Suriye Göklerinde Elektromanyetik Saklambaç: Koral S-400'e Karşı

Başlatan orko_8, Şub 28, 2016, 08:21 ÖS

« önceki - sonraki »

orko_8

Suriye Göklerinde Elektromanyetik Saklambaç: Koral S-400'e Karşı

Türk Hava Kuvvetleri'ne ait bir F-16 savaş uçağının, bir Rus Su-24'ünü 24.11.2015 tarihinde Suriye sınırında düşürmesinden sonra iki ülkenin ilişkileri ciddi bir krize girdi. Rusya, Suriye'ye S-400 bataryası ile farklı tipte elektronik harp sistemleri sevketmeye başladı.

ASELSAN 26 Şubat günü Koral adlı elektronik harp sistemini, düzenlenen bir törenle Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim etti.

İki ülke arasındaki gerilimde, Suriye'ye konuşlandırılan S-400 hava savunma sistemine karşı Koral sisteminin etkinliği sıkça işlenmeye başladı.

Bu kapsamda son zamanlarda sıkça Koral'ın, S-400'ü ve Rus jetlerini "kör ettiğine" dair, oldukça abartılı haberler çıkmaya başladı.

Koral, S-400'ü kör edebilir mi?

Koral, Suriye'de süregiden elektromanyetik savaşa yeni dahil olan çok gelişmiş ve güçlü bir sistem.

Ancak sorunun tek doğru yanıtı "muhtemelen evet, belki biraz, belki de hayır"dır.

Bu yanıt sanırım, bu satırların pek çok okuyucusunu tatmin etmeyecek. Ancak böyle olmasının bir nedeni var.

http://www.siyahgribeyaz.com/2016/02/suriye-goklerinde-elektromanyetik.html Mesajı Paylaş

Kabardey

Üstat, ellerinize sağlık gene müthiş bir yazı, teşekkürler. Mesajı Paylaş

ayibarishi

Böyle bilmeden konuşmuyor musunuz kıl oluyorum kardeşim. Neymiş kör ediyor muş muş... Kardeşim bir kere bu sistem kör değil şaşı etmek için tasarlandı. Kör kör parmağım gözüne ünitesi de üretilmişti ama şartnameyi geçemediği için yaya kaldı.

Ayrıca bu sistemin yalnızca Rus sistemlerine karşı etkili olduğunu da yazmamışsın. Uber gelişmiş İtalyan sistemlerine karşı ne kadar sorunlu olduğu ise gün kadar aşikar... Bak yine kıl oldum yaw...

Şaka bir yana oldukça doyurucu bir yazı. Ve bir bilenin elinden daha da güzel olmuş. Devamını bekliyoruz efendim, hevesle... Mesajı Paylaş

7Skies

.

putty

Video ya bakınca hiçte yapılamaz gibi durmuyor S400 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter