan'ın helikopter için geliştirdiği, havadan karaya anti personel ve hafif zırhlı füze Cirit de uluslararası kabul gördü. ATAK helikopterinin ana silahlarından olan Cirit, son dönemde artan hafif saldırı savunma helikopterleri için düşünülmeye başlandı. Bu kapsamda ilk istek yapan yabancı kuruluş da Avrupa'nın havacılık devi Airbus'ın savunma şirketi Airbus Defence and Space oldu. Airbus'ın Cirit ile başlayan ROKETSAN teknolojisi alımına bu kez TEBER de eklendi. TEBER, klasik bombaları güdümlü hale getiren bir sistem.

Yeni dönemde, Türkiye'nin HÜRKUŞ platformunun da katılması beklenen ve yakın koruma hava desteği alanında kullanılacak hafif silahlı uçaklara yönelik ürünlerden biri olan SuperTucano uçağı da Cirit füzesini seçti. Bu uçak için sahipleri Türk olan ve TRJET milli yolcu uçağı projesini yürüten ABD merkezli SNC şirketi ile Roketsan SuperTucano uçakları için Cirit füzesinin uyarlanmasını yapacak.


http://www.dunya.com/ekonomi/ekonomi-diger/turk-fuze-ve-gudum-sistemleri-uluslararasi-platformlara-cikiyo-305577h.htm Mesajı Paylaş

kimlikci

Roketsan KPSS şartı olmadan yüzlerce personel alacakmış ilgililere duyurulur
http://ik.roketsan.com.tr/ Mesajı Paylaş


7Skies

.

HDS

İş birliği yapıyorlar zaten.
Ama Türkiye'de bir kabiliyet envanteri sıkıntısı var. Hangi enstitü, hangi üniversite, hangi kurum (TSE, vs..) neyi yapmaya yetkin, ne labı var, bilen kim var, bunu pek de iyi bilmiyor ve dolayısı ile çoğunlukla aynı kabiliyetleri tekrar tekrar kuruyoruz. Mesajı Paylaş

Merkator

ROKETSAN, Zırh Çözümlerini IDEF'e Götürecek

ALTAY Ana Muharebe Tankı için zırh sistemini tasarlayan, üreten ve kalifikasyonunu başarıyla tamamlayan ROKETSAN, IDEF'17'de, geliştirdiği Reaktif Zırh Sistemi'ni (Explosive Reactive Armor/ERA) sergileyecek. ERA sistemi, Tandem harp başlıklı tanksavar mühimmatına karşı koruma sağlarken, çevresel hasarı en aza indirgiyor. Modüler tasarımı ile kolaylıkla sökme ve yenileme işlemi yapılabilen sistem çeşitli zırhlı araçlara uyarlanabiliyor ve kullanımı süresince bakım gerektirmiyor.

ROKETSAN, hem yurt içi kullanıcıların envanterinde bulunan çeşitli araçlar için hem de bir yurt dışı kullanıcının envanterinde bulunan BMC KİRPİ Araçları için sağladığı hafif esnek katmanlı zırh sistemi ile RPG türü tehditlere karşı da koruma sağlıyor. Helikopterler için de taban, yan ve koltuk zırhları geliştiren firma, ilk uygulamasını Jandarma Genel Komutanlığı envanterinde bulunan BLACK HAWK Helikopterlerine yaptı.

http://www.c4defence.com/Gundem/roketsan-zirh-cozumlerini-idef-e-goturecek/4261/1 Mesajı Paylaş

Terra

Roketsan Paris Airshow'da

Roketsan 19 - 25 Haziran 2017 tarihlerinde Fransa'da gerçekleştirilecek Paris Airshow'a katılıyor. Roketsan, Salon 1, G321  nolu stand'ta olacak.

http://www.roketsan.com.tr/roketsan-paris-airshowda-2/ Mesajı Paylaş


radar

Roketsan İngiltere'nin başkenti Londra'ya yapılacak olan DSEI Fuarına katılıyor.

DSEI Fuarı, 12-15 Eylül 2017 tarihleri arasında. Roketsan'ın fuardaki stand numarası: Hol N7,  No 110. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter