Türkiye-Libya ilişkileri

Başlatan Defence, May 18, 2019, 02:34 ÖS

« önceki - sonraki »

HeleBiDinle

Eyvallah @Baltica üstadım. Çok teşekkürler verdiğiniz bilgi için.

Şimdi ben bu anlattığınızı çok iyi anladım ve kendi adıma endişelenmem gereken hiç bir durum kalmadı. Aslına bakarsan, @delenda üstadım adamın açık adını yazdığında da mevzuyu anlamış, kendi adıma endişelenmekten vazgeçmiştim. (Hoş, her ne olursa olsun, o adamın halife olmadığını bildiğim için, zaten kendi adıma endişelenecek bir durum hiç olmamıştı.)

Beni düşünce geriye 80.999.999 kişi kaldı bu konuyu doğru anlaması gereken. Bu forumdaki birkaç yüz kişiyi de düşelim... İyisi mi biz kafadan 1 milyon kişinin konuya vakıf olduğunu varsayalım. Geriye kaldı 80 milyon kişi. Bunun yarısının da şu halife malife gibi bezlerde tarağının olmadığını, yani ilgilenmediklerini varsayalım, ne etti?.. 40 milyon kişi mi kaldı?..

Bu kadar kişiye bu işin doğrusunu anlatmak bana epey meşakkatli göründü, ne dersin?..

Ya da basınımız bu mevzuya "azıcık dikkat eder" bizi bu kadar kişiye işin doğrusunu anlatma zahmetinden kurtarır. Örneğin, TRT o "azıcık dikkati" gösteriyor.

Böylesi sanki çok daha kolay gibi göründü, değil mi?

0-0-0-0-0-0

Neyse, beyler... Katılım ve katkılarınızdan ötürü hepinize çok teşekkür ediyorum... Biz ne dersek diyelim, basın yine bildiğini okuyacağı için konuyu fazla uzatıp mecrasından saptırmadan sonlandıralım. Mesajı Paylaş

HüsamettinErTürk

Forum yönetimi kusura bakmasın konu dışı olacak mevzuyu fazla uzatmadan kısa bir bilgi vereceğim.

@SW

Mevlana kelimesinin aslında pek çok manaya gelmesi durumu var hocam

Kur'anda hem Allah için hem Peygamber için hem de insanlar için kullanılan bir kelimedir mevlana tabi her birinde farklı manaları karşılamış oluyor

Kod [Seç]
Mevla sözlükte; "Rab, efendi, dost, arkadaş, yardımcı, sahip ve malik, köle azat eden, azat olmuş köle, bir işi gören, idare eden" gibi birçok farklı anlamlara gelir.
Allah'a izafe edildiğinde "sevme, koruma, yardım etme, tasarruf ve himayesi altında bulundurma" gibi anlamları öne çıkar. Mevlâ kelimesinde asıl olan mana, sevgi ve manevî yakınlıktır.
(İbnü'l-Esîr, en-Nihâye, "vly" md.; İbn Manzur, Lisânü'l-Arab, "vly" md.)
Mesajı Paylaş

saladin

Tem 02, 2019, 07:30 ÖÖ Last Edit: Tem 02, 2019, 07:34 ÖÖ by saladin
Libya parali pilotlar icin bir cennet haline gelmis.
https://www.fort-russ.com/2019/06/libya-is-the-new-eldorado-for-mercenary-pilots/

FETO'den iceride olan pilotlarin bir kismi esasinda bu tur isler icin kullanilabilir bence.  yeterli guvenirlige sahiplerse, anlasmali olarak serbest birakilip,  yurtdisinda parali pilot olup olaylarin gelisimine yardimci olabilirler.

Gerekirse MIG egitimlerini Azerbaycan (hala mig 21 ucuruyorlar mi?)  veya bir afrika ulkesinden alabilirler. Mesajı Paylaş

HDS

Fetöcü adam zaten Dahlan'ın adamı. Onlar yine Hafter'in BAE milislerine kaçar.  :) Mesajı Paylaş

nokta

Hafter güçlerinde ele geçirilen silahlar Amerika tarafından BAE'ye satılan silahlardanmış. Ameikan kongresinde bu nedenle BAE için soruşturma açılmış. Mesajı Paylaş

saladin

Tem 02, 2019, 07:30 ÖS Last Edit: Tem 02, 2019, 07:36 ÖS by saladin
@hds, dediklerine katılmakla beraber bütün fetocularin aynı kumaş olmadığını dusunuyorum. Eminim onca pilot arasında gerçekten pişman olan vardır. Ayrıca ailesel vb sebepten Türkiye bağını koparmayacak elemanlar secilebilir. Sonuçta bu biraz  sıradışı bir düşünce ama getirisi riskine göre fazla olabilir. Riski nedir? Binlerce adam arasindan  10-15 tanesi hapisten kaçmış gibi düşünmek lazım. Siyasetin içindeki veya akrabalıklari sayesinde  ortalarda dolaşan,  serbest Fetoculari düşününce önemli bir kayıp gibi gözükmüyor bana.

Bunların kafasındaki gizli askeri bilgiler zaten bütün hasimlarin eline geçmiştir çoktan (kozmik oda anybody?) Ha adamlar gidip BAE pilotlarini eğitir dersen, bir kağıt imzalattırirsin, kacarsam katkım caizdir diye yazar orada :) Mesajı Paylaş

Karabasan

@saladin

Bu yazdıklarını operasyonu yönetecek askeri yada istihbarat personeline kabul ettiremezsin. İlgili birimlerin yaşayacağı travmanın telafisi mümkün olmaz. Mesajı Paylaş
Çoklar diye korkma
Azız diye çekinme...
Tonyukuk

saladin

Istihbaratı bilmiyorum ama bu kişileri harcanabilir araç olarak görüyorum. Ki pkknicinde benzer elemanlar olduğunu tahmin ediyorum. Mesajı Paylaş

cemdogut

Asker olup emir komutayı tanımayıp ne olduğu belirsiz adamlardan emir alıp, biat edenden bu ülkeye hiçbir şekilde hayır gelmez. Mesajı Paylaş
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz...

HüsamettinErTürk

Yalnız @saladin bu fetöcülerin en büyük meselesi vatansız olması

Bu ülkede pek çok farklı fikirden insan var ama herhangi bir şekilde bir vatan meselesi olunca omuz omuza savaşmaktan kimse gocunmuyor.

Ama bu fetöcülerin vatanı Türkiye olmadığı için, gittikleri yerlere hicret yurdu gözüyle baktıkları için her türlü ihanet bunlardan beklenebilir.

Haricen bu adamlar iran devrimi sonrası Şahın ordusunda pilotluk yaptığı için hapse atıldıktan sonra İran- Irak savaşında mollaların serbest bıraktığı İranlı pilotlara benzemez direk uçağı alıp kaçarlar veya onlara verilen kritik emirleri ifşa ederler.
Güvenilebilecek bir profilleri yok best of takiye oldukları için vatansever nutuklar atıp hepimizi kandırabilirler.

Mesajı Paylaş

HeleBiDinle

Tarikatların iç yüzünü bilen birisi, FETÖ'cü birisine asla güvenilemeyeceğini bilir.

FETÖ'nün şeyhini Mehdi kabul etmiş... Bu çakma Mehdi'yi bayrak, vatan, ana, baba, namus, can, din, her türlü kutsalın üstünde görecek derecede kafayı yemiş, bu uğurda da her türlü zulme iştirak etmekten geri durmamış birisine nasıl güveneceksin?..

Öyle zulümler ettiler ki, bunların yanında insanların namusuna iftira atmak leblebi, çekirdek misali basit çerez kaldı; ana yemek bile sayılmadı. Oysa ki Kuran, bu tip iftira atanların dahi ömür boyu şahitliğini men eder. Neden?.. Çünkü bu tip aşağılık bir hareketi yapanın bir daha sözüne güvenmez de ondan.

Peki biz nasıl güvenip de devlet adına örtülü operasyon yapmasını isteyeceğiz?.. Ya satarsa?.. (Ki garanti satar. Emin olabilirsin.) Mesajı Paylaş

Yukarı git

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter