Üyelerimize Üyelerimiz İle İlgili Duyurular

Başlatan Moderasyon, Mar 04, 2016, 08:14 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Moderasyon

Sayın kimlikci;

Sanırım bilgisayarınız yada telefonunuz virüs kapmış. Biz yönetim olarak hiçbir özel mesajı okuma imkanına sahip değiliz. (Biri rapor etmedikçe) Fakat sistem virüslere karşı önlem alıyor. Birine yazdığınız özel mesajda virüs (adroid virüsü) tespit edilmiş. Bu yüzden sizden ricamız en kısa zamanda yetkili bir teknik servisten destek alarak virüs sorununuzu gidermenizdir. Üyelerimizden ise bir süre sizden gelen forum ve özel mesaj linklerine tıklamamalarını önemle rica ediyoruz. Saygılarımızla... Mesajı Paylaş

kimlikci

#1
Mar 04, 2016, 05:28 ÖS Last Edit: Mar 04, 2016, 05:38 ÖS by kimlikci
Arkadaşlar internet kafeden giriyorum kusura bakmayın

Arada böyle problemler oluyor maalesef

Evimde bilgisayar henüz yok maalesef Mesajı Paylaş

putty

Özel mesaj dan virüs mü gidermiş ben hiç inanmadım.
Rumuz u Kimlikçi diye Kimlik avı yaparmı diye huylanıp yoklamamı çekiyorsunuz acaba.

Mesajı Paylaş


ayibarishi

Sohbet sırasında virüslü mesajı alan benim sevgili putty kardeşim. Kafayı neden yedi benim telefon derken bu başlığı gördüm. Bu nedenle telefonuma format atmak (hard reset) zorunda kaldım. Ne diyeyim herkes başkasını kendi gibi mi sanırmış?.. Mesajı Paylaş

kimlikci

isteyerek hiç bir şekilde virüs yaymak gibi bir isteğim yoktu

sadece biraz dikkatsiz davrandım bilgisayarı resetlemem gerekirdi


Çin ve Yahudi para babalarını konu alan bir metin dosyası hazırladım içinde sadece konunun geçmişini içeren linkler ve özet vardı

Mesajı Paylaş

Yönetim

Sayın üyelerimiz,

Forumumuzun Güvenlik Sistemi, üyelerimizi ve sistemi korumak amacı ile tüm mesajları denetlemekte ve virüs kontrolü yapmaktadır. Yukarıdaki mesaj, üyemiz 'kimlikçi'nin, üyemiz 'ayibarishi'ye gönderdiği özel mesajın içindeki bir linkte 'Android Virüsü' tespit etmesi ve diğer üyelerimizi uyarmak anlamı dışında başka bir amaca yönelik değildir. Güvenlik Sistemimiz buna ilaveten çeşitli güvenlik analizleri de yapabilmektedir. Bunlardan biri de zenmate ya da benzeri yöntemler kullanarak kimliklerini ve IP numaralarını gizleyen üyelerimiz ile ilgilidir. Örneğin SAKFOR'da hiç bir üyemiz kimliğini gizleme ihtiyacı duymamakta ve tüm üyelerin kimlikleri Forum Yönetimi tarafından bilinmektedir. Ancak SADFOR'da bazı üyelerimiz kimliklerini gizlemek ve iz bırakmamak adına sonsuz bir enerji sarf etmektedirler. Bu da oldukça düşündürücü olup, söz konusu üyelerin neyi niçin gizleme ihtiyacı duydukları konusunda Forum Yönetimini düşüncelere sevk etmekte ve diğer forum üyelerinin güvenlikleri için normalin ötesinde dikkatli davranmayı gerektirmektedir.

Tüm üyelerimize saygı ile duyurulur. Mesajı Paylaş

kimlikci

http://savunmaturk.net/merak-ettikleriniz-sorular/turk-ekonomisi-nasil-buyur-t15226.0.html;msg270075#msg270075


Bir tevafuk eseri Savunmatürkte bir arkadaşımız vpn programları kullanmanın neden gerekli olduğunu benim adıma açıklamış Mesajı Paylaş

kimlikci

Açıkçası burada sadece bilgi ve tecrübe paylaşımına katkıda bulunmak için varım. Gizli bir amaç yada hedefim yoktur

Ama varlığım aşırı derecede problem olacaksa hepi topu ban atarsınız olur biter.... Mesajı Paylaş

saladin

teknik acidan soruyorum, ozel mesajdan virus nasil bulasir? Forumun ozel mesajlarinda viruslu bir program mi eklenmis? Eger oyleyse program indirilmeden nasil ayibarishi'nin telefonunu kirmis? Yoksa android'de resim gosterme kisminda bir problem mi var? Yani resim uzerindeki aciktan yararlanarak kod calistirma. Mesajı Paylaş

turkdefence

VPN bende bazen açık kalabiliyor; opendns e rağmen giremediğimiz sitelere erişmek için kullanabiliyoruz ender olarak... Mesajı Paylaş

Sentetik

Saldırılar özel mesaj göndererek değil de ulaşmaya çalıştığınız bölüme entegre olmuş bir zararlı yüzünden olabilir. Daha önceleri sürekli aldığım bir mesaj linkten incelerseniz; http://prntscr.com/ad23ks farkedeceksiniz :)

burada önemli olan kullanmış olduğunuz antivirüs programının gücü. Eğer lisanslı ve kaliteli bir antivirüs programı kullanırsanız korkmadan sörf yapabilirsiniz. Ben Norton Security with Backup kullanıyorum. İstersem telefona, tablete, dizüstüne, masaüstüne yükleyebiliyorum. Sistemi kesinlikle kasmıyor. Şuan yüklemiş olduğum sistem 7. ayında. Ne şişme, ne kilitlenme, ne geç açılma gibi dertleri olmadı.

Farkında olmayabilirsiniz ama sisteminizde büyük ihtimal (cep telefonu dahi olsa) virüs bulaşmış olabilir, zombi bilgisayara dönüşmüş olabilir. Mesajı Paylaş

Yönetim

Sayın Alım ve Revolver,

Paylaşımlarınızı incelediğimizde kamuoyunu bilgilendirici bir tek mesajınızın olmadığını üzülerek görüyoruz. Ancak diğer üyelerimizi hedef alan ve çoğu saygı sınırlarını zorlayan pek çok paylaşımınız söz konusu.

Bu üslubunuzu değiştirmediğiniz takdirde, bugüne dek sınırlı süreli uygulanan uzaklaştırmalarınız kalıcı hale getirilecektir.

Lütfen Forumu kişisel hesaplaşma ya da belirli kurum ve kuruluşları aşağılama platformu olarak kullanmayınız? Diğer üyelerimiz gibi bir bilgi ortamı olarak değerlendirmeyi deneyiniz.

Saygılarımızla. Mesajı Paylaş

Yönetim

Sayın üyelerimiz  

Daha önce Hawkerz ile başlayarak, çok sayıda kullanıcı adı ile farklı savunma ve strateji forumlarına kaydolup tamamından uzaklaştırılan, ardından SADFOR'a Battlestar, Externalforce ve son olarak da danyal kullanıcı adı ile üye olan adı, kimliği ve tüm kişisel bilgileri Savtera Düşünce Forumu yönetimi tarafından bilinen, A*** U*** adlı üyeyi huzurlarınızda son defa uyarmak istiyoruz.

Farklı bir kullanıcı adı ile SADFOR'a  üye olarak, başka üyelere ve Forum Yönetimine hakaretlerini sürdürmesi halinde, adlı merciler nezdinde girişimde bulunularak hakkında suç duyurusu yapılacaktır.

Foruma kaydolunurken uyulması gereken kurallar  peşin olarak kabul edilmiş sayıldığından, bir üyenin herhangi bir biçimde belli bir kurum ya da kişiye hakaret etmesi suç niteliğindedir.

Bu, tüm kamuoyu ve üyelerimiz nezdinde söz konusu kişiye yapılan son uyarıdır

Saygılarımızla.

SADFOR-Savtera Düşünce Forumu Mesajı Paylaş

Yönetim

#14
Nis 24, 2020, 12:05 ÖS Last Edit: Nis 24, 2020, 12:12 ÖS by Yönetim
Sayın üyelerimiz,

İçinde bulunduğumuz karantina ortamından olsa gerek, son günlerde forumumuzda genel bir gerginlik gözleniyor.

En basit konular bile tartışma haline getiriliyor.  Hatta zaman zaman tartışmalar saygı sınırlarını zorluyor.

Sayın üyelerimiz,

herkesin fikri sizinle aynı olmayabilir . Hatta herkesin milliyetçilik düşüncesi sizinle aynı çizgide yürümeyebilir. Ama bu, kimsenin bir diğerinden daha az milliyetçi ya da daha çok milliyetçi olduğunu, veya daha akıllı ya da daha az akıllı olduğu anlamına gelmez.

Sizinle aynı görüşte olmayanları hemen, herhangi bir nedenle yaftalamak, SADFOR çizgisindeki bir forum dahilinde uygun olmasa gerek.

Lütfen bundan sonra beğenmediğiniz paylaşımlara cevap vermeyiniz, verdiğiniz yanıtlarda da saygı sınırlarının ötesine geçmeyiniz.

Saygılarımızla Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter