AFAD-Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı

Başlatan The Thing, Mar 29, 2017, 03:25 ÖS

« önceki - sonraki »

The Thing

AFAD, 81 ile 115 adet acil durum aracı tedarik etmiş. Her araç 715.000 TL'ye mal olmuş. Yeni araçlar özellikle trafik kazalarında kullanım için çok uygunmuş. Mesajı Paylaş

meraklı

AFAD ekiplerine drone eğitimi

Kırklareli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Bulgaristan'ın Yambol Yangın Güvenliği ve Sivil Savunma Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hayata geçirilen AB projesi kapsamında alınan 2 adet drone ile eğitimler başladı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün müdahale kapasitesinin arttırılması, yaşanacak vakalara daha hızlı ve daha etkin müdahale yapılabilmesi amacı ile alınan dronelar için eğitim düzenlendi. Biri normal, biri termal kameralı olan, yüksek çözünürlükte fotoğraf ve video çekebilen dronelar ile ekipler, kurtarma çalışmalarını daha etkin bir biçimde yapabilecekler.

http://www.kokpit.aero/afad-drone-egtimi Mesajı Paylaş

Teknisyen

Dron kullanmayan birlik kalmadı nerde ise.Her yerde olmasa bile AFAD Birliklerin çoğunda var.Hiç olmayanda DJI var hazır alım.

Biz kendi imkanlarımız ile hal ettiğimiz dron işini yapalı nerede ise 5 sene olacak.Gerçi sağ olsun operatörlüğünü devrettiğimiz arkadaş ilk uçuşta yere çaktı cihazı ya neyse...o zamana kadar arama kurtarmadan Afet evlerinin görüntülerini almaya bir çok şeyde kullandık.

Yani bir kabiliyet değil yani. Mesajı Paylaş

Yakın

Denizli Acıpayamdaki depremde can kaybı yok ama hasar çok. Buna karşın 3-5 çadır dışında yardım yok. Denizlinin coğrafi koşullarında halk soğukta ve sokaklarda. Çok düşündürücü ve üzücü bir durum. Demek ki eğer felaket batıda olursa ilgi ve alakada sıkıntı olacak. Bir tarafta füze denemesi yapan öte tarafta halkını soğukta ve açıkta bırakan bir Türkiye manzarası var. Mesajı Paylaş

delidumrul

#4
Mar 21, 2019, 01:06 ÖS Last Edit: Mar 21, 2019, 01:11 ÖS by delidumrul
Acıpayam farklı bir mecra mıdır ?Yok mudur Kaymakamı ? Yok mudur Denizlinin valisi Kızılayı ? Var ise ne iş yaparlar ?

Edit:Devlet olaya çoktan el atmış.Detaylar haberde.Buradan devlete veriştirmeden önce bir giriniz, nedir ne değildir bakınız efendim.


https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/denizlide-depremzedelere-kira-yardimi-yapilacak/1424825 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter