Sahile Vuran 200 Metrelik Boru Görenleri Şaşkına Çevirdi

Başlatan Energy, Mar 02, 2020, 12:32 ÖS

« önceki - sonraki »

Energy

Sahile vuran 200 metrelik boru görenleri şaşkına çevirdi

Antalya'da 200 metre uzunluğunda ve 1.5 metre yüksekliğinde dev bir boru sahile vurdu.
Antalya'nın Aksu ilçesi Kumköy Mahallesi'nde sahile dev boru vurdu. 200 metre uzunluğunda ve 1,5 metre çapındaki dev plastik boru görenleri şaşkına çevirdi. İlginç manzarayla karşılaşan vatandaşlar, kendi çabalarıyla boruyu sahilden çekmeye çalıştı.

Borunun deniz altındaki bir hattan kopmuş olabileceği değerlendiriliyor. Vatandaşlar konuyla ilgili yetkililere bilgi verirken borunun nereden geldiği anlaşılamadı. Bölge sakinlerinden Süleyman Çizmeli, "Sabah denizin kenarındaki bu boruyu gördük, biz de çok şaşırdık. Muhtarımızı aradık, şu an çıkarmaya çalışıyoruz. Sahili temizlemeye çalışıyoruz" dedi.

Mahmut Ali Yıldırım ise, sabah saatlerinde yürüyüş için geldiklerinde boruyu gördüklerini belirterek, yetkililere bilgi verdiklerini aktardı.

Borunun bulunduğu yerden alınması için çalışma başlatıldı.

https://www.denizhaber.net/sahile-vuran-200-metrelik-boru-gorenleri-saskina-cevirdi-haber-93593.htm Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

Manavgat'tan Kıbrıs'a su taşıyan ve geçtiğimiz ay kopan boru hattının kopan parçasını bulmuşlar ama farkında değiller... Mesajı Paylaş

putty

Ben demiştim bu boru patlar diye hds bana gülmüştü iç basınç dış basınç filan diye. Tamam mühendis o haklıydı ama benim dediğim oldu çünkü ben hissiyatımla olmaz dedim yaşamın işleyişine aykırı görünüyordu belli işte öyle askıda hop hop hop boru akdenizin ortasında olurmu akıl var mantık var fiziğe uygun diye olacak sandılar ama ben görünce tanırım olmayacağını oda olmayacak gibi görünüyordu olmadı işte bir kaç senede patladı çatladı yine yapsınlar yine patlayacak öyle olmaz yere sermeleri lazım havada askıda borumu olur kablolarla yere bağlı filan Mesajı Paylaş

HARZEMŞAH

@Putty,

Boru patlamadı. Bu tek parça yerinden çıktı sadece. Hat sağlam. Zaten çıkan yere yenisi takılıyor. Kısa süre sonra su akışı yeniden başlayacak... Mesajı Paylaş

putty

Mar 02, 2020, 02:21 ÖS Last Edit: Mar 02, 2020, 02:24 ÖS by putty
Aynı şey Harzemşah patlamış işte sonuçta çalışmamış yani sistem netice önemli olmamış işte. Yine yapsınlar yine olmayacak göreceksiniz bu boru lanetlenecek bir daha bir daha aynı şeyler oldukça. Askıda plastik borumu olur. Tamam hesabı olur diyorsa olur denecek ama ben görünce olmayacağını tanırım bir şekilde olmaz o iş eninde sonunda bozulur Mesajı Paylaş

HDS

Ben niye güleyim yahu sana. :)
Başkasıdır o. Mesajı Paylaş

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter