BAE Armoured Multi-Purpose Vehicle /AMPV Projesi

Başlatan nokta, Eyl 06, 2020, 05:37 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

ABD Ordusu'nun ilk Zırhlı Çok Amaçlı Aracı Teslimata Hazır

BAE Systems, ilk Zırhlı Çok Amaçlı Aracın (Armoured Multi-Purpose Vehicle /AMPV) ABD Ordusu'na teslim edilmek üzere üretim hattından ayrıldığını duyurdu. BAE Systems firmasına göre AMPV, ABD Ordusunun modernizasyon hedeflerini temsil ediyor. AMPV'ler, muharebe alanındaki çok farklı görevleri karşılamak için beş farklı versiyonda üretiliyor.

Gerçekte AMPV'ler, ABD ordunun Vietnam dönemi M113 zırhlı personel taşıyıcılarının yerini alacak şekilde üretildi. AMPV'nin teslimatı, M113'lerin peyderpey emekli olacağı anlamına geliyor.

BAE Systems'ın Kara Araçları ürün grubu AMPV program direktörü Bill Sheehy, "Teslimat için ilk AMPV'nin tamamlanması, program ve ABD Ordusu için önemli bir dönüm noktasıdır" dedi. "AMPV, Ordunun Zırhlı Tugayların Muharebe Timleri (Armoured Brigade Combat Teams( /ABCT) misyonlarını karşılamak ve muharebe sahasının geleceği için temel oluşturmak üzere tasarlandı."

Ordunun güvenlik ve beka için en önemli öncelik olarak tanımladığı AMPV ailesi, Ordu'ya yüksek düzeyde hayatta kalabilen ve hareketli bir zırhlı filosu sağlıyor.

Komuta Kontrol aracı teslim edilen ilk araç olacak. Araç, özel görev rollerine göre uyarlanmış beş farklı varyantta gelecek: Komuta Kontrol, Genel Maksat, Sıhhi Tahliye, Zırhlı Ambülans ve Havan Taşıyıcı.

BAE, Aralık 2018 itibarıyla toplam 2 bin 907 AMPV'nin 450'lik ilk partisinin üretimine başladı.

https://www.c4defence.com/Gundem/abd-ordusu-nun-ilk-zirhli-cok-amacli-araci-teslimata-hazir/10717/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter