ROSTEC Poloz Tabanca

Başlatan nokta, Ağu 22, 2020, 01:33 ÖS

« önceki - sonraki »

nokta

Sovyetler Birliği'nden miras köklü bir savunma sanayii alt yapısına sahip olan Rusya, modern sistemlerin geliştirilmesi çalışmalarını sürdürüyor.

Rus Devlet iştiraki olan ROSTEC, Rus Merkezî Araştırma Enstitüsü'nün geliştirdiği yeni tabancayı tanıttı. Poloz olarak adlandırılan yeni silah, 9x19 mm Parabellum mühimmat kullanıyor. Rus Polisi ve Sınır Muhafızları kullanımı için tasarlanan tabanca, Udav üzerinden geliştirildi. Polimer yapıda olan silah, 9x18 mm mühimmat ateşleyen Makarov ve 9x19 mm Yarygin PYa'ların yerini almak için üretildi.

50 metre mesafeye kadar etkile menzile ulaşan Poloz, -50 ila +50 santigrat derece sıcaklık aralığında görevini icra edebiliyor. Tabancanın 10 bin atım ömrüne sahip olduğu belirtiliyor. 15 ila 18 fişek kapasiteli şarjörden beslenen silah, modüler yapısı sayesinde görev ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilebiliyor.

https://c4defence.com/Gundem/poloz-tabanca/10583/1 Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter