ASELSAN

Başlatan ocay, Kas 07, 2015, 09:56 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

nokta

Milli Ürünler Listesine Bir Yenisi Eklendi

ASELSAN'ın, dışa bağımlılığı azaltmak için sürdürdüğü çalışmalar devam ediyor. Millileştirme çalışmaları için Gücümüz Bir platformunu kuran firma, tedarikçi ekosistemini geliştiriyor. Son olarak ihracat lisansına tabi şok sönümleyiciler, Bursa Kalıp Merkezi (BKM) üzerinden millîleştirildi.
Otomotiv sektörünün gazlı amortisör ihtiyacını karşılamak üzere 1987 yılında kurulan DESTEK AMORTİSÖR çatısı altındaki BKM, hassas parça imalatı ve şok sönümleme sistemleri alanında faaliyet gösteriyor.
Millileştirilecek ürünlerin listesini Gücümüz Bir platformunda yer alıyor. ASELSAN, sanayileşme modelinin desteklenmesi ve kazan-kazan düşüncesiyle tedarik tabanının sürdürülebilirliğine katkı sağlamayı hedefliyor.

https://c4defence.com/Gundem/milli-urunler-listesine-bir-yenisi-eklendi/10001/1 Mesajı Paylaş

Merkator

ASELSAN İlk Çeyreği Güçlü Büyüme ile Tamamladı

ASELSAN'ın 2020 yılı ilk çeyrek finansal sonuçları açıklandı. Şirket, cirosundaki büyüme trendini 2020 yılının ilk çeyreğinde de korudu. ASELSAN'ın 3 aylık cirosu geçen yılın aynı dönemine göre %30 büyüyerek
2,6 Milyar TL'ye ulaştı.

Yılın ilk çeyreği, ASELSAN'ın kârlılık göstergelerindeki gelişiminin cirodaki büyümeyi de aştığı bir dönem oldu. Şirketin brüt kârı, geçen yılın ilk çeyreğine göre %61 seviyesinde artarken; Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr (FAVÖK) kârı da geçen yılın aynı dönemine kıyasla %57 artış göstererek 621 Milyon TL'ye yükseldi. FAVÖK marjı şirketin yıl sonuna ilişkin paylaştığı öngörü olan %20-22 aralığının da üstüne çıkarak %23,9 olarak gerçekleşti. ASELSAN'ın net kârı da geçen yılın aynı dönemine göre %46 oranında artarak 920 Milyon TL seviyesine ulaştı.

ASELSAN, 2020 yılında hem savunma hem de savunma dışı alanlarda ürünlerine yenilerine eklemeye ve bu çerçevede yeni siparişler almaya devam etti. 2020 yılının ilk çeyreğinde alınan sipariş tutarı 350 Milyon ABD Doları, bakiye siparişleri toplamı da 9,7 Milyar ABD Doları olarak gerçekleşti.

"Tüm Ekosistemi Gözeterek Çalışıyoruz"

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN, şirketin 2020 yılı ilk çeyrek finansal sonuçlarıyla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

"Tüm dünyanın zorlu bir süreçten geçmekte olduğu 2020 yılının ilk çeyreğini güçlü ciro ve kârlılık oranları ile tamamladık. 2020 yılı ilk çeyrek sonu itibariyle 14,5 Milyar TL seviyesine ulaşan öz kaynaklarımız bilançomuzun %55'ini oluşturuyor. Gerek uluslararası arenada faaliyet gösteren benzer şirketlere, gerekse ülkemizdeki pek çok sanayi şirketine kıyasla öz kaynaklarımız çok güçlü seviyede. ASELSAN olarak öz kaynaklarımızı etkin işletme sermayesi ve nakit yönetimi stratejileriyle destekleyerek kârlılığımızı sürdürülebilir kılıyoruz. Bu sayede finansal anlamda tüm dünyada pek çok sektör için zorlu geçen son birkaç yılda hem büyümemizi hem de kârlılığımızı koruduk; borçluluk oranlarımızı da en düşük seviyelerde tutmayı başardık.

Şirketimizin finansallarına ilişkin 2020 yıl sonuna ilişkin öngörülerimiz olan ciroda %40-50 aralığında artış ve %20-22 aralığında FAVÖK marjı beklentilerimizi gerçekleştireceğimiz yönünde kendimize güvenimiz tam.

2020 yılı başından beri paydaşlarımızı ve tedarikçilerimizi finansal olarak desteklemek için atılabilecek her adımı hayata geçirdik. Bu kapsamda tedarikçilerimize bugüne kadar 5 Milyar TL'ye yaklaşan ödeme yaparak tedarikçilerimizin sürekliliğine katkı sağladık. ASELSAN olarak bu zorlu dönemde aldığımız inisiyatifleri yılın ilk çeyreği sonu itibariyle net nakit pozisyonumuzu pozitifte tutarak gerçekleştirdik. "

ASELSAN Pandemi Sonrasına Hazır

"Stratejik öneme haiz tüm faaliyet alanlarımızda üretim ve tasarımın devamlılığı ve sürdürülebilirliği için kriz döneminde gerekli her türlü tedbiri aldık. Başta Cumhurbaşkanlığımız olmak üzere Sağlık Bakanlığımızın ve diğer kurumlarımızın hızlı ve erken aldığı kararlar ve yaptığı yönlendirmelere uygun olarak bu süreci başarıyla yönettik. Devletimizin tedarik makamlarının özveriyle kesintisiz çalışmaya devam etmesi sayesinde yılın ilk çeyreğinde yaptığımız satış kadar yeni sipariş alarak bakiye siparişlerimizin istikrarlı seyrini koruduk.

Savunma elektroniği alanında 45 yıldır biriktirdiğimiz tecrübeyi her geçen gün büyütüyoruz. Bu büyümeyi sağlıklı bir kârlılıkla başarmamız hem Türk savunma sanayisine olan katkılarımızı her geçen gün arttırmamızı, hem de bu tecrübeyi sağlık, enerji, finans gibi savunma dışı alanlara aktarmamızı sağlıyor. Yetkinliklerimizin imkân verdiği her alanda ülkemizin yurt dışına olan bağımlılığını azaltmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

İçinde bulunduğumuz bu zorlu günler, hem ülkelerin hem de şirketlerin kendi kendine yetebilir olmasının ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sermiştir. Bu dönemde millileştirme çalışmalarımıza da hız verdik. Kamuoyunun da yakından takip ettiği üzere özellikle sağlık alanında ürüne çevireceğimiz pek çok tasarımımızı da yakında halkımızın hizmetine sunacağız. ASELSAN olarak hem ülkemize daha fazla değer katmak hem de dünya çapında güven yaratan ve müttefik ülkelerin savunma ve savunma dışı alanlarda ihtiyaçlarına yanıt veren bir şirket olmak misyonuyla yolumuza devam ediyoruz."

https://www.defenceturkey.com/tr/icerik/aselsan-ilk-ceyregi-guclu-buyume-ile-tamamladi-4040 Mesajı Paylaş

Hard-Kill

ASELSAN'dan 31 milyon dolarlık ventilatör sözleşmesi


https://www.savunmasanayist.com/aselsan-ventilator-sozlesme/ Mesajı Paylaş

Hard-Kill


Terra

Savunmanın lideri ASELSAN

ASELSAN, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından hazırlanan 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 4 sıra çıkarak 11'inciliğe yükseldi. ASELSAN, en yüksek FAVÖK/EBITDA'ya sahip şirket olurken, savunma sanayi firmaları ve Ankara merkezli şirketler arasında da Türkiye'de ilk sırada yer aldı.

İSO'nun 2019 yılına ilişkin hazırladığı Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırmasına göre, Türk Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere güvenlik güçlerimizin elektronik cihaz ve sistem ihtiyaçları için en önemli kaynak olan ASELSAN, 12.591.587.725 liralık üretimden satış (net) gerçekleştirdi.

Genel Listede 11'inci Sırada

Şirket, söz konusu satışı ile İSO 500 listesinde savunma sektöründe faaliyet gösteren firmalar arasında ilk sıraya yerleşirken, tüm sektörler bakımından 11'inci sırada yer aldı. Tüm sektörler itibariyle Türkiye genelinde 2018'de 15'inci sıradan kendisine yer bulan şirket, 2019'da gerçekleştirdiği atılımlar ile 4 basamak yükselmiş oldu.

FAVÖK Birincisi, Net Kâr Üçüncüsü

ASELSAN, açıkladığı 4.027.357.359 lira Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kar (FAVÖK/EBITDA) ile listede birinci sırada, 3.686.183.140 liralık Dönem Kârı ile listede üçüncü sırada yer aldı. ASELSAN kuvvetli faaliyet kârlılığını dönem kârına yansıtma başarısıyla listede dikkat çekiyor.

Özkaynaklarda 4'üncü Sırada

ASELSAN, 10.930.526.033 lira olarak açıkladığı Özkaynakları ile listede dördüncü sırada yer aldı. Kârlı büyüme trendiyle faaliyetlerine devam eden ASELSAN'ın bu büyümeyi finansal borçlar yerine özkaynaklarla finanse etmesi, kendisini diğer sanayi kuruluşlarından pozitif ayrıştırıyor.

Başkenti de Temsil Ediyor

ASELSAN, Ankara merkezli şirketler arasında da ilk sırada yer aldı. Türkiye'nin lider savunma sanayi firması olarak ASELSAN; kritik teknolojik kabiliyetleri kendi mühendis kadrosu ile özgün olarak geliştirmesi, ürünlerinde en ileri teknolojileri uygulaması ve sürdürülebilir Ar-Ge'ye düzenli olarak yatırım yapmasıyla biliniyor. ASELSAN, yüzde 59'u mühendis 8 bini aşkın çalışanı ile Ankara'da üç yerleşkede faaliyetlerini sürdürüyor.

Dünyada da Yükseliyor

ASELSAN; Askeri ve Sivil Haberleşme Sistemleri, Radar ve Elektronik Harp Sistemleri, Elektro-Optik Sistemleri, Aviyonik Sistemleri, Savunma ve Silah Sistemleri, Komuta Kontrol Sistemleri, Deniz Sistemleri, Ulaşım Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Enerji ve Güç Yönetimi Sistemleri ve Sağlık Sistemleri gibi pek çok alanda tasarım, geliştirme, üretim, entegrasyon, modernizasyon ve satış sonrası hizmetler dahil olmak üzere anahtar teslimi çözümler sunuyor. Giderek artan ihracatı ile ASELSAN; düzenli olarak yer aldığı dünyanın en büyük 100 savunma sanayi kuruluşu listesinde her yıl daha da yükseliyor ve 2019 itibarıyla 52. sırada yer alıyor.

http://www.defenceandtechnology.com/savunmanin-lideri-aselsan/ Mesajı Paylaş

Hard-Kill

ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni öğrencilerini bekliyor

Savunma sanayisinde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci yılında yeni öğrencileri için hazır. İngilizce hazırlık sınıfını bitirip bir üst sınıfa geçen 120 öğrencili okul, bu tercih döneminde 120 öğrenci daha alacak.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, ASELSAN liseli gençler ile bir yılın çok başarılı geçtiğini belirterek, "ASELSAN'a gençlik aşısı tuttu" dedi. Prof. Dr. Görgün, "Biz öğrencilerimize sadece bir okul değil, aslında Türkiye'nin geleceğini inşa etmek için bir adım atmaları konusunda fırsat veriyoruz, kendilerini meslek lisemizi tercih etmeye davet ediyoruz. Türkiye'nin güveni, umudu ve ilham kaynağı olan ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine bütün öğrencilerimizi bekliyoruz." diye konuştu.

https://www.savunmasanayist.com/aselsan-mesleki-ve-teknik-anadolu-lisesi-yeni-ogrencilerini-bekliyor/ Mesajı Paylaş

putty

Aselsan sağlık cihazları hakkında muhteşem haberler var

Geri sayım başladı! Dünyada muadili bulunmuyor
Türkiye'nin savunma sanayisi ve ileri teknoloji alanlarındaki amiral gemisi ASELSAN, bu unvanı sağlık teknolojileri alanına da taşımaya hazırlanıyor. ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı ve Ulaşım, Güvenlik, Enerji, Otomasyon ve Sağlık Sistemleri Sektör Başkanı Dr. İbrahim Bekar, 'Dışarıdan klasik bir MR gibi gözükse de içinde kendi geliştirdiğimiz komponentlerin olduğu bir MR çıkacak ve dünyada muadili bulunmayacak, çok daha öncü olacak' dedi.Savunma sanayisindeki kabiliyetleriyle sağlık teknolojilerinde yenilikçi çözümlere imza atan, bu alana yıllardır ciddi öz kaynak ayıran ASELSAN, geliştirdiği ilk tıbbi cihazları bu yıl kullanıma sunacak.ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı ve Ulaşım, Güvenlik, Enerji, Otomasyon ve Sağlık Sistemleri Sektör Başkanı Dr. İbrahim Bekar, AA muhabirine, şirketin sağlık teknolojilerinde yürüttüğü çalışmalara ilişkin bilgi verdi.
Bekar, ASELSAN'ın marka değeriyle sağlık alanında da ülkenin amiral gemisi olmayı ve ekosistemde bir kaldıraç etkisi yaratmayı amaçladıklarını söyledi.

Bu kapsamda, bir yandan ulaşılması zor teknolojileri ülkeye kazandırdıklarını belirten Bekar, bir yandan da ekosistemdeki KOBİ ve "start-up"lara liderlik edip, var olan kabiliyetleri üst seviye çıkarmaya yönelik iş birlikleri geliştirdiklerini bildirdi.
Bekar, ASELSAN'ın görüntüleme, mikro dalga, radar, elektro optik, güç elektroniği gibi askeri savunma teknolojilerinden gelen bilgi birikimiyle sağlık alanında "görüntüleme cihazları", "tanı, teşhis ve takip cihazları" ve "yaşam destek cihazları" olmak üzere 3 alanı hedef olarak belirlediklerini, bunların da sağlıktaki ana cihaz portföyünü oluşturduğunu ifade etti.

- MR CİHAZI İÇİN TAKVİM KISALIYOR
MR cihazına yönelik Bilkent Üniversitesi Ulusal Manyetik Rezonans Araştırma Merkezi (UMRAM) ile yürütülen çalışmalar sonunda mühendislik prototipinin bu yıl ortaya çıktığını dile getiren Bekar, "2023 dedik ama Savunma Sanayii Başkanımız, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz tarafından 2022'de ticari ilk ürününün çıkması konusunda görevlendirildik. MR cihazımızdan görüntü aldık. MR'ın seri üretim geliştirme çalışmalarına başladık, son evredeyiz. Bu alanda uluslararası gelişmeleri takip edebilmek için yurt dışında teknoloji geliştirme merkezleri de açmayı düşünüyoruz." dedi.

MR cihazında patente konu inovatif çözümlere imza attıklarına işaret eden Bekar, şöyle konuştu:

"Yenilikçi komponentlerimizi uygulayabileceğimiz bir platform bulamadığımız için kendi platformumuzu yapmaya karar verdik. Dışarıdan klasik bir MR gibi gözükse de içinde kendi geliştirdiğimiz komponentlerin olduğu bir MR çıkacak ve dünyada muadili bulunmayacak, çok daha öncü olacak."

- X-RAY CİHAZINDA SONA GELİNDİ

X-ray cihazlarına yönelik çalışmalara mobil ürün versiyonuyla başladıklarını anlatan Bekar, "Mobil x-ray, ürün grubundaki diğer cihazlara göre biraz daha kompleks bir ürün. Dijital Mobil X-Ray cihazı için yaptığımız CE belgesi başvurumuz Onaylanmış Kuruluş tarafından başarıyla değerlendirilmiş ve CE belgesini almaya önerildiğimiz Sağlık Bakanlığına bildirilmiştir. Az sayıda prototip üretimine yıl sonu ve seri üretime de gelecek yılın sonuna doğru başlamayı ve ticari satışa geçmeyi hedefliyoruz. Cihazı sene sonunda hastanelerde görmeyi amaçlıyoruz. Hasta başı monitör, mamografi gibi cihazlar da ürün portföyümüzde yer alıyor." ifadelerini kullandı.- 6 BİN SOLUNUM CİHAZI SERİ ÜRETİMDE

Bekar, yaşam destek cihazlarına yönelik olarak ventilatör (solunum cihazı) için Biosys ile 2018'den bu yana iş birliği içinde olduklarını, yeni tip koronavirüs salgını sürecinde Baykar ve Arçelik'in de katkılarıyla çok kısa sürede seri üretimi hayata geçirip hastanelere teslimat yapmaya başladıklarını söyledi. İbrahim Bekar, aldıkları siparişler doğrultusunda 6 bin solunum cihazı üretimini sürdürdüklerini ve dünyada bu cihaza yönelik ciddi bir talep bulunduğunu bildirdi.

Otomatik harici defibrilatör (elektro şok cihazı) için de Metsis ile iş birliğine gittikleri bilgisini veren Bekar, "Hali hazırda ticari olarak satılan bir ürünü dünya standartlarına, ASELSAN ve Türkiye imzasını taşıyabilir hale getirmek için 1,5 yıldır çalışıyoruz. Seri üretimden çıkan elektro şok cihazlarını ağustos-eylül aylarında görebileceğiz. Yurt dışında pazarlama faaliyetlerine başladık, siparişler de aldık. Cihazlarımız bu yıl sağlık sektörünün kullanımına girecek." değerlendirmesinde bulundu.

- "KAMUOYU DESTEĞİ YÜZDE 95"

Bekar, sağlık teknolojileri alanında yürüttükleri çalışmalarla ASELSAN'ın ülkenin medikal cihaz devi olmasını hedeflediklerini dile getirdi.

Savunma sanayisinde dünyada önde gelen firmaların sağlık alanında da çok önemli faaliyetleri bulunduğuna dikkati çeken Bekar, "ASELSAN Healthcare ya da ASELSAN Sağlık markasını dünya devi haline getirmeyi amaçlıyoruz. Bu konuda kamuoyu araştırması yaptık ve ASELSAN'ın sağlık alanında faaliyet göstermesine yüzde 95'in üzerinde bir destek var. Bütün milletin, bir coğrafyanın umudu var. Yurt dışındaki dostlarımızdan da ciddi destek görüyoruz ve ASELSAN'ın sağlık alanında da olmasını bekliyorlar." diye konuştu.- ASELSAN DEV İHALEYE HAZIR

İbrahim Bekar, Sağlık Bakanlığının 10 yıllık MR, ultrason, bilgisayarlı tomografi, dijital röntgen ve hasta başı monitör ihtiyaçlarının karşılanmasına ilişkin ihalesi için ASELSAN'ın göreve hazır olduğunu da söyledi.

Bu ihale için yabancı bir partnerle yerlileştirmeyi içeren bir Sanayi İşbirliği Projesi öngörüldüğünü, ASELSAN'ın da bu yönde hazırlıklarını yaptığını anlatan Bekar, şunları kaydetti:


"Sanayi İşbirliği Projesi çıkarsa bizim için hızlandırıcı olur ama olsa da olmasa da biz medikal cihaz firması olmaya karar verdik. Sağlık teknolojilerine bugüne kadar 20 milyon doların üzerinde öz kaynak ayrıldı. Bu alandaki faaliyetler için direktörlük kuruldu. 150'den fazla mühendis ve teknik eleman bu alanda çalışıyor. Sanayi İşbirliği Projesi kapsamındaki 5 cihaz da zaten yol haritamızda var. Sanayi İşbirliği Projesi olursa çok hızlanır, yabancı firmaya da ihtiyacımız yok artık. Sağlık Bakanlığı bizi görevlendirirse bu alanda Türkiye'de var olan ekosistemi birleştirerek söz konusu cihazları hızlı şekilde üretebiliriz. Her şeyi biz yaparız yaklaşımında da değiliz. Savunma sanayisinde başarıyla hayata geçirdiğimiz birlikte iş yapma kültürünü burada da gerçekleştirebiliriz. İş birliği yaptığımız KOBİ'lere önümüzdeki dönemde yenileri eklenecek. ASELSAN bu alanda kanatlarının altına rüzgar aldıkça, sağlık alanındaki KOBİ ve ekosistemi kanatlandıracak."

https://www.star.com.tr/guncel/geri-sayim-basladi-dunyada-muadili-bulunmuyor-haber-1559892/ Mesajı Paylaş

TeoMan

ASELSAN'ın yerli ve milli siemens-mitsubıshi olabilme potansiyelini farketmesine sevindim. Mesajı Paylaş

putty

#533
Tem 22, 2020, 01:31 ÖS Last Edit: Tem 22, 2020, 01:46 ÖS by putty
Ben on yıl önce bizim forumda söyledim hiç alakaları yoktu Aselsan tıp cihazları üretmeli dedim hep. Ama ben dedim diye yapmadılar ben kaçınılmaz geleceği gördüm ondan dediğim şeyler oldu tıpatıp zaten olacağı için dedim.  Aselsan Simens gibi olacak ilerde. Ama bunun için hiç sevmediği bir şeyi artık başarmayı planlaması lazım oda prakende işlerle uğraşmak avamla muhatap olmak vatandaşa üç beş dolar karla on milyonlarca alet satmayı sevmesi gerek. Hiç niyeti yok ama buna şimdilik görünen. Devletin ballı parası ile Simens olunmaz. Simens dediğin fren üretiyor araba sileceği üretiyor benzin kapağı araba kontağı üretiyor burun kılı temizleme aleti üretiyor. Aselsanı dövsen bu işlerle uğraşmaz. Ama o zamanda Simens olamaz işte. İstiyorki tren şeysi yapsın rüzgar şeyi pervanelerden yapsın MR yapsın hepsi devletin ballı iç pazarı ama simens bir tek o değil. Pervanelerle uğraşmaktan çekildi gibi mesela broşürlerde kaldı pervane işleri mesela. O bile parakende iş çünkü devlet müşteri değil onda. Onu bile gözü hiç almadı. Şu proje hiç ilerlemedi mesela. Sebebi ne Ahmete Mehmete satılacak bir ürün ondan olabilir gibi geliyor bana

https://www.youtube.com/watch?v=ph-FPna7NLI Mesajı Paylaş

nokta

Aselsan'dan ilk Periskop ve Nişangâhı Teslimatı

ASELSAN'ın optik üzerine üretim yapan Sivas ASELSAN tesisinin FNSS için ürettiği Zırhlı Araç Periskobu ve Samsun Yurt Savunma için ürettiği Tabanca Refleks Nişangahının ilk teslimatı yapıldı. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, teslimatı sosyal medya hesabından duyurdu. Demir, "Sivas ASELSAN tarafından üretilen Zırhlı Araç Periskobu ve Tabanca Refleks Nişangahı hayırlı olsun. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Savunma Sanayii ekosistemimizi Anadolu'da da genişletiyoruz" dedi. Teslimat törenine ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Haluk Görgün ve Millî Savunma eski Bakanı İsmet Yılmaz katıldı.

https://c4defence.com/Gundem/aselsandan-ilk-periskop-ve-nisang%C3%A2hi-teslimati/10598/1 Mesajı Paylaş

putty

Bazen şaşırıyorum Aselsan'a. Bu kadar zırhlı araç atraksiyonu var bu kadar termal yetkinliği var daha yenimi ortaya çıktı bu şey Mesajı Paylaş

nokta

Aselsan/Sivas ibaresine dikkat! Mesajı Paylaş

Yakın

ASELSAN Ukraine kuruldu

Savunma sanayii devi ASELSAN Ukrayna'da şirket kurdu.

Firmadan KAP'a yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Ukrayna'da pazarlama ve iş geliştirme faaliyetlerini yürütmek adına "ASELSAN Ukraine LLC." ünvanlı şirket 1 Eylül 2020 tarihi itibariyle tescil edilmiştir."

https://www.haberturk.com/aselsan-ukraine-kuruldu-2792034-ekonomi Mesajı Paylaş

putty

ASELSAN 18.75 milyon dolarlık tıbbi cihaz ihracatı yapmış. Tadını aldılar bu işe hevesleri zaten vardı daha bir motive olmuşlardır


link Mesajı Paylaş

Search and rescue

Konya faaliyete geçmiş


Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter