CAMM/CAMM-ER Hava Savunma Sistemi

Başlatan Destiny, Şub 19, 2016, 03:51 ÖS

« önceki - sonraki »

Destiny

CAMM/CAMM-ER Kısa-Orta Menzilli Hava Savunma Sistemi

CAMM(Common Anti-Air Modular Missile) hava,kara ve deniz unsurları için ortak bir çözüm için geliştirilen yeni nesil modüler bir kısa-orta menzilli hava savunma sistemidir. Bilinen ve proje halinde olan tüm hava tehditlerine karşı tam koruma sağlamak için geliştirilen CAMM gelişmiş teknolojileri bünyesinde barındırmaktadır. Projenin deniz ayağı Sea Ceptor olarakda bilinen CAMM gemi tabanlı hava savunmasını sağlamak için Kraliyet Donanmasının Tip 23 fırkateynlerine sunulacak, aynı füze Kraliyet Topçularının hava savunma çekirdeğini oluşturacaktır.
Gelişmiş Aktif RF arayıcı başlığı ve çift yönlü datalink kullanan CAMM her türlü hava koşulunda her tür hava hedeflerine karşı yüksek yetenek göstermektedir.

CAMM-ER, CAMM ailesi üzerinden geliştirilen kara, deniz ve hava unsurları için ortak bir çözüm amaçlı geliştirilen uzatılmış menzil/orta menzilli bir versiyonudur. CAMM-ER güdüm başlığıda CAMM gibi her türlü hava koşulunda yüksek performans sunan Aktif RF arayıcı başlık bulunmaktadır. ''' CAMM/ER yüksek maliyetli ve karmaşık atış kontrol radarlarına ihtiyaç duymaz. '''

OPERASYONEL PERFORMANS

- Aynı anda birden fazla hedefe karşı yüksek atış oranı
- Soft dikey fırlatılış ile düşük fırlatma izi ve yüksek performans
- Hedefleme için her hangi bir gözetim radarı ile uyum
- 360° Koruma Alanı
- Her türlü hava koşuluna uyumlu Aktif RF Arayıcı
- Füze ve Fırlatıcı arasında çift yönlü datalink
- Üçüncül hedefleme için tasarım
- En az lojistik destek ve bakım

TEKNİK ÖZELLİKLER

Ağırlık : 99kg(CAMM), 160kg(CAMM-ER)
Uzunluk : 3.2m(CAMM), 4.2m(CAMM-ER)
Çap : 166mm(CAMM), 190mm (CAMM-ER)
Menzil  : 25km+(CAMM), 45km+(CAMM-ER)
Güdüm : Aktif RF başlık + Çift Yönlü Datalink(Orta yol safhada hedef veya rota güncellemesi için)
Motor : Katı Yakıtlı Roket Motoru
Hız : 3 mach +
Mesajı Paylaş

Destiny

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter