TSK’nın Profesyonelleşme Çabası

Başlatan korat, Mar 11, 2016, 06:53 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

putty

6 aymış yükümlü askerlik ben 12 sanıyordum hangi ara 6 oldu anlamadımki ben her gün forumdayım. 6 aylık asker ilede vatanı nasıl koruyalım kaplan maplan bir yere kadar yani. Bu kurmayların hesapları çok karışık hiç bana göre değil neyle savaşacağız anlamıyorum askerin artık ehemmiyetimi yok eskisi kadar acaba Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Çok yığılma var, bir yandan süre kısaltımı, diğer yandan bedelli derken yığılma eritimeye çalışılıyor.. Mesajı Paylaş

OPTIMUS

bence yeni getirilen karma sistem iyi düsünülmüs.

Aklima takilan soru: Okullar nasil oldu? Sinif astsubay okullari, Askeri Liseler, Harb Okullari? Milli Savunma Üniversitesi denilen bir durum var simdi sanirim.

TSK'nde bir Uzman onbasi, hizmet süresi boyunca uzman cavusluga terfi edip sonra rütbe altina habire cizik mi atacak yoksa astsubaylik subaylik yolu acik mi kendisine?

ABD'nde saha personellerinin yükselmesinde ayricalik/öncelik sahibi olduklarini biliyorum. TSK'nde durum nasil? Mesajı Paylaş

doğu

Baltica Turk silahli kuvvetleri kadar kendi ulkesi disinda bilinen ya da ortulu operasyon gecmisi kac ulkede var ?
 Avrupa kitasi dahil son 50 yildir konvansiyonel savas yasamis kac ulke var bizden baska ?
  Mesajı Paylaş

Fearlessleon

Sn optimus;

Harp ve astsubay okulları eski sistem devam ediyor yalnızca Milli savunma üniversitesi çatısı altındalar.

Ve uzman erbaş için astsubaylık/subaylık yolu açık.

Personel zaten yıl bazlı kıdem/terfi alıyor. Kurmaylık gibi durumlarda sınıfı önem arz ediyor. Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Gönderecegim iki resim sevgili Putty'e TSK'nde profosyenel harekat namina hediyemdir.

Tarla ve ev isleriyle ugrasan kadin kiligindaki jandarma komandolarimiz. Sene 1973, yer BULCA

Yörük cadirinda kilik degistirmis jandarma Komandolar

Mesajı Paylaş

doğu

Cok iyi fotolar, daha once gormemistim. Izninizle bunlari alip su an Idlip'de olan bir kardesime gondermek istiyorum. Altina espiri iceren kucuk bir not ekleyerek tabii :) biraz moral olur..
  Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Izin sizindir, sayin Dogu. Kardesinize selamlar ve OPSEC'in herzaman aklinda olmasi dilegiyle. Mesajı Paylaş

dmc

Bizim komandolarımız çok güzel gözlem-e yaparlar. :) Bu fotoğrafların devamı da vardı hatırladığım kadarıyla. Mekan doğu anadolu olsa gerek. Gerçekten önemli bir konu. Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Sayin dmc elimde elbette daha fazla fotgraf var. Yalniz yer Dogu Anadolu degil. Bu komandolar su okuldan ciktilar Bakalim bilebilecek misiniz. Fotografi ayni yila tekabül ettiriyorum :

Mesajı Paylaş

dmc

Foça körfezi. Mesajı Paylaş

OPTIMUS

Aynen tebrikler. Resimlerini attigim kadin kiligindaki komandolarimiz da bu okuldan mezun olmus ve ayni yil okul icerisinde Siirt Komando Taburu teskil edilerek, trenle Siirt'e gönderilmistir.

Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter