Med Marine

Başlatan Atılgan, May 18, 2020, 11:28 ÖÖ

« önceki - sonraki »

Atılgan

Med Marine Holding, Cey Grup'a iki römorkör ve bir palamar botu sattı

Türkiye'nin önde gelen römorkör operatör ve inşa firmalarından Med Marine ile Ceyport iki römorkör ve bir palamar botu için sözleşme imzaladı. Satın alınan römorkörler ve palamar botu, Ceyport'un Tekirdağ Port operasyonlarında kullanılacak.

Med Marine Satış Müdürü Melis Üçüncü, "Deniz araçlarımızın dünyada olduğu gibi Türkiye'de de talep görmesiyle gurur duyuyoruz. İşbirliği yapmaya başladığımız Cey Group ile ortaklığımızı daha güçlendirmeyi umuyoruz. Med Marine filosunda kendini kanıtlamış olan römorkörlerimizin Cey Group filosu için de yararlı olacağına inanıyoruz" dedi.

BERZAN AVCI: İŞBİRLİĞİMİZ SÜRECEK

Ceyport Tekirdağ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Berzan Avcı ise işbirliğiyle ilgili olarak şunları söyledi; "Yeni römorkörler Ceyport Tekirdağ'ı daha kararlı hale getirecek. Med Marine'e yakın işbirlikleri ve yapıcı yaklaşımları nedeniyle teşekkür ediyoruz. Gelecekte de işbirliğimizin devam etmesini umuyoruz"

İSİMLERİ CEY V VE CEY VI OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ

Robert Allan tasarımı römorkörler daha önce Med Marine'in kendi filosunda görev yapıyordu. Evyap M adını taşıyan römorkör, satışın ardından CEY V adını aldı. 22.5 metre uzunluğunda, 8.8 metre genişliğindeki CEY V 40 ton çekiş gücüne sahip. Diler Port adlı römorkör ise satışın ardından CEY VI adını aldı. 18.28 metre uzunluğunda ve 6.70 metre genişliğindeki CEY VI 30 ton çekiş gücüne sahip.

https://www.denizhaber.net/med-marine-holding-cey-grupa-iki-romorkor-ve-bir-palamar-botu-satti-haber-95062.htm Mesajı Paylaş

Atılgan

Med Marine, Kenya Ports Authority ile anlaştı

Med Marine, Kenya Ports Authority ile anlaştıMed Marine, Kenya Ports Authority ile yeni römorkör sözleşmesi imzaladı.
Türkiye'nin önemli römorkör üreticilerinden Med Marine, Kenya Ports Authority ile Batı Afrika'nın Hint Okyanusu kıyısının en büyük römorkörünü inşa etmek için sözleşme imzaladı.

Sözleşme bir adet RAstar 4200 (MED-A42120) römorkörü içerirken deniz aracının 2021'de teslim edileceği bildirildi.

Kenya Ports Authority'un modernizasyon çalışmaları kapsamında talep ettiği römorkör, Batı Afrika'nın en büyük limanı olan Mombasa'da kullanılacak. Robert Allan tasarımı RAstar serisi yüksek performanslı ASD römorkörler olarak dikkat çekiyor.

En güçlü römorkörMed Marine ile Kenya Ports Authority arasındaki işbirliğinden memnu olduklarını belirten Robert Allan Sözleşmeler Yöneticisi Oben Naki, yeni RAstar 4200'ün 120 ton çekiş gücü ile kendi tasarımları en güçlü römorkör olduğunun altını çizdi.

Uzun ömürlü olmasını istiyoruz

Med Marine İş Geliştirme Yöneticisi Muhammet Gökhan ise Kenya Ports Authority ile uzun ömürlü olmasını diledikleri işbirliğinin ilk adımını attıklarını bildirdi. Gökhan, "Bu operasyonumuzla, yüksek performanslı römorkör inşasından uzun yıllara dayanan tecrübemizi Kenya'da göstermek istiyoruz" dedi.

İşbirliğine katılmaktan dolayı mutluyuz

Med Marine'nin Kenya'daki temsilcisi Moving Atlantic'in COO'su Tito Kipsang ise Moving Atlantic olarak Med Marine ile Kenya Ports Authority arasındaki işbirliğine katılmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Kuralları tamamen karşılıyor

Kenya Ports Authority CEO'su ve Genel Müdürü Rashid Kassim Salim da, "120 ton çekiş gücüne sahip römorkörümüz SOLAS ve IACS kurallarını tamamen karşılıyor. Yeni römorkörün denizcilik sektörümüze sağlayacağı güçle limanlarımız daha aktif olacak" dedi.

Römorkörün özellikleri

Uzunluk : 42 metre

Genişlik : 16 metre

Derinlik : 7.2 metre

Çekiş gücü : 120 ton

https://www.denizhaber.net/med-marine-kenya-ports-authority-ile-anlasti-haber-95340.htm Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter