Palavra Dedektörü: Milli!

Başlatan orko_8, Ara 30, 2015, 10:16 ÖÖ

« önceki - sonraki »

orko_8

Palavra Dedektörü: Milli! "Millilik" kavramı ne yazık ki uzun süredir bağlamı oldukça esnetilmiş ve muğlaklaştırılmış bir şekilde kullanılıyor. Bir ürün ya da çözümün neye göre ve ne oranda milli olduğunu belirlemek kolay değil. Yer yer dezenformasyona varan bu kafa karışıklığını vurgulayan iki ayrı haber girdi Palavra Dedektörü'nün menziline:

A Haber televizyon kanalında 26.12.2015 tarihinde yayınlanan Ajans Hafta Sonu programında muhabir Kerim Ulak, Hakkari Şemdinli'de görev yapan bir birliğe konuk oldu. Yayınlanan haber dosyasında, birliğin yaptığı görevler ve kullandıkları teçhizatlar tanıtıldı.

Yayının sunulduğu şu satırlar ve muhabirin kullandığı benzer ifadeler dikkat çekici:

Türk Savunma Sanayi son yıllarda üst üste başarılı projelere imza atıyor. Bunlardan biri de "Ekürisi" keskin nişancı tüfeği... İşte o tüfekler Mehmetçik tarafından başarıyla kullanılıyor.. A Haber ekibi de, Hakkari Şemdinli'de keskin nişancı tüfeğini kullanan bir timin konuğu oldu.

http://www.siyahgribeyaz.com/2015/12/palavra-dedektoru-milli.html Mesajı Paylaş

BETONBEY

27 Aralık'ta haberi okuyup Savunmaturk.net'te bir üye ileti yazıyor ;D

Buda cevabım ;D


Accuracy tüfeği Birleşik Krallık menşeili bir keskin nişancı silahıdır. Bugün güzel bir inci yumurtlamış gene :D

Bilmediğimiz silahlar hakkında öncelikle netten araştırarak birçok bilgi alabiliriz...
Forumda millet kırıldı gülmekten ;D Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter