Seçme Saçmalar

Başlatan murattekin, Ara 30, 2015, 08:00 ÖÖ

« önceki - sonraki »

warrior

O kadar da değil.Yazan vatandaş,6 yerine 5'e parmağı değmiştir.F-16 oldu,F-15. Mesajı Paylaş

mhm


murattekin

Bayılanlar falan olmuş :P Bayılanların bileklerini kolonya ile ovalamışlar. Hatta "vay başımıza gelen" falan demişler.
Sizin yapacağınız haberciliğin .....
Mesajı Paylaş
...

radar

Fatih Altaylı: ABD, Türkiye'ye müdahaleye hazırlanıyor

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, "ABD derin devleti, Türkiye'yi uluslararası arenada suçlu konumuna düşürüp müdahaleyi gündeme getirecek" ifadelerini kullandı.

Altaylı, 'Türkiye'ye karşı oyun planı' başlığıklı yazısında, "Önce Türkiye'yi uluslararası kurallara uymayan, Batı çıkarlarıyla çelişen bir Ortadoğu diktatörlüğü olarak tanımla. İçerideki gazeteciler, içerideki siyasetçiler, tutuklanan yabancılar üzerinden hukuksuzluk yapan bir ülke olma imajını oturt. Bundan sonra gelinecek aşamalar çok daha korkutucu olmaya aday" ifadelerini kullandı.

'BAŞKA SİYASETÇİLER DE BU DAVANIN KONUSU OLACAK'

ABD'deki işadamı Rıza Sarraf davasıyla da ilgili yorumda bulunan Altaylı, "Davaya Türkiye'den bir kamu bankasının yöneticilerinin karıştırıldığı yetmezmiş gibi, bir de eski bakan (Zafer Çağlayan) sanık koltuğuna oturtuluyor. Büyük ihtimalle başka siyasetçiler de bu davanın konusu olacak gibi görünüyor. Türkiye ise tepki gösteriyor, (ABD Başkanı Donald) Trump'ı arıyor. Ben size söyleyeyim, bu dava Trump'ı aşan bir iş. Bu ABD'nin derin dış politikasının yansımalarından biri. ABD'de 'derin devlet' çok açık biçimde Türkiye'ye karşı bir oyun planlıyor. Bu oyunun Türkiye için hiç beklenmedik noktalara gitmesi, ABD'nin oyun planı içinde olabilir diye görüyorum" ifadelerine yer verdi.

Altaylı, yazısını "Türkiye'ye uluslararası müdahaleyi gündeme taşı. Ve daha sonra da Türkiye'ye müdahale et. Tezgâhlanan senaryo bu gibime gelmeye başladı. Türkiye'nin bir oyun planı var mı bilmiyorum. Ama rakibin antrenmanlarından gördüğüm planı bu" sözleriyle tamamladı.

https://tr.sputniknews.com/analiz/201709131030117623-fatih-altayli-abd-turkiye-mudahale/ Mesajı Paylaş

Terra

Türkiye gazetesinden bir haber: Meğer oksijen sorunu sırf Türkiyeye vermemek için icat edilmiş. :D

F-35 yalanına oksijen maskesi

Teslimatı sürekli erteleyen Amerikalı firma Lockheed Martin, şimdi de "pilotların oksijensizliği" problemini ortaya attı. Bunun önemli olmadığını belirten Türk yetkililer ise, teslimatın geciktirilmesinin manidar olduğunu ifade etti.

Ünsal Ergel ANKARA

İngiltere'nin başını çektiği ve Türkiye'nin de ortaklarından olduğu konsorsiyum için ABD'li firma Lockheed Martin tarafından üretilen F-35'ler Hollanda'daki testlerde yetersiz oksijen problemi verdi. Türkiye'nin 2'si bu yıl sonunda, kalanı 2018 yılında teslim almayı planladığı Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) F-35'ler için ABD Air Force Pentagon Sözcüsü Joe Della Vedova'nın açıklamalarına göre, F-35 pilotlarının yaşadığı sıkıntıları 'fizyolojik perdeler' olarak değerlendiriyor.

Bilindiği gibi, Türkiye'nin 2002'de dâhil olduğu projenin diğer ortakları Avustralya, Kanada, Danimarka, İtalya, Hollanda, Norveç, İngiltere ve Almanya olmuştu. 15 yıldır süren çalışmalarla ABD'li firma Lockheed Martin tarafından üretilen Müşterek Taarruz Uçağı F-35'ler için ilk teslimatın 2017'nin sonu olarak öngörülmüştü. Daha sonra İsrail, Japonya ve Güney Kore de ABD'nin yabancı askeri malzeme alıcıları olarak konsorsiyumun F-35 uçaklarından almaya karar vermişti. Türkiye bu kapsamda F-35'lerden ilk partide 100 tane sipariş verdi.

Konsorsiyum tarafından üretilen savaş uçakları Mayıs 2016'da, California'dan  kalkarak testler için Hollanda'nın Leeuwarden şehrindeki hava üssüne indi. Burada teslim alınan savaş uçakları Hollanda'da 3 hafta boyunca, ses ölçümleri dâhil farklı test uçuşlarını yapıldı. Burada yapılan bütün testlerden geçen uçaklar, halkın ziyaretine de açılmıştı. Bu yıl seri üretimden çıkan F-35'ler için ise ilk problem pilotların şikayetleriyle geldi. Uçuş sonrasında pilotlarda yapılan testlerde kandaki oksijen miktarının azalmasından kaynaklandığı düşünülen, çeşitli problemler algılandı.

PROBLEM ÇÖZÜLEMİYOR

Dünya üzerinde 17 ayrı noktada bakım üstleri bile oluşturulan F-35'ler için bu meseleyi dile getiren ABD Air Force Pentagon Sözcüsü Joe DellaVedova, pilotlarının yaşadığı olayları "fizyolojik perdeler" olarak değerlendirdi. Sözcü, soruşturmaya rağmen problemin kaynağının tespit edilemediğini ifade etti.

Söz konusu uçaklardan geçen yıl İsrail'e 50 adet teslim edilmişti.

Geçmişte ABD Hava Kuvvetlerine ait F-22 uçaklarında da benzer problem yaşanmıştı. Haziran ayında ABD'nin Luke Hava Üssü'nden havalanan F-35 pilotları benzer oksijensiz kalma olaylarını raporlamış, uçuşlar 9-21 Haziran tarihleri arasında geçici olarak durdurulmuştu. ABD'li askeri yetkililer daha önce bu tür vakaların sayısında hızlı bir yükseliş gözlemlendiğini, pilotlardan baş dönmesi, parmaklarda batma ve oryantasyon kaybı gibi şikayetlerin geldiğini söyledi. Konuya ilişkin yapılan soruşturmanın söz konusu olayların kandaki oksijen miktarının azalmasından mı, yoksa karbon dioksit fazlalığından, su kaybından, uyku yetersizliğinden veya aşırı yorgunluktan mı kaynaklandığının kesin olarak tespit edemediği de gelen bilgiler arasında.

F-35'lerdeki bu meselelerin çözümüne ilişkin çalışmaların devam ettiği yönünde bilgiler ABD'den gelirken, Türk askerî yetkilileri, 2018 yılında tüm teslimatın tamamlanması beklenen F-35'lerin yakın zamanda Türk semalarında görülme imkanının şimdilik olmadığını ifade ediyorlar. Bu problemin önemli olmadığını da belirten askeri yetkililer, Türk Hava Savunması için önemli bir unsur olan uçakların teslimatının uzatılmasının manidar olduğunu ifade etti.

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/515703.aspx Mesajı Paylaş

Danişment

#35
Ara 22, 2017, 02:30 ÖS Last Edit: Ara 22, 2017, 02:34 ÖS by Danişment
http://www.sozcu.com.tr/2017/yazarlar/saygi-ozturk/abd-bombalarina-dikkat-2137769/

Demiş sözcü yazarı. Sonra...

http://m.haber7.com/guncel/haber/2505496-tsknin-bombalari-sahte-iddiasina-yanit

Attığım ikinci haber sözcü yazarını yalanlıyor. Haber için hazırlanan resimde tam aksine yazarı tasdik ediyor. Hatta bakanlığın açıklamasını bile  alenen yanıltıcı biçimde kullanıyor. Suç duyurusu yapmak lazım aslında.

Mesajı Paylaş

murattekin

Bu sefer de Defence News saçmalamış. S-125 füzesi üzerine PAC-3 diye yazmışlar.
Mesajı Paylaş
...

murattekin

Heee... Bizim defenceturk savunmaturk hesapları gibi yani. Mesajı Paylaş
...

saladin

https://pbs.twimg.com/media/DUmKmdMX0AAue5e.jpg:large

Tarihi TRT'nin dine dayalı dizilerinden öğrenince tabi 1. Dünya Savaşı'nda kim müttefiki kim düşmandı bilmek zor. Mesajı Paylaş

delidumrul

Karşı çıkma babında değil de bir noksanı tamamlamak için yazıyorum @saladin üstad.

Almanlar ile Azerbaycan"da "Müttefik!" olmamıza rağmen savaşmıştık,Çarlık yıkıldıktan sonra, o yıllarda.

Bkz:Vorontsovka Savaşı

Diğerleri Akif'in tabiri ile "Kimi hindu, kimi yamyam, kimi bilmem ne bela" oluyor. Mesajı Paylaş

HDS

1. DS'nda bize öyle madik atan Alman, sonradan ikinci harpte oralara gidebilmek, bir damla petrole ulaşıp uçaklarını uçurup tanklarını yürütebilmek için 3 milyon çocuğunu gömdü oralara.  Mesajı Paylaş

murattekin

Bitmek bilmeyen UMTAŞ, OMTAŞ'lar. Korkarım adı böyle kalacak. Üstelik yayınlayan da AA
Mesajı Paylaş
...

HARZEMŞAH

Kimse Türk Halkı ile başa çıkamaz...

Lever'in dondurma markası "Algida", Türkiye'ye girdikten sonra yıllarca uğraşmasına rağmen adını doğru söyletemeyince (alcida diye okunur) pes edip o da "g" ile söylemeye başladı... :) Mesajı Paylaş

Teknisyen

Bununla ilgili bir anektot anlatılır

Lever dondurma markası isminin yanlış okumasından muzdarip dondurmayı satılan iş yerlerini tek tek telefonla aramaya başlar.Niyetleri  Bakalım ismi kim doğru söyleyecek.

İş yerlerini  tek tek ararlar ama her satıcı Algida der.Sonunda bir bayi doğru telaffuz eder Alcida diye.Firma yetkililerini bir sevinç alır ve sorarlar orası neresi diye? Cevap gelir

-Trabizon cida pazarı  :) Mesajı Paylaş

cursedc

Yine ilginç bir deaş çözümü.Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter