ASPİLSAN

Başlatan kimlikci, Nis 26, 2016, 04:12 ÖS

« önceki - sonraki »

kimlikci

ASPİLSAN Sivil Uçaklar İçinde Batarya Üretecek


Dünyada uçak bataryası üreten 5 firmadan biri olan ASPİLSAN, askeri uçak ve helikopterlerden sonra sivil havacılık için de akü üretmeye başladı. ASPİLSAN'ın üretimiyle F-16, F-4E ve CN235 uçaklarında kullanılan bataryalar, Avrupa Havacılık ve Uzay Ajansı ile yürütülen sertifikasyon süreci tamamlandığında sivil uçaklarda da kullanılabilecek.150 çeşitten fazla batarya imal eden ASPİLSAN, yeni geliştirdiği sistemlerle yüzde 35 civarında verimlilik artışı yakaladı. Alman BWB ve Fransız SOPEMEA laboratuarlarının kalite sertifikalarına sahip şirketin bir sonraki hedef ise lityum aküler.

http://www.kokpit.aero/aspilsan-sivil-ucak-batarya Mesajı Paylaş

kimlikci

MSI Dergisi Aspilsan Genel müdürü ile röportaj yaptı
http://www.milscint.com/tr/soylesi-aspilsan-genel-muduru-ferhat-ozsoy/ Mesajı Paylaş

ocay

Konteynerde devasa bataryalar yapıyorlar şimdi.

Bunlar savaş alanında olmazsa olmaz artık Mesajı Paylaş

Karabasan

ASPİLSAN, Türkiye'nin ilk Lityum İyon Silindirik Pil Üretim Tesisi'nin temellerini yıl ortasına kadar atacak. Teknoloji yoğun üretim yapacak tesisin, Kasım 2020 itibarıyla kurulu hale getirilmesi ve Mart 2021'de de seri üretime geçmesi planlanıyor.
https://www.aa.com.tr/tr/bilim-teknoloji/yerli-pille-milyon-dolarlar-ulkede-kalacak/1399785 Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

Terra

Enerjide stratejik iş birliği

Türkiye'nin ilk AR-GE kurumu olan TÜBİTAK MAM ile ASPİLSAN arasında, 22 Kasım 2019 tarihinde, "Stratejik Ortaklık İş Birliği Protokolü" imzalandı.

İmza törenine; TÜBİTAK MAM Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan, MAM Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Murat Makaracı, Enerji Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Abdülkadir Balıkçı, Enerji Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Fehmi Akgün, ASPİLSAN Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Bölük, ASPİLSAN Genel Müdürü Ferhat Özsoy ve beraberindeki heyet katıldı.

Prof. Dr. İbrahim Kılıçaslan konuşmasında, 2004 yılında kurulan Batarya Teknolojileri Mükemmeliyet Merkezi'nin ülkemizin millileşme hamlesine ileri teknoloji ile katkı sağladığını belirtti. TÜBİTAK MAM'ın nitelikli insan kaynağı ve altyapı imkânları ile ASPİLSAN Enerji A.Ş.'nin Batarya Ar-Ge Merkezi olarak görülmesi gerektiğini, bir sonraki teknolojiye birlikte karar vererek çalışmalara devam etmenin önemini ifade etti.

ASPİLSAN Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Bölük, TÜBİTAK MAM ile imzalanan "Stratejik Ortaklık İş Birliği Protokolü"nden duyduğu memnuniyeti ifade ederken, ülkemizin taşınabilir enerji sistemleri alanında dışa bağımlılığını azaltmanın ortak çalışma alanları ile mümkün olduğunun önemine değindi.

TÜBİTAK MAM ile ASPİLSAN Enerji A.Ş. arasında imzalan "Stratejik Ortaklık İş Birliği Protokolü" kapsamında, havacılık, raylı sistemler vb. sektörlerde hizmet sunmak amacıyla Pil Teknolojileri, Enerji Depolama Sistemleri ve Yakıt Pili alanlarında iş birliği yapılması hedefleniyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/11/29/enerjide-stratejik-is-birligi/ Mesajı Paylaş

nokta

Kayseri'de Kuvvetler Birliği

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyaçları doğrultusunda, şarjlı nikel kadmiyum batarya üretilmesi için 1981 yılında Kayseri'de kurulan Aspilsan, Dördüncü Pil Teknolojileri ve Enerji Sistemleri Çalıştayı'nın ev sahibiydi. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın (TSKGV) yüzde 98 hissedarı olduğu firma, etkinlikte sektördeki bir çok ismi bir araya getirdi. TSKGV Genel Müdür Vekili Sadık Piyade'nin de yer aldığı açılış konuşmasının ardından panelistler, pil ve enerji sektörünün nabzını tuttu.

Piyade, vakıf olarak enerji sektörüne önem verdiklerini, Aspilsan ve İŞBİR ile geleceğe yönelik yatırımda bulunduklarına değindi.
"Savunma Platformlarında Batarya Teknolojilerinin Kullanım Alanları", "Pil ve Batarya Teknolojilerindeki Gelişmeler" gibi konular çerçevesinde ilerleyen panelde, ASELSAN HBT, FNSS ve TUSAŞ gibi sektör firmaları, platformlara yönelik batarya-pil ihtiyaçlarını açıkladı. Erciyes Üniversitesi'nde gerçekleştirilen etkinlik, öğrenci ve firmaların biraraya gelmesini sağlarken, sektörün ihtiyaçlarını geleceğin çözüm üreticelerine ve şu anki üreticilere ne istendiğini anlatma şansı sağladı.

http://www.c4defence.com/Gundem/kayseri-de-kuvvetler-birligi/9093/1

Mesajı Paylaş

Terra

ASPİLSAN Enerji'nin Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Belli Oldu

ASPİLSAN Enerji'nin 16 Haziran'da yaptığı Genel Kurul Toplantısı neticesinde yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Em. Tuğg. İsmail Hakkı Doğankaya ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili seçilen Em. Alb. Mustafa Ongun Yalçın görevi devraldı.

Görev devir-teslim töreninde, eski ve yeni yönetim kurulu üyeleri bir araya geldi. Yönetim Kurulu Başkanı Em. Tuğg. Doğankaya; selefi Em. Tümg. İlhan Bölük ve bir önceki Yönetim Kurulu Başkan Vekili Em. Alb. Bedri Dursun'a, ASPİLSAN Enerji'ye sağlamış oldukları hizmet ve katkıları için teşekkür ederek plaket takdim etti.

Önceki dönem Yönetim Kurulu Başkanı Em. Tümg. Bölük geçtiğimiz günlerde bir veda mektubu yayınlamıştı

https://www.savunmahaber.com/aspilsan-enerjinin-yeni-yonetim-kurulu-baskani-belli-oldu/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter