İŞİD

Başlatan dalamper, Eyl 30, 2015, 09:42 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

dalamper

IŞİD, 14 yaş üstü herkesin iletişim bilgilerini polise bildirmesini ve kızları Rakka'da üniversite okuyan aileleri, kızlarını üniversiteden almalarını ya da 3 gün içerisinde şehri terk etmelerini gerektiğini duyurdu.

Mesajı Paylaş

BGTN

#16
Eki 15, 2015, 08:59 ÖS Last Edit: Eki 15, 2015, 09:21 ÖS by BGTN
Boyle bir haberin tek bir amaci olabilir, savasi Turkiye'ye tasimak Turkiye'yi batakliga saplamak..

TSK, ISID haberini yalanladi..

Secimleri bir an once halledip hukumetin kurulmasi lazim. Gelisen olaylarin hicbirine hakim degiliz. Yetmiyormus gibi elde edilen kazanimlarin da nasil kaybedildigine seyirci kaliyoruz. Mesajı Paylaş

BETONBEY

#17
Eki 16, 2015, 10:58 ÖÖ Last Edit: Eki 16, 2015, 11:06 ÖÖ by BETONBEY
Tüm arkadaşlarıma güzel bir forum dileyerek sözlerime başlamak istiyorum.

Seçimlerin yapılarak öyle yada böyle bir nihayete varması, ama özellikle güçlü bir iktidara kavuşmak bu dönemde olmazsa olmaz koşul diye düşünüyorum.

İç istikrara bir nebzede olsa kavuşmak dış sorunların çözümünde anahtar rol oynayacaktır kanaatindeyim.

Eskiden sadece bizim sorunumuz olan mülteci sorunu artık Avrupanında sorunu;) Bu minvalde yaşadığımız mevcut mülteci sorunu üzerinden kazanımlar elde etmek, başka ülkeleride dolaylı olarak Suriye ve İşid olayında taraf konumuna getirmek, Rusya minvalli yeni gelişmelerde bölgede denge sağlanması ve istediğimiz hedeflere ulaşabilmek babında önemli olacak diye düşünüyorum.

Ayrıca Rusya ile bölgede mücadele etmek yerine müzakere etmenin daha akıllıca bir yöntem olacağı kanaatindeyim.

Sonuçta herkes kendi ali menfaatleri için mücadele ediyor. ABD-Rusya ekseninde bir denge politikası oluşturmak ülke yararına olur fikrindeyim.

ABD'de yapılacak 2016 seçimleri bölgede nelerin değişeceğini gösterecek.

Hayat tücrübem Cumhuriyetçilerin seçimi kazanabileceğini ve Suriye özelinde değil bölgenin tamamında tüm dengelerin değişeceğini, güvercinlerin yerine gelen şahinlerin kaybolmaya yüz tutan Abd hegamonyasının tesisi için oluk oluk kan akıtacağı yönünde ikaz ediyor.

Bu meazda ülkenin başında güçlü bir iktidar olmalıki gerekli hamleleri yapabilsin ve akacak kan bizim olmasın diyorum.

Mesajı Paylaş

malpsoy

Irak Çin'den aldığı İHA ile IŞİD'i vurdu!

Irak Savunma Bakanlığı tarafından Çin'den satın alınan silahlı CH-4B İnsansız Hava Araçlarıyla IŞİD'e karşı ilk kez hava operasyonu düzenlendi.

10 Ekim 2015 tarihinde Kut Hava Üssü'nden kalkış yapan CH-4 silahlı İHA belirlenen IŞİD mevzilerini AR-1 / HJ-10 tipi anti-tank füzesi ile vurdu. Saldırı anı Irak Savunma Bakanı Khaled al-Obeidi tarafından canlı olarak izlendi.

Çin Havacılık Bilim ve Teknoloji firması tarafından geliştirilen CH-4 İHA sisteminin azami kalkış ağırlığı yaklaşık 1.350 kg civarında. Operasyonel menzili 250 km olan CH-4 keşif rolünde 30, silah yüklü olarak 14 saat görev yapabiliyor.

CH-4, Lan Jian 7 (Mavi Ok 7) lazer güdümlü füze, TG100 lazer / INS / GPS güdümlü bomba ve AR-1 / HJ-10 anti-tank dahil olmak üzere 350 kilograma kadar yük taşıyabiliyor.

http://savunmaveteknoloji.com/irak-cinden-aldigi-iha-ile-isidi-vurdu/
Mesajı Paylaş

BETONBEY

#19
Eki 19, 2015, 12:16 ÖS Last Edit: Eki 19, 2015, 12:21 ÖS by BETONBEY
Bizim Anka'nın neyi eksik bu İha'dan :-\

Silahlısı Satcomsuz, Sarsız üretilip, Cirit ve Bozok Lazer Güdümlü Mini Füze ile rahatça kullanılabilir diye düşünüyorum.

10 tane silahlı, 10 tane silahsız Anka Suriye'de, Irak'ta ve dahi G.doğu'da neler yapmaz!!! Mesajı Paylaş

dalamper

Lübnan güvenlik güçleri, Beyrut'ta bulunan Suudi Arabistan Elçiliğine saldırı planlayan IŞİD liderini, Eyn El-Hilve Filistin göçmen kampında tutukladığını duyurdu. Mesajı Paylaş

dalamper

Delta Force'un IŞİD'e düzenlediği operasyonda ölen operatörü; Uzman Çavuş Wheleers.

Mesajı Paylaş

mhm

 Irak sınırları içinde IŞİD'e karşı yapılan rehine kurtarma operasyonu ile ilgili Pentagon açıklaması:

"Early today in Iraq, at the request of the Kurdistan Regional Government, U.S. Special Operations Forces supported an Iraqi Peshmerga operation to rescue hostages at an ISIL prison near Hawijah, Iraq.

This operation was deliberately planned and launched after receiving information that the hostages faced imminent mass execution. It was authorized consistent with our counter-ISIL effort to train, advise, and assist Iraqi forces.

The U.S. provided helicopter lift and accompanied Iraqi Peshmerga forces to the compound. Approximately 70 hostages were rescued including more than 20 members of the Iraqi Security Forces. Five ISIL terrorists were detained by the Iraqis and a number of ISIL terrorists were killed as well. In addition, the U.S. recovered important intelligence about ISIL.

One U.S. service member was wounded during the rescue mission acting in support of Iraqi Peshmerga forces after they came under fire by ISIL. He subsequently died after receiving medical care. In addition, four Peshmerga soldiers were wounded.

On behalf of the men and women of the Department of Defense, we offer our sincere condolences to the family of the U.S. service member who was killed in this operation. The U.S. and our coalition will continue to work with our Iraqi partners to degrade and defeat ISIL, and return Iraq to the full control of its people."


Ayrıca ABD tarafından IŞİD'e gerçekleştirilen saldırılarla ilgili bazı bilgiler:

- 8 Ağustos 2014'ten 15 Eylül 2015 tarihine kadar olan saldırılarda ABD 4 milyar dolar harcamış. Günlük maliyet ortalama 10 milyon dolar seviyesindeymiş.

8 Ekim 2015 itibari ile ABD'nin saldırıları ile ilgili tablo:Kaynak: http://www.defense.gov/News/Special-Reports/0814_Inherent-Resolve
Mesajı Paylaş

dalamper

Kürt Bölgesi Güvenlik Konseyi, IŞİD'e yapılan operasyona; 48 Peşmerge, 27 Delta Force Operatörünün katıldığı, 69 rehinenin kurtarıldığı ve 20'den fazla IŞİD militanının öldürüldüğünü bildirdiler. Mesajı Paylaş

dalamper

IŞİD'e yapılan operasyonun videosu olduğu söyleniyor. Zira izleyemiyorum. https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=UNvs0dvtoc0

Mesajı Paylaş

BGTN

#25
Eki 25, 2015, 06:17 ÖÖ Last Edit: Eki 25, 2015, 06:35 ÖÖ by BGTN
Hawija'da duzenlenen iyi bir egitim operasyonu da diyebiliriz galiba..  Sn. Dalamperin paylastigi goruntude sikinti yok galiba, liveleak'e yakinda biraz daha fazla goruntu duser. http://www.liveleak.com/view?i=6b3_1445726558
Sincar'da ABD hava destegiyle duzenlenen operasyona BTÖ'lulerin de katildigi yaziliyor. Mesajı Paylaş

dalamper

Şii Milisler/Irak Ordusu, Samarra'da zor anlar yaşıyor. IŞİD, bombalı araç saldırıları gerçekleştiriyor ve Tıkrit-Samarra yolunu kontrol altına aldıklarını iddia etti.

Mesajı Paylaş

Kayı

Harzemşah üstadın ilk sayfadaki yorumlarına katılmamak elde değil ancak sonuçlar erken görülmeye başladı bence ve Türkiye evet Esad'ı ikna edemeyince devirmeyi seçti öyle yada böyle Suriye'yi paramparça etti ancak gelişen olaylarda manevra yapamadı ve stratejisini mevcut duruma göre güncelleyemedi,biz Suriye'yi parçaladığımız için değil zamanında manevra yapıp strateji değiştiremediğimiz için sıkıntılar çekicez çekiyoruz...


Ne pahasına olursa olsun Kürt kantonlarını ciddi şekilde vurmuş olsaydık bugün elimiz çok güçlüydü... Mesajı Paylaş

dalamper

IŞİD'e ait olduğu söylenen mühimmat.

Mesajı Paylaş

dalamper

Ocak 2014'den 2015 Ekim'e kadar IŞİD'in öldürdüğü Iraklı subaylar.

Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter