3. Nükleer Santraller Fuarı ve 7. Nükleer Santraller Zirvesi (NPPES)

Başlatan Energy, Mar 02, 2020, 12:28 ÖS

« önceki - sonraki »

Energy

Nükleer Santraller Fuarı için geri sayım başladı

Türkiye'nin ilk ve tek nükleer enerji etkinliği 3. Nükleer Santraller Fuarı ve 7. Nükleer Santraller Zirvesi (NPPES), 2 bin 300 ziyaretçinin katılımıyla kapılarını 4 Mart'ta açmaya hazırlanıyor.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'nun destekleriyle Nükleer Mühendisler Derneği (NMD) tarafından Ankara Sanayi Odası (ASO) ile birlikte düzenlenen NPPES, 4-5 Mart 2020'de Pullman İstanbul Convention Center'da gerçekleşecek.

Fuar ve Zirve'nin açılışını NPPES ve NMD Başkanı Erol Çubukçu, ASO Başkanı Nurettin Özdebir ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürü İbrahim Halil Dere, Dünya Nükleer Derneği (WNA) Kıdemli Danışmanı Philippe Costes ve Akkuyu Nükleer Güç Santrali Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Anton Dedusenko yapacak.

YABANCI FİRMALAR B2B GÖRÜŞMELERİ İÇİN GELİYOR

Rusya, ABD, Ukrayna, Slovenya, Letonya, İtalya, Belçika ve Fransa'da, nükleerde söz sahibi olan birçok firma ve kurumdan temsilciler B2B görüşmeler yapmak üzere fuara katılacaklar.

AKKUYU'DAKİ İHALE FIRSATLARI ÖNCELİKLİ GÜNDEMİ OLUŞTURUYOR

Akkuyu NGS'de; kablo, basınçlı kaplar, çelik yapılar, havalandırma ekipmanları, borular, istifleme ve kaldırma ekipmanları, pompalar, elektrik panoları, trafolar, yangın söndürme ekipmanları, aydınlatma ekipmanları gibi birçok alanda 2020 yılı boyunca yapılması planlanan ihaleler ile ilgili en güncel bilgiler NPPES'te paylaşılacak.

"NÜKLEER ANNELER"İN KURUCUSU İLK KEZ İSTANBUL'DA

Çocuklarını ve onlara miras kalacak gezegeni kirlilikten ve küresel ısınmanın olumsuz etkilerinden koruma sorumluluğu hisseden anneler tarafından kurulan Mothers for Nuclear ilk kez Türkiye'de bir etkinliğe katılacak. Mothers for Nuclear'in Kurucularından Heather Hoff, iklim değişikliğiyle mücadelede nükleer enerjinin önemini katılımcılarla paylaşacak.

https://www.denizhaber.net/nukleer-santraller-fuari-icin-geri-sayim-basladi-haber-93605.htm
Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter