Petrol Fiyatları

Başlatan HARZEMŞAH, Ara 29, 2015, 10:21 ÖS

« önceki - sonraki »

HARZEMŞAH

Suudi Arabistan'da akaryakıt ürünlerine zam yapılmış. Hem de %80 oranında. Benzinin zamlı fiyatı 70 Kuruş olmuş... Mesajı Paylaş

sailordream

Doğru düzgün, vergi alınmayan ülkeye dolaylı vergi kavramını ihraç ettik. Beklentim diğer körfez ülkelerinde de benzer artışlar olacağıdır. Mesajı Paylaş

BETONBEY

Ara 30, 2015, 08:26 ÖÖ Last Edit: Ara 30, 2015, 08:30 ÖÖ by BETONBEY
Yapılan zamla S.Arabistan'da mazotun litresi 0,70 kuruş olmuş ;D

Bizdekinin 5'te biri!!!

84 liraya 120 litre yakıt alan bir Toyota Land Cruiser'in deposu fulleniyor ;D

Çok koyar bu durum Suudilere ;D

Ben 220 liraya 60 litrelik depomu dolduruyorum dostum ;)

Suudi'yi bırakalım, kendimize bakalım... Mesajı Paylaş

süper çavuş

Benim arabanın deposu 65 Lt , 45 liraya depomun dolmasını hayal ettim biran çok güzel bir hayaldi :) Mesajı Paylaş

saladin

Ben bu haberi haftasonu  ilk duydugumda cikarilan  ham petrole %50 zam  olarak anlamistim.  Hatta bugun petrol fiyati dusunce nasil oldu diye anlamaya calisiyordum.  Anlasilan o ki, 100  milyar dolar aciga ragmen ham petrol fiyatlarini dusuk tutmaya kararlilar.

Bu acik esasinda akla gelecekle ilgili bir suru soru getiriyor. Ornegin daha ne kadar fiyatlari dusuk tutacaklar, savunma alimlarina devam edecekler mi, Erdogan'in ziyaretinden bir seyler cikar mi falan gibi.

Bu arada ben hala Suudilerin  petrol fiyatini dusuk tutma sebebini anlayamiyorum. Kaya petrolu cikaran ABD sirketlerini engellemek mi, Rusya ve uluslararasi piyasa donmeye baslayan   Iran'i  zarar ettirmek mi? Eger ikincisiyse, SSCB icin calismis olan bu taktit, Putin'e karsi ne kadar etkili? Adamlar rekor duzeyde petrol cikarmaya devam ediyorlar. Putin ekonomiyi cok takmiyor gibi. Ustelik halkini butun dunya bize karsi retorigi altinda birlestirmesi isten bile degil. Mesajı Paylaş

HAZERFEN

Üstad ikinci şık "benim, benim!" diye bağırıyor.

Putin ekonomiyi takmamazlık edemez. Zamanında Sovyetlere gırtlağına kadar borçlu olan Romanya'da Çavuşesku iktidara gelince bu borçları ödemek için milleti açlık sınırında yaşattı. Bir süre sonra halk patladı ve darbe oldu. Çavuşesku tüm borçları ödemişti ama kurşuna dizildi. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter