TAI Şimşek

Başlatan Tolga Özbek, Oca 03, 2016, 11:01 ÖS

« önceki - sonraki »

kurtkapan

Yıllar önce bu habere denk gelmiş, geçen yıl araştırıp bakmıştım. O prototip sanırım hiç uçmadı. 2010'da başlayan haberler 2015'te son buluyor. Uçtuysa da ben göremedim. Starkey sonra şirketi kapatıp Raytheon Missile Sytems'de işe başlamış.

Bir teknoloji göstericisi olarak, içinde sadece jet motoru olan bir kaporta yapılabilir. Amaç buysa güzel, üniversitelerle birlikte çalışılsın. Ancak böyle bir platformun askeri bir anlamı olamaz, içine konulması gereken aviyonik EO sistemleri dolayısıyla. Onlar tek başına 100 kilo yahu.

Fuji'nin TACOM aracı vardı. Subsonik ve 600 kilo:
http://www.icas.org/ICAS_ARCHIVE/ICAS2004/PAPERS/075.PDF Mesajı Paylaş

farabi

Haz 21, 2019, 04:41 ÖS Last Edit: Haz 21, 2019, 04:43 ÖS by farabi
Raytheon MALD benzeri , sahte hedef görüntüsü oluşturacak ya da karıştırma yapacak bir tür itkili minyatür dekoydan bahsediliyor işte. Fakat kanat altından bırakılacak ve 100kg ağırlığında olacak bu iha, TFX ile ses üstü hızlarda nasıl 300-400 mil uçuş yapacak , böyle bir şey mümkün mü ? Mesajı Paylaş

saladin

100kg supersonic IHA'nin zaten hedef uçak, veya doğrudan hedefe uçan kamikaze IHA olmasından baska bir uygulaması olmaz bence. Yani o 300-400 mil ne kadar mantıklı bilmiyorum. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter