Almanya

Başlatan minigitav, Oca 20, 2016, 11:58 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

minigitav

Soğuk savaş gerçekten başlamış.Eskiye hızla dönülüyor.Terör bir kez dış politika aracı olarak kullanılıp desteklenmeye başladı mı hiç bir ülke bundan kurtulamaz.Almanyanın baş belası RAF yani Kızıl Ordu Fraksiyonu yeniden dirilmiş.

Haber Euronewsten

Bremen'deki terk edilmiş araçta 'RAF'tan izler

Almanya'da terkedilmiş iki araçta yapılan incelemede polisin Alman Kızıl Ordu Fraksiyonu'nun (RAF) üç eski üyesinin parmak izine rastladığı ortaya çıktı. Araçlar geçtiğimiz yılın Haziran ayında Bremen'deki bir soygun girişiminde kullanılmıştı. 1998'de dağılan radikal sol örgütün üç üyesi (Daniela Klette, Volker Staub ve Burkhard Garweg) yıllardır arananlar listesinde yer alıyor.

http://tr.euronews.com/2016/01/20/bremen-deki-terkedilmis-aracta-raf-tan-izler/
Mesajı Paylaş

ocay

Almanya önümüzdeki 15 yılda 130 Milyar Euro ayırıyor modernizasyon yatırımlarına.

Germany plans EUR130 billion military investment

Key Points
Germany is planning to almost double defence equipment spending
Most of the additional funds are set for the German Army


German defence minister Ursula von der Leyen presented a major defence equipment spending package to the German parliament on 27 January, setting out EUR130 billion (USD142 billion) in defence procurement over the next 15 years.

Germany's defence minister has outlined a major increase in defence equipment procurement spending over the next 15 years. Germany's ground forces are to be the main beneficiary.


This represents a major increase in defence investment as the plan calls for an average yearly investment of some EUR8.6 billion up until 2030, compared with the current level of EUR4.7 billion.

Von der Leyen's package includes not only the procurement of more systems and platforms, but also the overhaul and modernisation of existing platforms. In total the Federal Ministry of Defence (BMVg) has identified about 1,500 individual measures it wants to take by 2030.

Instead of treating the plans as a temporary budgetary spike to cover immediate investment requirements, the BMVg is looking for this to be set out as a permanent increase of the country's defence budget (EUR33 billion in 2015). This seems likely to happen, as Von der Leyen stated her spending plans had met with general approval from the Federal Ministry of Finance.

Von der Leyen's plan calls for an immediate increase of land systems numbers, including increasing Leopard 2 main battle tank (MBT) numbers from 225 to 320; Fennek reconnaissance vehicles from 217 to 248; Boxer 8x8 armoured personnel carriers (APCs) from 272 to 402; and PzH 2000 self-propelled howitzers from 89 to 101. Additionally, up to 192 Marder infantry fighting vehicles (IFVs) could be retained in service alongside the already planned 342 Puma IFVs.

Naval and Luftwaffe equipment numbers are not affected or only marginally so, with the army set to reap the immediate benefits of the planned investment spree. At the core of this lies the decision to fully arm each army unit with organic equipment, compared with the current 70% level.

COMMENT
The BMVg's plans come just days after the parliament's commissioner for the armed forces, Hans-Peter Bartels, presented his annual report on the Bundeswehr, criticising low material readiness numbers and flawed spare parts economy, calling it a culture of "managing deficiency".

The Bundeswehr's inventory at the end of 2015 indeed makes for mixed reading: while most systems reach acceptable or better readiness numbers, others are poor. The country's helicopter fleet fares particularly badly, with only 7 out of 43 Airbus Tiger attack helicopters and only 5 out of 40 NHIndustries NH90 transport helicopters being fully available and ready. Fixed-wing aircraft also fare relatively poorly, with 38 of 93 Panavia Tornado strike aircraft, 38 of 114 Eurofighters, and 21 of 50 Transall transport aircraft being fully mission-ready.
Mesajı Paylaş

Baltica

#2
Haz 26, 2016, 06:26 ÖS Last Edit: Tem 24, 2017, 02:23 ÖS by Yönetim
http://www.hurriyet.com.tr/almanyada-turkler-parti-kuruyor-40122593

Aciklamalar, cok manidar ! :)

"Almanya'da meclislerdeki Türk kökenli milletvekillerinin yeni partinin kurulmasıyla kendi oylarının azalacağının bilincinde olduklarını ifade eden Aru, "Onları korku sardı. İlginç buluyorum. Türkiye'ye gidip  parti bürosu açan Almanlar, Türkiye'ye gidip, HDP'yi körükleyen, destekleyen, onun için propaganda yapan, o partinin güçlenmesini isteyen aynı insanlar, 'sen Almanya'da parti kurmakla Almanya'yı bölüyorsun. Bu iyi olmaz. Buradaki azınlıklar için yararlı, faydalı olmaz' diye tavırlar alıyorlar" şeklinde konuştu.               

Parti olarak aile politikasına önem verdiklerini ifade eden Aru, tarihi dayatmaları durdurmak, sığınmacıları desteklemek ve Alman savunma sanayinin ihracatını azaltmayı hedeflediklerini, bu konularda çeşitli öneriler getirdiklerini belirtti. " Mesajı Paylaş

korat

Geç kalındı ama sadece Türkler dayanarak federal mecliste yer bulmaları zor. Önceden de buna yönelik girişimler vardı ama sonuçsuz kaldı. Fakat federal meclisteki Türk kökenli milletvekillerinin de Türkleri ne kadar temsil ettikleri de ortada. Zaten bütünüyle Türkleri temsil edeceğim diyen bir Türk kökenli milletvekilini de Alman partiler aday göstermez ancak yerel mecliste yer bulabilirler kendilerine.    Mesajı Paylaş
Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

matmat26

Almanya da 16 milyon ve her geçen gün artan göçmen nufusu var. Bu oyları da kendilerine çekerek başarılı olabilirler. Mesajı Paylaş
Vatanımın üzerine çöreklenmiş olan kara bulutlar arasında hala parlamakta olan yıldızları seçmekteyim..

turkdefence

Türklerden oluşan yerine Göçmenlerin hepsini kucaklayan bir politika izleyen parti kurmaları başarı şanslarını artıracaktır.

Bir de TC vatandaşı diye PKK sevicileri partilerine doldurmasınlar yeter. Mesajı Paylaş

putty

Çok gereksiz olur. Uygun sol partilerde siyaset yapmaları daha mantıklı. Kendilerini yeni parti ile ifade etmeye çalışaklarına bulundukları siyasi partide etkin olmayı yönlendirici olabilmeyi zorlasınlar. Yapamadıkları şey varsadaolduğu kadar, her şeyi başaramayabilirler azınlıkların kaderi bu. Mesajı Paylaş

korat

Sevgili putty sen hiç bir alman partinin bu ülkedeki Türk toplumunu bütünüyle temsil edecek birini milletvekili yapacağını düşünüyormusun? Bu son federal parlamentoya gelen zırvalığın nasıl geldiğini unutmayalım. Mesajı Paylaş
Her yeni nesil uçak yeni bir stratejimi gerektirir?

HDS

Öte yandan, @putty mesele zaten üzüm yemek değil ki, bağcı dövmek. Türkler'in meselelerini gündeme getirmek bir şey. Ama kurucu kendisi de söylemiş; Türkiye'de beş beş konuşan adamlar kendi memleketlerinde bizi hizipçilikle suçluyorlar, diye.
Oy alırlar mı? Becerikli olurlarsa evet. Bu şekilde Almanya iç siyaseti kısmen de olsa şekillenebilir mi? Evet.
"Daha bunlar iyi günleri" diyeceğim, olmayacak.  ::)
Siyasetle, politika ile uğraşmayı sevmeyen Alman, buna, lakırdıya çok meraklı Türkler'in onların siyasi sisteminde ne ağırlık kazanabileceğini görürler mi? Bakalım.. Mesajı Paylaş

putty

% 5 baraj var sistemin dışında kalırlar meclise tek bir adam bile sokamazlar. Muhafazakar Alman larda bundan hiç rahatsız olmaz. Sol partilere gidecek oylar meclisin dışında kalacak fasa fiso partilere dağılırsa hangi sağcı alman bundan rahatsız olur yada zarar görür.
Alman seçim sistemini bilmiyorum bilen birisi anlatırsa matematiksel olarak mantıklımı öğreniriz. Mesajı Paylaş

byemre

O daha iyi ya en azından kendi ülkelerinin aleyhine yasa teklifi veremezler ! Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Almanyanın Türkiye aleyhindeki faaliyetleri zirve yapmış durumda.Hem iktidar hem de muhalefet konu Türkiye olunca birlikte hareket ediyorlar.Bunu Almanyanın resmi haber ajansı Deutsche Welle'nin bugünkü gündeminde de görmek mümkün.Adeta tüm haber başlıkları Türkiye karşıtı.

http://www.dw.com/tr/g%C3%BCndem/s-10201
Mesajı Paylaş

murattekin

DW zaten sürekli olarak Pkk propagandası yapıyor. Kaldığım otelin lobisindeki dev ekranda tüm gün DW yayını vardı ve çok aleni şekilde videoları izleyebiliyorduk. Adamlar bu itleri karizmatik bir özgürlük savaşçısı gibi sunuyorlar. Mesajı Paylaş
...

HARZEMŞAH

İlginç...

"Almanya'dan Ortadoğu'ya yola çıkan yük gemisi Glovis Corona, yük kayması sonucu yan yattı. Gemide bulunan tank ve zırhlı araçlarla ilgili Alman hükümeti açıklama yapmadı.

FRANKFURT - Almanya'da görülen şiddetli fırtına nedeniyle yük kayması sonucu yan yatan bir yük gemisi, tartışmalara neden oldu. Seanews.com.tr sitesinin haberinde Glovis Corona adlı gemide bir tank ve zırhlı araçlar olduğu bildirilid. Alman Körfezi'nde fırtınaya yakalanan gemideki tanklarla ilgili federal hükümetten herhangi bir açıklama yapılmadı.

Geminin Bremerhaven Limanı'na bağlanması esnasında geniş bir polis eskortu da gemiye eşlik etti.

Ekonomi Bakanlığı ve Bremerhaven Gümrük Müdürlüğü yetkilileri, geminin taşıdığı yükle ve diğer detaylarla ilgili ticari sırların gizliliği nedeniyle bilgi verilemeyeceğini belirtti."

http://www.arti49.com/almanyadan-ortadoguya-esrarengiz-tank-sevkiyati-654564h.htm Mesajı Paylaş

Sihirbaz

Alman Hükümeti sosyal medyadaki yalan haberlere karşı savaş açtı.Haber Almanyanın resmi haber kurumu Deutsche Welleden:

"Berlin'de yalan habere savaş

Basında yer alan haberlere göre Alman hükümeti internette nefret içerikli yorumlara ve sosyal medyada yayılan yalan haberlere karşı sert önlemler alınması konusunda anlaştı.

Rheinische Post gazetesinin hükümet kaynaklarına dayandırdığı haberine göre Almanya'da Hristiyan Demokrat Birlik (CDU), Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) ve Sosyal Demokrat Parti'den (SPD) oluşan koalisyon ortakları internetteki nefret içerikli yorumlara ve sosyal medya kanalları üzerinden dolaşıma sokulan yalan haberlere karşı sert önlemler almak istiyor.
Koalisyon ortaklarının bu konuda anlaştığını yazan gazeteye göre hükümet Facebook, Twitter ve diğer sosyal medya platformlarının birer şikayet seçeneği oluşturmasını ve 24 saat içinde de bu şikayetlere yanıt verilmesini zorunluluk haline getirmeyi amaçlıyor. Bu uygulamayı hayata geçirmeyen sosyal medya platformlarının da para cezasına çarptırılması planlanıyor.

Yükümlülüklerini yerine getirmiyorlar

Gazeteye yaptığı açıklamada para cezasının etkili olması gerektiğini belirten CDU Meclis Grup Başkanı Volker Kauder, Facebook ve diğer platformların nefret içerikli yorumların, yalan haberlerin ve iftira nitelikli paylaşımların silinmesi gibi bazı yasal yükümlülüklerini çok az yerine getirdiğini ifade etti.
Bu nedenle yeni bir hukuki düzenleme yapılması gerektiğini dile getiren Kauder, bu yükümlülüklerin yerine getirilmesi için belli bir süre verileceğini kaydetti.
Bu yıl yapılacak genel seçimler için de adil bir ortam oluşturulması gerektiğini dile getiren Kauder, "Amerikan seçimlerinde yaşadığımız olayların Almanya'da tekrarlanmasına izin veremeyiz" dedi.
Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas da Facebook'un silme uygulamasını iyileştirmesini beklediklerini dile getirerek "Hala az sayıda ceza gerektiren içerikler siliniyorsa, bunun yasal sonuçları olmalıdır" şeklinde konuştu.

İletişim biçimleri kabalaşıyor

Alman Meclis Başkanı Norbert Lammbert de "sosyal medyadaki iletişim biçimlerinin kabalaştığı" eleştirisinde bulundu. İftira, küfür ve şiddet içerikli tehditlerin hiçbir şekilde kabul edilemeyeceğini ifade eden Lammbert, nefret içerikli yorumlara karşı etkili önlemler alınmasını dilediğini söyledi. Lammbert, bu tür suçların cezalandırılması gerektiğine dikkat çekti."

http://www.dw.com/tr/berlinde-yalan-habere-sava%C5%9F/a-37132568

Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter