Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Gemisi (Dost Sınıfı)

Başlatan Elçibey, Eki 05, 2015, 01:34 ÖS

« önceki - sonraki »

Elçibey

Eki 05, 2015, 01:34 ÖS Last Edit: Eki 05, 2015, 02:40 ÖS by HARZEMŞAH


Sahil Güvenlik Arama ve Kurtarma Gemisi 88.6 metrelik tam boya ve 12.2 metrelik tam genişliğe sahiptir. Geminin tam yüklü deplasmanı olan 1700 tonda, draftı 3.5 metredir. İki dizel makine, iki devir düşürücü dişli, iki şaft hattı ve iki adet kontrol edilebilir kanatlı pervaneden oluşan ana tahrik sistemi ile geminin ulaştığı azami hız 22+ deniz milidir.

Sahil Güvenlik Arama ve Kurtarma Gemisi 15 knot olan ekonomik sürati ile maksimum 3000 deniz millik seyir siasına sahiptir. 72+20 kişilik gemi personeli ile ikmal yapmaksızın denizde kalma süresi 15 gündür.

Baş kısmında bulunan 40 mm 40L70 Oto Melara topa ve 2x12.7 mm makineli tüfeğe sahiptir.4 adet tedarik edilen bu gemiler 10 tona kadar olan helikopterleri de taşıma yeteneğine sahiptir.

Kanun uygulama ve arama kurtarma ana görev fonksiyonlarının yanı sıra aşağıdaki görevleri de gerçekleştirme kabiliyetlerine sahiptir:

Deniz Karakol,
Kaçakçılığın Önlenmesi,
Kirliliğin Önlenmesi (Yakıt Yayılımının Sınırlanması),
Balıkçılığın Korunması,
Yangınla Mücadele
Çevre Koruma
Karasuları ve Münhasır Ekonomik Bölge içerisinde Keşif/Gözetleme
Karasuları ve Münhasır Ekonomik Bölge içerisinde Doğal Kaynakların Korunması
Gemide helikopter iniş kalkış operasyonları için bir platform ile orta büyüklükte bir helikopterin konuşlandırılmasına imkan sağlayan teleskopik hangar mevcuttur. Helikopter operasyonları gündüz ve gece emniyetli şekilde yapılabilir.

KAYNAK : www.rmkmarine.com Mesajı Paylaş
ZALİME ALP,MAZLUMA EREN...

hfidan

Donanmaya dost sınıfına benzer burak sınıfı korvetlerin yerine mümkün olduğunca ucuz ve yeterli silah taşıyan korvet görmek isterim açıkçası.
 Milgem benim gözümde firkateyn oldu. Mesajı Paylaş

ElçibeyRMK Marine'nin söylediğiniz gibi bir projesi mevcut ama genel maksat konseptinde,ADA Sınıfı gibi Anti-Denizaltı özelliği ağır basan bir korvet projesi değil. Mesajı Paylaş
ZALİME ALP,MAZLUMA EREN...


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter