İçinde Bulunulan Yılın Askeri Proje Beklentileri (2020)

Başlatan ocay, Oca 01, 2016, 01:59 ÖS

« önceki - sonraki »

putty

Nisan 2019 da seçimler olduğuna göre 2018 de bitti bitmedi demeden elde ne varsa vatandaş ile paylaşılacaktır.
Atmaca Gezgin Yıldırım türevleri. Mesajı Paylaş

Karabasan

Oca 07, 2018, 08:58 ÖÖ Last Edit: Oca 07, 2018, 10:19 ÖÖ by Alkyone
• 2018'de 13 ATAK Helikopteri'nin teslim edilmesi bekleniyor
• Böylece yıl sonunda helikopter sayısı 40'a ulaşacak
• 11. helikopterin teslimiyle 2 Faz 2 konfigürasyonuna geçilecek
• 2018'de 3 A400M uçağı ile iki CH-47 Chinook helikopteri daha Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girecek
https://twitter.com/gooksel Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

HARZEMŞAH

@Alkyone, bu sene 3 adet A400M teslim alacağız... Mesajı Paylaş

Karabasan

Belli Başlı Projelerde Yapılacak Teslimatlar

Son dönemde envanterine giren yerli üretim insansız hava araçlarıyla (İHA) terörle mücadeledeki etkinliğini artıran Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK), 14 silahlı İHA ile 140 mini İHA'nın yıl içinde teslim edilmesi planlanıyor.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, yeni dönemde Türkiye'nin, savunma sanayisinde ileri teknoloji ve özgün tasarım anlamında küresel oyuncu haline gelmesi hedefleniyor. Buna yönelik devam eden ANKA ve taktik İHA projeleri kapsamında 14, döner kanatlı İHA projeleri çerçevesinde ise 140 mini İHA'nın teslimatı yapılacak. Emniyet güçlerine bomba imha kabiliyetinin arttırılması amacıyla çeşitli özelliklerde 61 bomba imha robotu teslim edilecek. 90 kilometre menzilli Kasırga K+ ve 280 kilometre menzilli BORA güdümlü füze ve silah sistemi kafile teslimatlarına yıl içinde devam edilecek.

Hava Kuvvetleri Komutanlığının operasyon ihtiyaçları kapsamında çeşitli özelliklerde 2 bin 485 güdüm kiti ve bombanın teslimatı tamamlanacak. Geliştirme faaliyetleri tamamlanarak seri üretimine geçilen füzelerden olan L-UMTAS, UMTAS ve MAM teslimatları da sürecek. Bu kapsamda 405 L-UMTAS, 139 UMTAS ve 713 MAM füzesi envantere alınacak.
http://aa.com.tr/tr/turkiye/turk-silahli-kuvvetlerindeki-siha-sayisi-artacak/1030440 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Karabasan

"2020 yılından beklentiler" şeklinde bir liste yapacak mıyız? Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

HARZEMŞAH

Oca 06, 2020, 09:36 ÖÖ Last Edit: Oca 06, 2020, 10:09 ÖÖ by Yönetim
SSB tarafından yayınlanan 2020 teslimat listesi şöyle:

Deniz

- TCG Anadolu envantere girecek

- Test ve eğitim gemisi TCG Ufuk envantere girecek

- 2 adet acil müdahale dalış eğitim botu teslim alınacak

- İkinci SAT botu envantere girecek

- DİMDEG de detay tasarım tamamlanacak

- Preveze Yarı Ömür Modernizasyonunda ön tasarım tamamlanacak Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Oca 06, 2020, 09:47 ÖÖ Last Edit: Oca 06, 2020, 10:09 ÖÖ by Yönetim

KARA

- BMC Vuran, BMC Kirpi-II, Kriminal inceleme aracı KIRAÇ, gizli zırhlı küçük otobüs GİZKO ve zırhlı ambulans teslimatları sürecek

- EGM için gizli silah kuleli zırhlı kamyonetler teslim alınacak

- KKK için MKKKKA-Mayına Karşı Kısmi Korumalı Kurtarıcı Zırhlı Araç teslim alınacak

- 6X6 Mayına Karşı Korumalı Aracın ilk teslimatları alınacak

- Havadan taşınabilir 105 mm çekili obüs BORAN'ın ilk teslimatları yapılacak

- Zırhlı Amfibik Hücum Aracı ZAHA'nın kalifikasyon testlerine başlanacak

- Hafif, orta, ağır sınıf insansız kara araçları ihalesine çıkılacak ve bazı sınıflarda teslimatlar yapılacak
- Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Oca 06, 2020, 09:57 ÖÖ Last Edit: Oca 06, 2020, 10:10 ÖÖ by Yönetim

MÜHİMMATLAR

- Bozdoğan görüş içi hava-hava füzesi envantere girecek

- Hisar-O harp başlıklı tam atım testleri gerçekleştirilecek

- KORKUT teslimatları sürecek

- MANPADS kara-hava füze atış testleri yapılacak

- HGK, KGK, LGK, SOM-A, UMTAS-L, UMTAS, OMTAS, MAM, DSH teslimatları sürecek

- MPT-76, MPT-55, milli tabanca METE teslimatları devam edecek

- MPT-76 tüfek bombaları teslimatı sürecek

- HİSAR-A envantere girecek

- FIRTINA obüsleri için yerli sevk sistemleri geliştirşlecek
  Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Oca 06, 2020, 10:02 ÖÖ Last Edit: Oca 06, 2020, 10:10 ÖÖ by Yönetim

ELEKTRONİK SİSTEMLER

- Kritik tesislerin mini/mikro İHA tehditlerine karşı korunması projesi ihale edilecek.

- ASELPOD hedefleme podlarının teslimi sürecek.

- RAKAS - MUKAS Projesi kapsamında Radar Karıştırma ve Aldatma Simülatörü (RAKAS) sistemi teslim edilecek.

- Radar Elektronik Destek (ED)/Elektronik Taarruz (ET) Sistemleri Projesi kapsamında ED ve ET sistemleri kullanıma sunulacak.

- Kent Güvenlik Yönetim Sistemi ve Plaka Tanıma Sistemi Projesi kapsamında yurt içindeki kurulumlara devam edilecek.

- Modüler geçici üs bölgelerinin teslimatları sürecek.

- Çeşitli tiplerde karıştırıcı, köreltici, İHA önleyici sistem ile telsiz teslimatları yapılacak. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Oca 06, 2020, 10:06 ÖÖ Last Edit: Oca 06, 2020, 10:11 ÖÖ by Yönetim

İLETİŞİM VE UYDU PROJELERİ

- X Bant Uydu Muhabere Sistemi Projesi kapsamında teslimatlara başlanacak.

- Dünyada yalnızca 7 ülkede üretilen x-ray araç ve konteyner tarama sistemlerinin yerli imkanlarla üretilmesi amaçlanan Milli Tarama Sistemi (MİLTAR) Projesi sözleşmesi imzalanacak.

- Dost Düşman Tanıma Tanıtma Sistemi (IFF) Mod 5/S Projesi kapsamında öncelikle F-16 olmak üzere çeşitli hava ve deniz platformlarına milli IFF cihazları entegrasyonu yapılacak.

- Elektronik harp korumalı, 30-512 Mhz frekans aralığında çalışan ve frekans atlama özelliğine sahip, 5 farklı dalga şekli yüklü ve istenildiğinde yeni dalga şekilleri yüklenebilen yeni tip el telsizi (EHKET) sahaya verilecek.

- Emniyet Genel Müdürlüğüne Kamu Güvenli Haberleşmesi için kullanıma sunulması planlanan Geniş Bant LTE teknolojisine dayalı sistem tedarik edilmesi ve DMR + LTE hibrit terminal geliştirilmesine yönelik projenin imzalanması planlanıyor.

- Kombine Çoklu Mini Uydu Geliştirme Projesi ve Göktürk-3 Sentetik Açıklıklı Radar Uydusu Sistemi Geliştirme Projesi kapsamında teklifler alınacak.

- Hibrit motor sistemleri ve enerji depolama sistemleriyle ilgili yeni projeler gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

- Sabiha Gökçen Havalimanı ikinci pist inşaatı bitecek ve yeni terminal binası inşaatı başlayacak. Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

HAVA

- TAI Aksungur TİHA envantere alınacak

- Baykar Akıncı TİHA 2020 sonunda teslim edilecek

- K.K.K.lığı için Temel Eğitim Helikopteri Projesi kapsamında sözleşme imzalanacak

- ATAK FAZ-2 helikopterlerini yapılacak detay testlerden sonra teslimat başlayacak

- Özellikleri geliştirilmiş Kamikaze Mini İHA Kargu-2'lerin teslimatlarına başlanacak

- Otonom Taktik Vurucu Sabit Kanatlı İHA Alpagu'nun teslimatlarına başlanacak.Geliştirilmiş Mini İHA'nın teslimatlarına başlanacak

- Kargo İHA'nın sözleşmesini imzalanacak, tasarım ve geliştirme faaliyetine başlanacak
Mesajı Paylaş

murattekin

EGM için gizli silah kuleli zırhlı kamyonetler teslim alınacak

Üstat bu nedir? Devrim muhafızları gibi bir oluşuma mı gidiyoruz? Mesajı Paylaş
...

HARZEMŞAH

Hayır üstadım, şehirlerde, turistik bölgelerde kontrol ve gözetim amacı ile görev yaparken, sivil halkı ve özellikle turistleri tedirgin etmemek amaçlı bir proje...

Yani araç üzerindeki silah kulesi göze batmasın diye... Mesajı Paylaş

Osman

Üstat Sdb, roketsan laçin, kuzgun, kgk nın farklı versiyonları gibi testleri ya da geliştirilmesi devam eden akıllı mühümmat için bir öngörü var mı? Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Az kaldı. Biraz daha sabır... :) Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter