HİSAR-A+, Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterine alındı

Başlatan Hard-Kill, May 04, 2021, 10:09 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Hard-Kill

SELSAN ana yükleniciliğinde geliştirilen ve Türkiye'nin ilk milli ve yerli hava savunma füze sistemi olan HİSAR A+'ın kullanıcı eğitimleri tamamlandı.

Türkiye'nin katmanlı hava savunmasında önemli görevler üstlenecek olan HİSAR A+ sistemlerinin kullanıcı
eğitimleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı (K.K.K.lığı) temsilcilerinin katılımıyla ASELSAN'da yüksek kursiyer
memnuniyetiyle tamamlandı. Eğitimlerde ASELSAN ve projede yer alan çeşitli alt yüklenici firmaların uzman
eğitmen personeli görev aldı. Pandemi koşulları nedeniyle gruplar halinde gerçekleştirilen ve yaklaşık altı ay süren eğitimlerde sistemlerin hem Operatör Eğitici Eğitimleri hem de Bakım Onarım Eğitici Eğitimleri tamamlandı.


Ayrıca 04.05.2021 tarihinde Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi (HİSAR-A) Projesi" muayene ve kabul faaliyeti kapsamında; 03 Mayıs 2021'de Aksaray Atış Alanında, Otonom Füze Fırlatma Sisteminden gerçekleştirilen HİSAR-A füzesi atışında hedef uçak başarı ile vuruldu." ifadelerine yer verildi.

Eğitimlerin sonunda tüm katılımcılar, sistemlerin tüm imkân ve kabiliyetlerinin K.K.K.lığı'nın genel ve taktik
gereksinimine uygun olarak en verimli düzeyde kullanımını sağlayacak bilgi ve beceriyi kazanarak ASELSAN tesislerinden ayrıldı. Simülatörler yardımıyla, taktik sahada karşılaşılması muhtemel durumlara yönelik senaryoların kolaylıkla oluşturulması ve uygulanması gerçekleştirildi.

https://www.savunmasanayist.com/hisar-a-egitimleri-tamamlandi/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter