Emniyet Genel Müdürlüğü Tedarik Projeleri

Başlatan R.A.K, Eki 11, 2015, 02:19 ÖS

« önceki - sonraki »
Aşağı git

Terra

Emniyetin MPT-55'leri yola çıktı

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Kırıkkale Silah Fabrikası'nda üretimi tamamlanan 3 bin adet MPT-55 ile MP-5 silahlarının Emniyet Genel Müdürlüğü'ne teslim edilmek üzere sevkiyatı yapıldı.

Kırıkkale Silah Fabrikası Müdürü Mehmet Ocakcıoğlu, sevkiyat sırasında yaptığı açıklamada, 3 bin adet MPT-55 ile MP-5 silahını Emniyet Genel Müdürlüğü'ne gönderdiklerini söyledi. Yıl sonuna kadar sipariş aldıkları 60 bin silahın teslimatını yapacaklarını belirten Ocakcıoğlu, "15 gün sonra 15 bin silah sevkiyatımız daha olacak. 2018 yılındaki sevkiyatlarımızı gününde yaptık. İnşallah 2019 yılı için almış olduğumuz sevkiyatlarımızı da işçilerimizin özverili çalışmalarıyla gününde teslim edeceğiz" diye konuştu.

MPT-55 Piyade Tüfeği, uzun ve kısa namlulu olarak tasarlandı. NATO standartlarında 30 farklı teste tabi tutulan tüfek, bunlardan başarıyla geçti. 3 kilogram ağırlığına sahip tüfek dakikada 800 atım yapabiliyor.

Teknik Özellikler

Çalışma Şekli: Gaz Piston Hareketli Döner Başlı Kilitlemeli
Ateşleme Türü: Yarı Otomatik / Tam Otomatik
Atış Süratı (Sürekli): 800±100 Atım/Dakika
Şarjör Kapasitesi: 30
Ateşleme Hassasiyeti: 15-30 Newton
Ağırlık (Şarjörsüz): 3000 gr/ 3300 gr
Dipçik: Ayarlanabilir, 7 Kademe, 80 mm
Etkili Menzil: 400 Metre
Namlu Uzunluğu:5 mm / 368.5 mm
Uzunluk: 730 mm / 800 mm
İlk Hız: 800 m/s - 850 m/s
Kalibre:56×45 mm NATO
Dağılım: 4 MOA
Yiv Set Sayısı: 6

http://defenceandtechnology.com/2018/11/02/emniyetin-mpt-55leri-yola-cikti/ Mesajı Paylaş

nokta

Milli Kriptolu Telsiz Ağı Genişliyor

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün (EGM) kriptolu telsiz ağı genişliyor. Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir resmi Twitter hesabından, iki ilde daha Sayısal Haberleşme Şebekesi kurulumu için ASELSAN ile sözleşme imzalandığını açıkladı. Şebeke sistemi şu an 22 ilde kullanılırken iki ilde kurulum devam ediyor. Demir, bu sözleşmeyle birlikte ilk defa bir ilde geniş bant sistemine geçildiğini belirtti. Geniş bant ile milli kriptolu olarak video ve fotoğraf gönderme, konum bilgileri paylaşma, parmak izi ve yüz tanıma bilgilerini aktarma, bireysel ve grup modunda mesajlaşma gibi yeni özellikler olacak.

Demir Twitter paylaşımında, "Geniş Bant sisteminin bileşenleri, ULAK A.Ş, diğer sistemler ise ASELSAN tarafından geliştirilen yerli ürünlerden oluşacak. Bu sistemi, kullanacağımız şehrimizde edinilecek tecrübeyle diğer illerimize de yaygınlaştırmayı hedefliyoruz" dedi.

https://c4defence.com/Gundem/milli-kriptolu-telsiz-agi-genisliyor/9792/1 Mesajı Paylaş

Terra

'Bayraktar'a Adana görevi

Baykar Savunma tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü'ne teslim edilen Bayraktar TB2 İHA'lar faaliyetlerine başladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün sosyal medya hesapları üzerinden yapılan bilgilendirmede, "Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı ve Adana Emniyet Müdürlüğü koordinesinde, Adana Havacılık Şube Müdürlüğü Bayraktar Taktik İHA TB2'ler faaliyetlerine başladı. Birimlerimizin başarısına çarpan etkisi yapacaktır." ifadelerine yer verildi.

http://defenceandtechnology.com/bayraktara-adana-gorevi/ Mesajı Paylaş

nokta

ARES EGM'ye 17 Kontrol Botu Üretecek

Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü ihtiyaçları kapsamında tasarlanan ARES 35 FPB Türk Tipi Botla ((Fast Patrol Boat / Süratli Devriye Botu)  ilgili çalışmalara yenileri ekledi. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM)  ile uzun bir süredir devam eden görüşmeler tamamlandı. EGM kendi ihtiyacı için 17 bot sipariş verirken üretici firma da COVID-19 pandemiye rağmen kesintisiz ürün vermeyi hedefliyor.

Ares Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Kalafatoğlu Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı ihtiyaçları kapsamında Savunma Sanayi Başkanlığınca yürütülen Kontrol Botu Projesinde hem miktarın arttığını hem üretim şeklinin yenilendiğini ifade etti. Euronewsport yayın organına bir röportaj veren Kalafatoğlu, 105 bot için yapılan sözleşmenin tadil edildiğini, imal edilecek toplam bot sayısının 122'ye yükseldiğini açıkladı. Kalafatoğlu, "Sahil Güvenlik Komutanlığımızın 105 adet süratli devriye botu ihtiyacına binaen imzaladığımız sözleşme Emniyet Genel Müdürlüğümüzün 17 botluk ihtiyacının ilave edilmesiyle 122 botluk hacme ulaştı" dedi. Teslim takviminde ise gecikme olmayacağını belirten Kalafatoğlu, "Projede kritik tasarım aşaması tamamlanmak üzere. Malum salgın nedeniyle toplantıların icra edilememesi nedeniyle takvim bir süre donduruldu. Dolayısıyla ilk-prototip ARES 35 FPB Kontrol Botunun denize indirilmesi 2020 yılı sonuna planlandı. Fakat prototip botun başarıyla tesliminden itibaren her iki ayda bir 6 botun Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğüne teslimine beş yıl süreyle devam edilecek" dedi.

C4Defence'in edindiği bilgiye göre Kritik Tasarım Aşamasının (Critical Design Review/CDR) yakında tamamlanması, ilk prototipin sonbaharda denize indirilmesi hedefleniyor. Bundan sonra Sahil Güvenlik Komutanlığı prototip üzerinde gerekli değişiklikleri belirlemek üzere bot ile Karadeniz, Ege Denizi ve Akdeniz'de çeşitli denemeler gerçekleştirecek. Buradan elde edilecek görüş ve bilgiler sonucunda botun tasarımı nihai şeklini alacak. Bu aşamadan sonra deniz platformları için örneği olmayan seri üretim aşamasına geçilecek. ARES Tersanesi Antalya'da yaptığı bir yatırım ile bir tesisini bu botların üretimine ayırdı. Otomotiv seri üretimde kullanılan yürüyen bant tekniğine benzer şekilde botlar bu tesiste üretilecek. Ayda üç bot banttan çıkacak ve kontrollerin ardından iki ayda altı bot envantere girmeye hazır olacak.  İki kurumun kullandığı bazı farklı cihazlar nedeniyle platform içinde küçük farklar olacak dış görünüş açısından yalnızca kurumlara özgü renk yazı farkı olacak.

ARES 35 FPB süratli devriye botları, münhasır ekonomik bölge emniyeti ve ani müdahale, devriye ve eşlik etme, arama kurtarma, kaçakçılıkla mücadele, insan kaçakçılığının önlenmesi, keşif ve karakol amaçlı olarak ileri kompozit malzemeden tasarlandı. Klaslama hizmeti Türk Loydu tarafından yapılan platformun uzunluğu 10,8 m; genişliği 3,3 m ve draftı 0,9 m'dir. Deplasmanı 11,85 ton olan bot, 35 kts sürate ulaşabilir.

https://c4defence.com/Gundem/ares-egmye-17-kontrol-botu-uretecek/10312/1 Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter