SAHA EXPo 2020

Başlatan Terra, Mar 05, 2020, 03:12 ÖS

« önceki - sonraki »

Terra

Yerli ve milli teknolojiler SAHA EXPO 2020'de!

Yerli ve milli savunma ve havacılık sanayinin işbirliği ve tanıtım platformu SAHA EXPO 2020, 25- 28 Mart tarihleri arasında İFM 9, 10 ve 11. Salonlarda dünyanın 39 ülkesinden ziyaretçilerini ağırlayacak. Katılımcı firmalar geliştirdikleri en yeni yerli teknolojileri ilk kez SAHA EXPO'da sergileyecek. Aselsan, MKEK gibi ana yüklenici firmaların yerli tedarikçi görüşmeleri yapacağı fuarda 4 gün boyunca yüzlerce uluslararası B2B görüşme yapılacak, etkinlikler, paneller, yarışmalar düzenlenecek, pek çok yerli ve uluslararası imza töreni gerçekleştirilecek.

Milli Teknoloji Hamlesi'ne en güçlü desteği veren, Türkiye'nin en büyük kümelenmesi SAHA İstanbul tarafından organize edilen SAHA EXPO 2020 "Birlikte daha güçlüyüz!" sloganıyla kapılarını açıyor. Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığı'nın desteğiyle, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği'nin ana sponsorluğunda düzenlenen SAHA EXPO 2020, 25- 28 Mart tarihleri arasında İFM 9, 10 ve 11. Salonlarda sadece profesyonellere açık olacak.

SAHA EXPO 2020'ye dev destek

ASELSAN, Türk Havacılık Uzay Sanayi(TUSAŞ), ROKETSAN, BAYKAR, ASFAT, STM, Dener Makina, Ziraat Katılım ve Sarsılmaz Silah'ın "Platin sponsor" olarak destek verdiği fuarda 4 gün boyunca yerli ve uluslararası firma temsilcileri arasında yüzlerce B2B görüşme yapılacak. Katılımcı firmalar tarafından geliştirdikleri en yeni ürün ve sistemler ilk defa SAHA EXPO 2020'de görücüye çıkacak, profesyonellere tanıtılacak.

Türkiye'nin dünyaca tanınan ana platform üreticileri, alt sistem üreticileri, tedarikçiler, start-up'lar, üniversiteler, AR-GE merkezleri ve medya kuruluşlarını bir araya getirecek fuarda 4 gün boyunca, yüzlerce uluslararası B2B görüşme yapılacak, etkinlikler, paneller düzenlenecek, pek çok yerli ve uluslararası imza törenleri gerçekleştirilecek.

TAİS, TEİ, Akım Metal, Canik Samsun Yurt Savunma, UNİDEF, Saver Savunma, Ermaksan, İşbir, Meteksan Savunma, Teknopark İstanbul, Yılmaz Makina ve Akkar Silah'ın "Altın Sponsor" olarak destek verdiği SAHA EXPO 2020'nin "Gümüş sponsor" firmaları ise şöyle sıralanıyor: Altınay Teknoloji, OBSS, Kardemir, MKEK, FNSS, HAVELSAN, ASPİLSAN, Pavotek, Üntel, İğrek, Ordulu, Mobit, Ader Savunma, Alp Havacılık, Huğlu, Kale, Derya, EAE Elektrik, KOEL Elektronik, ALA Uluslararası Ltd.

Hibrit lokomotif jeneratörü SAHA EXPO 2020'de

Teksan Jeneratör, bir süredir çalışmalarını yürüttüğü yerli Hibrit Lokomotif jeneratörünün lansmanını ilk kez SAHA EXPO 2020'de gerçekleştirecek. Yüzde 60 yerlilik oranına sahip olan ve seri üretime geçildiğinde yerlilik oranı yüzde 80'e çıkacak hibrit lokomotif, 300 kW dizel jenset ve 400 kW lityum-iyon batarya güç kaynağına sahip. Uluslararası standartlara uygun ileri sürüş kontrol algoritmaları, Yeni Nesil Tren Kontrol ve Yönetim Sistemi (TKYS) bulunan lokomotifin, dizel jeneratör ve elektro-pnömatik fren sisteminin devrede olduğu sürenin azalmasıyla bakım maliyetleri de düşecek.

Hibrit roket motoru

SAHA EXPO 2020'ye hibrit teknolojisini taşıyan bir başka firma da uzay teknolojileri alanında faaliyet gösteren Delta V olacak. 2017 yılında T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı ile Hibrit Uzay Roket Motoru Geliştirme proje sözleşmesini imzalayan ve başarılı şekilde yürüten Delta V, fuarda Hibrit roket motorunu profesyonellere anlatacak.

Delta V Uzay Teknolojileri, Türkiye'nin ilk kompozit gövdeli hibrit roket motorunu geliştirmiş olup dünyada ise ilk sıvı oksijen ve parafin bazlı yakıt kombinasyonu ile çalışan hibrit roket motorlu sonda fırlatmasını başarı ile gerçekleştirmiş bir firma olarak Türkiye'nin Milli Teknoloji Hamlesi'ne destek veren SAHA EXPO'da yer alacak.

İleri teknolojiye sahip eğitim simülatörleri

Yakın zamanda Pakistanlı pilotların eğitim vermek üzere uluslararası bir anlaşmaya imza atan Yöntem Teknoloji fuara uçuş ve denizcilik simülatörleri ile katılacak.

Yetki kapsamında pilot eğitiminde kullanılmak üzere ve eğlence sistemleri olan uçuş simülatörleri ile Türkiye'nin bütün denizcilik üniversiteleri ve liselerinde kullanılan ve Yöntem Teknoloji tarafından kurulacak denizcilik simülatörleri SAHA EXPO 2020 Fuarı'na gelecek yerli ve uluslararası ziyaretçilere tanıtılacak.

Askeri saha koşullarına dayanıklı tablet serisi

Technopc Teknoloji, SAHA EXPO 2020'de tanıtımını gerçekleştireceği, zorlu koşullara dayanıklı Endüstriyel Tablet ve Endüstriyel Notebook ile arazide askerlerin hayatını kolaylaştırıyor.
Fuarda Technopc Teknoloji standına yer alacak "Hepsi Bir Arada Technopc Pass Tab", mobil kimlik ve pasaport doğrulaması için özel olarak tasarlanmıştır. Entegre profesyonel tarayıcı, akıllı kart okuyucu (temaslı veya temassız), parmak izi sensörü, çift iris tarayıcı, yüz tanıma kamerası, 1D / 2D Barkod tarayıcı ve MSR kullanıyor. Technopc Pass Tab dayanıklı ama hafif tasarımı sayesinde hareket halindeyken kolayca kullanım sağlıyor. Sınır kontrolü, polis ve güvenlik güçlerinin yanı sıra seyahat, eğlence ve konaklama sektörleri için ideal bir çözüm olan Technopc Pass Tab, bir mobil terminale parmak izi, iris ve yüz tanıma olmak üzere üç tip biyometrik okuyucu ekleyerek gelişmiş güvenlik sağlıyor.
Birinci sınıf güvenilirlik ve yüksek performans sunan "Technopc Rugged Notebook" serisi zorlu koşullarda çalışmak için tasarlanmış. Hem endüstriyel hem de askeri standart gereksinimlerini karşılayan Technopc Rugged Notebook serisi IP65 standartları ile suya ve darbelere karşı dayanaklı yüksek performans çözümü sunuyor.

Sisli, karanlık yollarda pilotlara yardımcı

CS-TECH tarafından geliştirilen SAHA EXPO'da tanıtımı yapılacak "CsSyntheticVision" elektro optiklerden gelen video yayınları üzerine çeşitli widget, HUD, POI, Uçak Pisti, yükseklik renklendirmeleri gibi katmanları kullanarak durumsal farkındalık oluşturulmasını sağlıyor. Özellikle görüş mesafesinin çok düşük olduğu durumlarda, pilotlara yardımcı bir sistem olarak hizmet ediyor. Havalimanı gibi alanların, sisli ve karanlık havalarda video üzerinde gerçek konumunun vurgulanarak kullanıcıların işini kolaylaştırmayı hedefleniyor. Bunun yanında arazi ve engellerin de vurgulanabilmesi sebebiyle uçuş risklerinin minimuma indirilmesi sağlanıyor. POI gösterimleri aracılığıyla pilotun konumsal farkındalığı arttırılıyor. İstenirse; video ekranı dışında Head Up Display (HUD) denilen baş üstü göstergelerinde, pilotların kaskları üzerinde de sentetik bir görüş imkanı sunulabiliyor.

200 dereceye dayanıklı yerli Epoxy Sistemler

CET A.Ş. SAHA EXPO 2020'de iki yeni ürünü ile yerli ve yabancı profesyonelleri stantında ağırlayacak. CET A.Ş'nin birinci ürünü; "Balistik Koruma Sistem Reçinesi"… Balistik tehditlere daha hafif çözümler sunmak adına zırh ve levha üreticilerine yerli formüller ile geliştirilmiş yüksek darbe emiş gücüne sahip olan Epoxy Sistem saha şartlarında askerlerin ve araçların operasyon kabiliyetini arttırmak için özel olarak dizayn edildi.
CET A.Ş'nin fuarda tanıtımını gerçekleştireceği ikinci ürünü ise "Yüksek Isı Dayanımlı Epoxy Sistemler"… Yüksek sıcaklıklarda, hafif ve etkili çözüm arayanlar için özel olarak yerlileştirilmiş olan sistem 200 0C sıcaklıklarda bile çalışmaya devam edebiliyor. Bu sistemler ile savunma, havacılık, elektrik ve otomotiv endüstrisinde yerli çözüm talebi olan üreticilerin bir çok farklı alanda hafif ve etkili çözümler sunması sağlanacak. Farklı üretim yöntemlerine uygun hale getirilmeye başlanan bu epoxy system yerli teknoloji ile alternatif parçaların üretebilmesine de olanak verecek.

Uçak koltuklarına yerli kumaş…

Kadifeteks Mensucat yurt dışından ithal edilen uçak koltuk kumaşlarının yurt içinde yerli olarak üretimini tamamlandı. Üretilen bu kumaşlar Airbus ve Boing tarafından akredite laboratuvarlarda havacılık için gerekli tüm testlerden başarı ile geçer not aldı. Sivil havacılığa ürün satmak isteyen tüm firmaların alması gereken belgeleri de alarak THY yollarının uçak koltuk kumaşı üretiminde ilk yerli firması olan Kadifeteks Mensucat, SAHA EXPO 2020'de olacak. Kadifeteks, yerli üretimini gerçekleştirerek artık yurtdışından ithal edilmesine gerek kalmayan uçak koltuk kumaşlarını yurt dışına satmak için SAHA EXPO'da görüşmeler yapacak .

Nano Teknoloji Levron'la fuarda

Yalteksan Yalıtım Teknolojileri, SAHA EXPO 2018'de ilk kez tanıttığı ve oldukça ilgi gören, dünyada sadece 4 ülke de üretilebilen dünyanın en hafif katı maddesi Aerojel'i bu kez Levron Aerojel Keçe ve Levron Aerojel Granül olarak fuarda yer alacak.

Yakarca'da 3 farklı namlu

Akkar Silah da, SAHA EXPO'da askeri, polis ve güvenlik kuvvetleri için geliştirilen operasyonel silah "Yakarca"yı savunma sanayine sunacak. Milli savunma ve güvenlik güçlerinin +1'i olması hedeflenen Yakarca, 3 farklı namluya sahip patentli tasarımı ile öne çıkacak.

http://defenceandtechnology.com/yerli-ve-milli-teknolojiler-saha-expo-2020de/ Mesajı Paylaş

HDS

Bugün WIN fuarı ertelendi. Muhtemelen SAHA da ertelenir bahara, yaza. Mesajı Paylaş

nokta

Saha Expo 4-7 Kasım 2020'ye Ertelendi

İstanbul'da iki hafta sonra düzenlenmesi planlanan SAHA Expo Fuarı da 4 -7 Kasım tarihine ertelendi. Organizasyon Komitesinin internet sitesinden yaptığı açıklamada Coronavirus salgını nedeniyle "potansiyel ziyaretçiler ve katılımcı firmalar için artan seyahat kısıtlamaları da göz önünde bulundurularak, kamu sağlığına yönelik risklerin giderilmesine ilişkin yükümlülükler çerçevesinde, birçok uluslararası fuarda olduğu gibi, katılımcı ve ziyaretçilerin daha verimli ve başarılı bir fuar geçirebilmeleri adına fuar tarihlerinde değişiklik yapılmasına karar verilmiştir." denildi. Açıklamada etkinliğin  04-07 Kasım 2020 tarihlerine ertelendiği ifade edildi.

Duyuru için tıklayınız: https://c4defence.com/Dosya/DUYURU.pdf

https://c4defence.com/Gundem/saha-expo-47-kasim-2020-ye-ertelendi/9490/1

Mesajı Paylaş

Bozok

SAHA EXPO'dan bir ilk

Milli Teknoloji Hamlesi'nin en büyük destekçisi SAHA İstanbul, Türk savunma sanayinin gücünü, sanal dünyaya taşıyor. 04-07 Kasım 2020 tarihleri arasında İFM'de SAHA EXPO 2020 ile koordineli gerçekleştirilecek SAHA EXPO sanal fuarı, tüm dünyadan ziyaretçilere açık olacak.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle fuarların iptal edildiği  bir dönemde, çalışmalarını hızla ve başarılı bir şekilde dijital dünyaya taşıyan SAHA İstanbul tarafından gerçekleştirilecek sanal fuar, Türk savunma sanayinin gücünü sanal dünyaya taşıyan ilk fuar olacak.

Küresel bir marka olması hedefiyle ilki gerçekleştirilecek sanal fuar, tüm dünyaya açık gerçekleştirilecek.
Savunma ve havacılık sanayinde faaliyet gösteren, yüksek teknoloji üretim potansiyeline sahip 493 firmanın ve 16 üniversitenin ürün ve kabiliyetlerini tanıtmak amacıyla gerçekleştirilecek sanal fuar, SAHA İstanbul üyesi ASELSAN iştiraki BİTES tarafından hazırlanan XperEXPO uygulaması ile yapılacak.

TİHA, ATAK ve Altay Tankı SAHA EXPO Sanal Fuarı'nda

Sanal fuarda, başta Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA), Altay Tankı, ATAK Helikopteri, Bayraktar TB2 ve füze sistemleri olmak üzere savunma sanayisinde yüzlerce firmanın ürünlerini ve geliştirdikleri sistemleri incelemek ve detaylı şekilde bilgi almak mümkün olacak. Yerli ve milli imkanlarla, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen sanal fuar uygulaması, firmaların tüm ürünlerinin ve vizyonunun interaktif bir deneyimle sergilenmesine olanak tanıyor. Uygulama hem fuar ziyaretçilerine hem de fuara katılacak firmalara birçok farklı avantaj da sunacak.

Sanal fuarda stant görevlileri yapay zekalı

Son teknolojinin sunduğu imkanların kullanılacağı SAHA EXPO sanal fuarı ziyaretçilerin oldukça ilgi çekici anlar yaşamasına fırsat verecek. Sanal fuar uygulamasında gerçek fuarlarda mümkün olmayan demo gösterisi de yapılabilecek. Artırılmış gerçeklik gözlüğü takan firma yetkilisi, ofis ya da test alanında ürünün nasıl çalıştığını uygulamalı olarak anlatacak. Bu görüntü video konferans uygulaması ile ziyaretçinin bilgisayarına da ulaştırılabilecek.

SAHA EXPO sanal fuar ilerleyen dönemde eklenecek yapay zeka destekli stant görevlileri ile daha da keyifli hale gelecek. Ziyaretçilerin temel soruları bu yöntemle cevaplanacak. Detayı bilgi almak isteyen ziyaretçiler ise konunun uzmanlarına yönlendirilecek. Stratejik bir alanda gerçekleştirilen fuara ilişkin tüm veriler ve içerik güvenli şekilde, Türkiye'deki altyapılar üzerinde tutulacak.

Evden ofisten ziyaretçi ol

Hızla dijitalleşen hayatımızda, dünyanın farklı ülkelerinde ya da ülkemizde farklı şehirlerde yapılan fuarlar için kilometrelerce yolculuk yapmak da SAHA EXPO ile geçmişte kalacak. Sanal olarak düzenlenecek fuar kullanıcıların ve firmaların hem zamandan, hem de paradan tasarruf etmelerini sağlayacak. Böylece uzun yolculukların firmalara yüklediği ürünleri taşımanın zorlukları ve zahmetleri ortadan kalkacak. 3 boyutlu modelleme ve interaktif animasyonlar ile birebir yansıtılan ürünleri kullanıcılar en gerçekçi haliyle SAHA EXPO'da tecrübe edebilecekler. Profesyoneller evden ya da ofisten sanal fuarı ziyaret edebilecek.

Savunma gücümüz dünya ile buluşacak

2018 yılında düzenlenen fuara göre, 3 yeni salonda 4 kat daha büyük alanda düzenlenecek olan SAHA EXPO sanal fuarda, kullanıcılara özel bir sanal tur imkanı da sunulacak. 300'ün üzerinde savunma havacılık ve uzay sanayi firmasının katılacağı sanal fuarda ayrıca ABD, Avrupa, Afrika, Ortadoğu, Rusya, Ukrayna ve Uzakdoğu ülkelerinden katılacak yüzlerce alım heyeti ile sanal ortamda yapılacak binlerce B2B görüşmeyle sektörün gelişimine yön verilecek.

Ziyaretçiler fuar alanının kapısından itibaren fuara katılan tüm firmaları ve ürünleri gerçekten farksız bir şekilde inceleyebilecek ve istenilen yön, kat ya da firmaya gitmek tamamen kullanıcının tercihine göre belirlenecek. Uygulamayla, SAHA EXPO sanal fuarını ziyaret edenler; firmaların stantlarına ulaşma, tüm ürünlerini inceleme, kataloglarını görme gibi imkanları elde edecek. Kullanıcılar ayrıca canlı yardıma bağlanarak tüm sorularına cevap alabilme şansı da yakalayabilecek.

Sanal fuarda yüz yüze iletişim de yapılacak

SAHA EXPO sanal fuarında yüz yüze iletişim de mümkün olacak. Katılımcılar bu sayede karşılıklı iletişim eksikliği de hissetmeyecek. Fuar ziyaretçileri ve katılımcı firmaların yetkilileri arasında yüz yüze iletişim BizBize uygulaması ile sağlanacak. SAHA İstanbul üyesi BİTES tarafından geliştirilen BizBize uygulaması ile kullanıcı tek bir tık ile istediği firmanın yetkilisine bağlanıp eş zamanlı olarak sorularına yanıt alabilecek ya da yetkili tarafından istediği konu hakkında bilgilendirilecek.

Dünyanın her yerinden, sınırsız ziyaretçi

Tarayıcı üzerinden online olarak kullanılacak uygulama ile, SAHA EXPO sanal fuarı dünyanın her yerinden kullanıcılara açık olacak. Klasik fuarların aksine SAHA EXPO'da kullanıcı ve firma sınırı olmayacak. Sistem, sınırsız kullanıcıya fuara ulaşma imkanı sağlayacak. Uygulama tüm platformlardan kullanılabilecek SAHA EXPO, mobil uyumlu özelliğiyle de öne çıkıyor. Dünyanın herhangi bir yerinden online bağlantının olduğu bir noktadan sisteme girip fuarı gezmek mümkün olacak.

SAHA EXPO sanal fuar uygulamasının bünyesinde; anket, analizler ve raporlama, farklı dil desteği, sosyal medya hesaplarıyla entegrasyon gibi özellikler olacak. Hangi kullanıcının, hangi firmanın standını kaç kere ziyaret ettiği, ne kadar süre kaldığı, dosya indirip indirmediği gibi bilgilere de uygulamadan erişilebilecek. Böylece katılımcı firmalar da, yapılan analizlere göre hedef kitlesine daha rahat ulaşabilecek ve etkileşim kurabilecek. Ayrıca ziyaretçiler de, firmaların insan kaynakları uzmanlarıyla temas kurup iş ve staj başvurusunda bulunabilecek.

http://defenceandtechnology.com/saha-expodan-bir-ilk/ Mesajı Paylaş

putty

Merak ettim kayıt oldum sanal fuara baktım çok başarısız buldum projeyi. Gerçek videolar 360 derece videolarla filan hazırlanmalıydı. uyduruk 3d hatta 2d görüntüler var bir kaç firma youtube da dönen videolarını koymuş sıfır yani hiç olmamış bu sanal fuar projesi. Niyet şartlara göre güzel ama işi alan hiç becerememiş. Mesajı Paylaş

orko_8

Kayıt oldum, doğrulama sadece telefon numarası ile yapıldı. E-posta adresi ve kurum ile ilgili herhangi bir doğrulama olmadı. Kendimi herhangi bir kurum mensubu olarak tanıtıp girebilirdim yani. Gerçek fuarlarda olduğu gibi :)

Pek çok farklı firmayı bir arada görüp PDF broşür indirebilmek dışında hiçbir işlevi yok. Bakalım IDEF ne olacak. Bence ertelenmeli. Mesajı Paylaş

bring of storm

Kesinlikle katılıyorum @putty. Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter