Yolcu Uçaklarında Kullanılan Oto-pilot Sistemleri

Başlatan MrExelance, Eyl 24, 2020, 05:49 ÖS

« önceki - sonraki »

MrExelance

Günümüz modern yolcu uçaklarında, pek çok ileri teknoloji ürünü pilotlara yardımcı olmaktadır. Bunların en kritik örneği, şüphesiz oto-pilot sistemleridir.

Oto-pilot sistemleri, günümüzde oldukça gelişmiştir. Öyle ki, modern bir yolcu uçağı, pilotlar kalkışı manuel olarak yaptıktan sonra kalan bütün yolculuğu, ve gerekli görülürse inişi bile, kendi oto-pilot sistemleriyle tamamlayabilir. Hatta son zamanlarda Airbus'ın üstünde çalıştığı bir teknoloji ile yolcu uçakları, havalimanındaki taksi yollarından piste gelme, pisti hizalama ve kalkış işlemlerini de kendi oto-pilot sistemleriyle yapabilecektir. Bu sistemlerin ayrıntılarına ilerleyen kısımlarda değinilecektir.

https://aveonj.com/yolcu-ucaklarinda-kullanilan-oto-pilot-sistemleri/ Mesajı Paylaş

murattekin

#1
Eyl 24, 2021, 01:54 ÖS Last Edit: Eyl 24, 2021, 01:57 ÖS by murattekin
Uçak Kazası Raporu'nu izlerken aklıma geldi. Sivil uçaklarda ILS yerine SWIR kamerası kullanılabilir mi? Arabalardaki geri kamerası gibi bir yazılım da eklenerek daha güvenli bir iniş mümkün müdür?

Bkz.First Air kazası Mesajı Paylaş
...


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter