3M22 ZIRCON

Başlatan ocay, Şub 22, 2016, 07:52 ÖÖ

« önceki - sonraki »

ocay

Şub 22, 2016, 07:52 ÖÖ Last Edit: Şub 22, 2016, 07:57 ÖÖ by ocay
http://www.navyrecognition.com/index.php?option=com_content&task=view&id=3587

Ruslar Kirov sınıfı gemilere Mach-7 hızlarına ulaşabilen 3M22 ZIRCON füzeleri ile donatmayı planlıyormuş; bakalım Amerikalılar nasıl bir tepki verecek karşı önlem olarak Mesajı Paylaş

Merkator

#1
Mar 28, 2017, 06:31 ÖS Last Edit: Nis 17, 2017, 10:20 ÖÖ by Merkator
Rusya'nın yeni füzesi, milyonlarca dolarlık İngiliz uçak gemilerini imha edebilir

İngiliz Daily Mail gazetesi, Rusya'nın geliştirmekte olduğu Zircon kruz füzelerinin, İngiliz Kraliyet Donanması'na ait HMS Queen Elizabeth ve HMS Prince of Wales uçak gemilerini tek bir darbe ile imha edebileceğini yazdı.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberinde, Rusya'nın Zircon isimli yeni füzeler geliştirdiği belirtildi. Zircon füzelerinin saatte 7.400 kilometre hızla hareket edebildiği vurgulanan haberde, uzmanların Kraliyet Donanması'na ait yeni ve yaklaşık 8 milyar dolara mal olan HMS Queen Elizabeth ve HMS Prince of Wales gemileri için bir felaket olabileceği uyarısını yaptığı vurgulandı.

'DURDURULAMAZ ZİCRON FÜZELERİ'

Zicron füzelerinin 'durdurulamaz' olarak nitelendiği haberde ayrıca "Donanmadaki mevcut füze savunma sistemleri yalnızca saatte 1.028 kilometre hızla hareket edebilen füzeleri vurabiliyor. Bu nedenle bu sistemler Zicron'a karşı faydasız olacaktır" ifadeleri kullanıldı.

Bu yıl testlerine başlanan Zicron füzelerinin 2018 yılında Pyotr Velikiy nükleer güçlü kruz gemisine eklenmesi planlanıyor.

http://www.dailymail.co.uk/news/article-4350360/Russia-develops-unstoppable-4-600mph-cruise-missile.html Mesajı Paylaş

murattekin

Onlarda Prince of Wales ismini koymasinlar canım. Mesajı Paylaş
...

Teknisyen

8 Milyon dolara... kısmı yanlış olsa gerek.8 Milyar dolar olmasın? Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Anlaşılan İngiltere savunma bütçesini artırmak için gerekçeler hazırlıyor. Kamuoyunu hazırlama görevinin ilk üyesi de Daily Mail olmuş... Mesajı Paylaş

turkdefence

Haberi Harzemşah kadar derinlikli okuyamam ama, Rus-Hindistan işbirliğiyle Brahmos türevi bir füze üstünde çalışılmıyor muydu? Aynı füzeden mi bahsediliyor. Mesajı Paylaş

Tuğra

Rus ordu envanterinde Brahmos Füzesine benzer füzeler zaten uzun yıllardır mevcut.Bu füze temelinde geliştirmiş olabilirler

https://en.wikipedia.org/wiki/P-800_Oniks Mesajı Paylaş

ocay

#7
Mar 29, 2017, 08:48 ÖS Last Edit: Mar 29, 2017, 08:52 ÖS by ocay
Zircon; Meteorit füzesinin devamı olabilir. Yakhoont/onyx ile alakalı değil

https://youtu.be/yyIJaJDM3aU Mesajı Paylaş

Merkator

Rus Füzesi Sesten 8 Kat Hızlı

Yerel basında Cumartesi günü çıkan haberlere göre, Rusya'nın en yeni Tsirkon 3M22 hipersonik gemisavar füzesi testler sırasında 8 Mach hıza ulaştı. Gelişmiş ve modern savaş gemileri ve denizaltılar için tasarlanan Tsirkon füzeleri, ilk olarak Amiral Nakhimov ve Pyotr Veliky nükleer güçle çalışan kruvazörlerinde kullanılacak. Beşinci nesil Husky sınıfı nükleer denizaltıların da Tsirkon 3M22 ile silahlanması bekleniyor. 300-400 km menzile sahip füzelerin testleri, 2016 Mart ayında başladı. Üretiminin ise bu yıl içinde başlaması planlanıyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/rus-fuzesi-sesten-8-kat-hizli/4199/1 Mesajı Paylaş

nokta

Rusya'nın Hipersonik Füzesinde Yeni Dönem

Rusya'nın geliştirdiği Tsirkon hipersonik füzesinde bir ilk yaşandı. İlk kez bir gemide test edilen Tsirkon ile ilgili Rus haber ajansı TASS'a konuşan kaynaklar, füzenin Proje 22350 Amiral Gorshkov firkateyninden fırlatıldığını açıkladı. Barents Denizinde kara hedefine karşı gerçekleştirildiği belirtilen testte, Tsirkon'un menzilinin 500 kilometreyi aştığının altı çizildi. Kaynaklar, 2020 yılı boyunca füze testlerinin devam edeceğini ve Amiral Gorshkov firkateynindeki testlerin tamamlanmasının ardından nükleer denizaltılarda sürecin devam edeceğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2019'da füzenin dokuz mach hıza ulaşabildiğini belirtirken; Kalibr seyir füzeleri ile donatılabilen gemilerde Tsirkon'u kullanmayı planladıklarını sözlerine eklemişti.

https://c4defence.com/Gundem/rusyanin-hipersonik-fuzesinde-yeni-donem/9424/1 Mesajı Paylaş

nokta

Hipersonik Füze Su Altına İniyor

Hipersonik füzelerin kullanımı yaygınlaştıkça farklı görevlere yönelik modelleri de türetilmeye başlandı.

Sesten en az 5 kat daha hızlı giden mühimmatlar üzerine en kapsamlı çalışmaları yürüten ülke olan Rusya, sistemleri denizin altına indirecek. Ocak ayında yapılan denemede RFNS Admiral Gorshkov fırkateyninden fırlatılan 3M2 Zircon, önümüzdeki günlerde RFNS Severodvinsk (K-560) denizaltısıyla denemelere tabi tutulacak. Test atışı içinse kesin bir tarih belirtilmedi.

300 ila 400 kg harp başlığı taşıdığı düşünülen Zircon'lar, 8-9 Mach süratle hedeflere intikal ediyor.

https://c4defence.com/Gundem/hipersonik-fuze-su-altina-iniyor/9492/1 Mesajı Paylaş

nokta

Rusya, Gemisavar Füzesini Test Edecek

Tsirkon füzesinin bu seneki ilk testi, Proje 22350 Amiral Gorshkov firkateyninden icra edilecek. Rus savunma sektöründen bir kaynak, Tsirkon'un bahar ayında test edileceğini açıkladı. Saatte 11 bin kilometre hıza ulaşabilen gemisavar füzesi, denizaltılarda ve Kalibr sınıfı seyir füzesiyle donatılabilecek olan gemilerde kullanılabilecek. Füzenin, Rusya'nın geliştirmekte olduğu Husky sınıfı beşinci nesil nükleer denizaltısında da operasyonel olması bekleniyor.

https://c4defence.com/Gundem/rusya-gemisavar-fuzesini-test-edecek/9578/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter