Mısır Silahlı Kuvvetleri

Başlatan korat, Ara 31, 2015, 06:32 ÖÖ

« önceki - sonraki »
Aşağı git

nokta

Mısır Yapımı İlk Gowind Korvet Denize İndi

Mısır, 6 Eylül'de İskenderiye Tersanesi (ASY) tesislerinden Mısır Donanması için ikinci Gowind 2500 Korveti denizi indirdi. Bu Mısır için üretilecek dört adet Gowind 2500 Korvetin ikincisi, ancak bu sınıfta ülkede inşa edilecek ilk gemi.

Mısır Silahlanma İdaresi, Fransız Naval Grubuyla (daha sonra DCNS ) Temmuz 2014 tarihinde  Fransa'nın kuzeybatısındaki Lorient Tersanesinde bir adet Gowind 2500 (El Fateh) tasarımı ve inşası için bir sözleşme imzaladı. Sözleşme ayrıca, takip eden üç korvet için malzeme tedarikini ve ASY'nin ülke içinde üç müteahhitlik gemisi inşa etmesini sağlayacak bir teknoloji anlaşması transferini de içeriyordu.

Gowind 2500 tasarımının daha büyük bir versiyonu Malezya Kraliyet Donanmasının Kıyı Savaş Gemisi programı için temel oluşturuyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/misir-yapimi-ilk-gowind-korvet-denize-indi/6995/1 Mesajı Paylaş

Merkator

Mısır'da MiG-29 düştü

Birleşik Uçak Şirketi, Mısır'da Rus yapımı MiG-29 tipi savaş uçağı eğitim uçuşu sırasında düştüğünü duyurdu.

Uçağın Mısır'a, Rusya ile yapılan ticaret anlaşması kapsamında satıldığı belirtildi. Kazada ölü ve yaralı olduğuna dair herhangi bir bilgi verilmedi.

http://www.kokpit.aero/misir-mig-29 Mesajı Paylaş

saladin

Misir'dan Avrupa'ya rusvete devam. Almanya Meko A-200 satisini  onaylamis. Insan haklari minsan haklari sadece Turkiye'ye yapilan satislarda isliyor nedense.

http://savunmasanayist.com/2019/01/03/misir-almanyadan-meko-a200-aliyor/

Bakalim SA'nin buna verecek parasi kalmis mi. Mesajı Paylaş

nokta

Almanya'dan Mısır'a Onay 

Alman Meclisi (Bundestag) Bütçe Komitesi, Mısır'a 2,3 milyar Euro'luk askeri satış için onay verdi. Satış, anlaşmanın finansal ölçeğini teminat altına almak için ihracat kredi garantisiyle gerçekleştirildi.

Toplam maliyeti 2,3 milyar Euro olarak açıklanan anlaşma kapsamında Mısır Donanması için altı adet savaş gemisi tedarik edilecek. Platformlardan üç adedi, Güney Afrika Cumhuriyeti Donanması'nda da kullanılan MEKO A200 sınıfı olacak. Yaklaşık 120 metre uzunluğunda olan MEKO A200 sınıfı gemiler, 2500 ton deplasmana sahip. Modüler yapısı sayesinde farklı silah ve elektroniklerle donatılabilen gemiler hem denizaltı savunma harbi hem de yüzey harbi görevlerini icra edebilecek kabiliyette. Mısır'ın bu gemileri hangi konfigürasyonda teslim alacağı ise henüz açıklanmadı.

http://m.c4defence.com/Gundem/almanyadan-misira-onay/8016/1 Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Sisi bu gemileri göremez... Mesajı Paylaş

BETONBEY

Sisi görmese ne olur üstadım, asıl bizim bu gemileri suya indirtmememiz lazım...

Bu saatten sonra Mısır'da bize yanaşacak adamı başa getirmezler. Gelen de bu gemileri bizim hayrımıza kullanmayacağına göre nasıl bu projeyi baltalarız onun sondajını yapmak gerek... Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Bundan sonra gelse gelse Müslüman Kardeşler gelir iktidara. Mursi nasıl geldiyse öyle...

Ben orta ve uzun vadede Mısır'ı karşımızda bir tehdit değil, yanımızda bir müttefik olarak görüyorum... Mesajı Paylaş

BETONBEY

Sudan'da Ömer El-Beşir devrilmeye çalışılıyor, Libya'da Hafter güçleri Trablus'a giriyor haberleri geçiyor ve biz hala oy sayıyoruz üstadım...

Gidişat iyi değil, Akdeniz'de bu gidişle tek kalacağız gibi, yemeden içmeden gemi yapmamız gerek, kısa menzilli balistik füzeler hazır, Atmaca'nın biran önce kara konuslu olanını ve hava soluyan hedeflere karşı sağlam bir HSS'ni devreye almamız lazım...

Bu hazırlıklar bence bize yapılıyor. MEB ilan ettigimizde çıngar kopacak ve beşi bir yerde tarifesi ile kafakafaya geleceğiz. Mesajı Paylaş

Albastı

Bir bahane bulup libyada bir üs kurabilir miyiz ? Umh ye bir desteğimiz olur ve yunanistana karşı güzel bir hamle olabilir. Mesajı Paylaş

nokta

Mısır'dan Fransa'ya Çalım

Basında çıkan teyit edilmemiş haberlere göre Mısır Deniz Kuvvetleri, İtalya firması Leonardo'nun ürettiği AW149 helikopterlerinden 20 adet tedarik edecek.  Resmi olarak açıklanmayan üretim anlaşması ilk olarak Fransız haber sitesi La Tribune'de yayımlandı. Leonardo şirketi ise henüz bir açıklama yapmadı.

Mısır geçen hafta, Fransız şirket NH Industries'in helikopteri NH90'ı maliyet etkin olmadığı için tedarik etmeyeceğini, onun yerine Leonardo şirketiyle anlaşma yapacağını bildirmişti. 2014 yılından beri Mısır, Fransa'dan 24 adet Rafale savaş uçağı, iki adet Mistral sınıfı Helikopterli Çıkarma Gemisi (Landing Helicopter Dock) ve dört adet Gowind sınıfı hafif firkateyn tedarik etmişti.

http://www.c4defence.com/Gundem/misirdan-fransaya-calim/8096/1 Mesajı Paylaş

ozbey

Arda Mevlütoğlu  sosyal medyada  ilginç  bir  ileti atmış.
 


Mısırlı el Destur gazetesi, Mısır'ın Güney Kore lisansı ile KM-SAM orta menzilli hava savunma füze sistemi üretimine başladığını iddia etmiş:

https://twitter.com/orko_8/status/1163819277138288648

benim  bu konulardaki genel fikrim  malum,
ya  bu gün,  ya  bi gün. Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter