Denizaltı Uçak Gemisi Projesi

Başlatan kimlikci, Mar 21, 2016, 05:29 ÖS

« önceki - sonraki »

HAKAN KILIÇ

Vizontele filminde bir replik varya"serefsizim benim aklima gelmisti" televizyon goruntulu radyo icin :)
Orta okulda bende butip birsey hayal ededi
Saka bir yana neden su-30 turevi dusunulup zorlanilsinki dikey inis kalkis yapan bir ucak daha mantikli degimi?
Ayrica 20 tane SLBM nin sığdığı bir nük.saldiri denislatisina bence kanatlari katlamis 10 harrier sığar.
Birde amac sığ sulara dalip supriz saldiri ise savas helikopterleri dahada ziyade S-97 Raider daha mantikli bence ise yarar bir proje.
Mesajı Paylaş

HAKAN KILIÇ

Birde bu başlıkta tartışamaya katılan arkadaşlardan bu denizaltı olayını ve resimleri ileride bir hikayede kullanmak için izin istiyorum. Ben şimdiden izin alayımda projeler arasına almış olayım. Resimler çok süper bayıldım. Mesajı Paylaş

sailordream

Sayın sahin1'e örnek vereyim zamanında DCN SMX 22 konsepti düşünmüştü kimse kaale almayınca tasarımını bile yapmadı. Ama gayet mümkün.

http://trishulgroup.blogspot.com.tr/2008/10/enter-smx-22-ssk.html

Öteki uçak denizaltısı kısmına heveslerinizi kaçırmamak için yazmıyorum  :) Mesajı Paylaş

stuzun

Ben şu yukardakini konsepti görüp "içine 3-5 tane F-35 koyarız" yazısını okuduğumda aklıma ilk şu geldi(sonraki 1000 tane daha neden olamayacağından önce) F-35 i denizaltına konma amacı ne, görünmeden düşmana yaklaşmasımı? peki, o denizaltının görünmemesini(daha doğrusu duyulmamasın sağlayan şey nedir? Nükleer denizaltıların hemen hepsi su altında sessizlik için özel kauçuk tabanlı tile larla kaplıdırlar. Pisti onla kaplasan f-35 inerken gemi tutuşur, kaplamasan o gemi 3000km öteden falan duyulur...eee nasıl olacak bu iş? ;)
Mesajı Paylaş

orko_8

En tepedeki Rus denizaltısının bir "what if" ya da fantezi ürünü olması bir yana, Japonlar'ın uçak taşıyan denizaltısının çok ciddi bazı sıkıntıları vardı:

Denizaltının yüzeye çıktığı anda korumasız olması. Boyutu nedeniyle ani bir durumda hızla da dalamıyordu. Uçaklar uçuşa hazırlanırken zaten ani dalış yapması da mümkün değildi.

Bu nedenle de, yüzeye çıktığı anda uçakların güverteye çıkıp hızla kalkışa hazır hale gelmesi gerekiyordu. Bunun için de motorların denizaltı içinde çalıştırılabilmesi gerekiyordu! Motorun ısısı, egzoz gazı, yağ vb sorunları saymıyorum bile. Mesajı Paylaş

Teknisyen

Sahin 1 hocam denizaltıya küçük küçük denizaltı eklemlenecekse en sağlamı insansız bir kaç denizaltı eklemek.Bunun içine ister torpido yerleştir istersen de dron.Hem denizaltı personeli riske sokulmaz hemde etki alanınızı genişletirsiniz.

Mesajı Paylaş

mechanicus

O değilde milletin aklına uyup şöyle bir denizaltı yaptırsam ve kıytırık bir torpido tarafından batırılsa harbiden inme geçirirdim..
Yapmayın arkadaşlar bu alet bizim köyden daha büyüktür eminim Mesajı Paylaş

delidumrul

Belirtmemişler de ben yazayım görünmez olacakmış bu denizaltı.Radarda iz bırakmayacakmış  ;D  ;D Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter