Akdaş Silah

Başlatan nokta, Şub 10, 2020, 04:15 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

TSK'da Yerli Bombaatar Sayısı Artıyor

Yerli imkânlarla üretilen silahlar, zorlu kabul testlerinin ardından Türk Silahlı envanterindeki yerini almaya devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerinin bombaatar ihtiyacının karşılanması için başlatılan program kapsamında Akdaş Silah, AK-40GL bombaatarların yeni parti teslimatını tamamladı. Tasarım ve imalat faaliyetleri firmanın Konya'da konuşlu tesislerinde yürütülen bombaatar için Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve Akdaş Sİlah arasında 2018'de 8 bin adetlik tedarik anlaşması imzalanmıştı.

İlk teslimatları geçtiğimiz yıl tamamlanan AK-40GL, MPT-76'lara uyumlu olarak tasarlandı. Dipçik takılarak tüfekten bağımsız olarak da kullanılanbilen silah, ses, gaz ve tahrip mühimmatları gibi farklı türde cephaneyi kullanabiliyor. Türk Silahlı Kuvvtleri ve emniyet teşkilatı envanterinde yer alan ve namlu altı Picatinny ray özelliğine sahip hemen hemen tüm tüfeklerde kullanıma uygun yapıda olan AK-40GL, ergonomik yapısı sayesinde çift taraftan kullanıma olanak sağlıyor.

https://c4defence.com/Gundem/tsk-da-yerli-bombaatar-sayisi-artiyor/9321/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter