Aselsan TEPES-Teleskopik Periskop Sistemi

Başlatan Terra, Mar 02, 2020, 12:18 ÖS

« önceki - sonraki »

Terra

Tanklara ASELSAN gözü

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yürütülen Fırat-M60T Projesi kapsamında, 1 yıldan kısa sürede çok sayıda TEPES, bu tanklara entegre edilerek Türk Silahlı Kuvvetlerinin kullanımına sunuldu.

M60T ana muharebe tanklarının tanksavar tehditlerine ve terör unsurlarına karşı daha etkin korunabilmesi ve mevcut sistemlere ilave yetenekler kazandırılmasına yönelik yürütülmekte olan FIRAT-M60T Projesi kapsamında, bir yıldan az bir sürede çok sayıda Teleskopik Periskop Sistemi (TEPES), M60T tanklarına entegre edilerek Türk Silahlı Kuvvetlerinin kullanımına sunuldu.

TEPES, entegre edildiği platform personeline platform içinden gözetleme imkanı sağlaması ile güvenli gözetleme olanağı sunan yükseltilebilir direk üzerine entegre edilen stabilize TV/termal kamera sistemidir. Sistem, milli ve yerli kabiliyetler ile gerçekleştirilen en düşük kapalı boya sahip sistem olma özelliğine sahip bulunuyor.

Entegrasyon ve kabul faaliyetleri, tankların konuşlu bulunduğu sınır bölgelerinde gerçekleştirildi. Kısa sürede yüksek adetli teslimat gerçekleştirilen ve sistem performansına yönelik yüksek müşteri memnuniyeti sağlanan TEPES'li tanklar görevlerini başarı ile icra ediyor

http://defenceandtechnology.com/tanklara-aselsan-gozu/ Mesajı Paylaş


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter